TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Универзална сала останува жртва на политички препукувања

Фокус - 30.03.2023

Градскиот совет не успеа да се усогласи околу реконструкцијата на Универзална сала. Иницијативата на советничката група на СДСМ Универзална сала да биде отстапена на Владата за да ја доврши реконструкцијата, не го доби потребниот број гласови.

Градот нит ја гради нит ја дава Универзална сала

Република

Никако да почне реконтрукција на Универзалната сала

24 Вести

Советниците не ѝ ја отстапија Универзална на Владата – за ВМРО-ДПМНЕ тоа би било пораз, Левица не сака тоа да го направи во пресрет на избори

360 степени

Иницијативата на СДСМ за Универзална сала не помина на Советот на Град Скопје

Канал5

Универзална сала го чепна политичкиот „нерв“ на советниците, не и ја даваат салата на Владата една година пред избори

Слободен Печат

Отфрлена идејата да се отстапи реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Скопје инфо

Скопје инфо Слободен Печат 24Инфо Фактор 24 Вести Скопје1 Канал5 Независен

Советниците не ја отстапија Универзална сала на Министерството за култура

Сител - 30.03.2023

Град Скопје не и дозволи на Владата да ја догради Универзална. Иницијативата на СДСМ беше одбиена оти за неа зелено светло дадоа само 15 советници. На гласањето му претходеше тензична атмосфера со акцент на партиските препукувања.

УНИВЕРЗАЛНА ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ПРОПАЃА: Советниците не изгласаа да ја предадат на Владата!

Фактор

Советот на Град Скопје не ѝ ја отстапи Универзална сала на Владата

24Инфо

Универзална скапува, А Арсовска вели дека како градоначалничка не може да донесе одлука да се предаде на Владата

Сакам да кажам

Советот на Град Скопје не го усвои отстапувањето на Универзална сала

Република

Арсовска: Како градоначалник ниту можам ниту сакам да ја донесам одлуката за отстапување на Универзалната сала на Владата

360 степени

Арсовска: Ниту можам ниту сакам да донесам одлука за отстапување на Универзалната, тоа ќе го направи Советот

Макфакс

Локално CivilMedia Frontline Нова ТВ 24Инфо Независен MTM Република

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Канал5 - 30.03.2023

Локалната власт во град Скопје е неспособна и за една и пол година нема реализирано ниту еден проект. Проектот за реконструкција на Универзална сала е закочен целосно.. Без разлика дали станува збор за лични хирови на Арсовска или на шпицниот ...

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Centar

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата, 30.03.2023

Вести плус

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Сител

(Видео) Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ѝ ја отстапат реконструкцијата на Универзалната сала на Владата

Макфакс

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

24Инфо

Јанчева: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска да ја отстапат реконструкцијата на Универзална сала на Владата

Press24

Frontline MTM Либертас Во Центар МКД Пулс24