TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Солидно деби на Мекиќ во драматичниот пораз на Задар од Сплит

Gol.mk - 21.03.2023

Адем Мекиќ дебитираше за новата екипа, хрватски Задар во домашниот пораз од екипата на Задар (83-84) во рамките на првото коло на плеј-офот во Премиер лигата на оваа земја. Македонскиот репрезентативец ги одигра првите минути за Задар, доби солидна ...

Одлично деби за Мекиќ, но Задар испушти +9 во последната четвртина

Спортклуб - 21.03.2023

Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ на прекрасен начин ѝ се претстави на задарската публика и имаше одлично индивидуално деби за новиот клуб. За жал, не се израдува на победата во својот прв натпревар бидејќи Задар загуби во дербито со Сплит, на ...

Македонскиот репрезентативец Мекиќ имаше одличен учинок во дебито за Задар

Слободен Печат - 20.03.2023

Во дербито од првото коло во најсилната кошаркарска лига на Хрватска во трката за шампионската титула составот на Задар загуби минимално со 83:84 од Сплит . Задар водеше во текот на целиот натпревар, но во самиот финиш од мечот Сплит успеа да дојде ...

Мекиќ одличен во дебито, Задар загуби „добиен меч“ против Сплит

Дерби - 20.03.2023

Македонскиот репрезентативец, Адем Мекиќ имаше одлично деби во дресот на Задар, тим во кој се пресели пред неколку дена откако ја заврши приказната со Темишвар во Романија. Мекиќ се најде во почетната постава на Задар на дербито против Сплит и ...

Сплит со неверојатен пресврт го расипа одличното деби на Мекиќ во дресот на Задар

Екипа - 20.03.2023

Адем Мекиќ имаше одлично деби во дресот на Задар. Репрезентативецот за прв пат „сино-белиот“ дрес го облече во хрватското дерби против Сплит во првото коло од плеј-офот, но двоцифрениот поентерски учинок на Македонецот за жал на крајот на беше ...

Мекиќ дебитираше со 15 поени и пораз во дресот на Задар

SportMedia - 20.03.2023

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Адем Мекиќ, вечерва дебитираше во дресот на хрватски Задар на меч против Сплит во дерби мечот во првенството на Хрватска. Нашиот репрезентативец имаше одлично деби со 15 поени, но Задар на крајот беше ...

„Нима (да им има) Сплита до Сплита“ доколку не им пее мостарецот Жељко Самарџиќ со белградска адреса

Вечер Прес - 20.03.2023

Граѓаните на главниот град на Далмација со остра петиција! По сè изгледа дека ѝ се гледа крајот на хистеријата за настапите на неколкумина српски пејачи во Хрватска. По забраните да ги одржат своите концерти Ана Бекута и Драган Којиќ-Кеба во Задар и ...

По негодување во јавноста, Сплит се премисли: Жељко Самарџиќ може да одржи концерт во градот

А1 On - 19.03.2023

Концертот на Жељко Самарџиќ во Сплит беше забранет со одлука на директорот на Парк-шумата Марко Пејновиќ, но градските власти го поништија решението поради граѓаните кои протестираа, со желба да се одржи тој настап.

Жељко Самарџиќ сепак ќе настапи во Сплит: Градските власти ја сменија одлуката

Слободен Печат - 19.03.2023

Денес беше објавена веста дека на популарниот пејач од Мотар, чија мајка е инаку Хрватка, Жељко Самарџиќ, му бил забранет концерт во Сплит бидејќи, како што изјавиле градските власти, неговата музика не му одговара на Сплит.