TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Една година по смртта на Пеле, Сантос испадна од првата бразилска лига првпат во 111-годишната историја

Сакам да кажам - 08.12.2023

Сантос, легендарниот фудбалски клуб за кој настапуваше Пеле, испадна од првата бразилска лига за првпат во својата 111-годишна историја, што доведе до нереди на улиците на овој град во сојузната држава Сао Пауло.

Бразилски Сантос првпат по 111 години испадна во втората лига

Нетпрес

Шок и хаос во Бразил: Сантос, кој ги лансираше Пеле и Нејмар, за прв пат испадна од лигата

Спортклуб

ВИДЕО: За првпат во 111 години испадна од лигата, навивачите палеа сè пред себе!

Gol.mk

Шок во Бразил: Славниот клуб за првпат во историјата испадна во Втората лига

Екипа

Сантос првпат во својата 111-годишна историја испадна во втората лига

Бриф

Палмеирас повторно шампион, Сантос по 111 години испадна во Втора лига (ВИДЕО)

SportSport

Канал5 365 Канал5 MakPress

Сантос за првпат во својата историја испадна во втората лига, Нејмар со емотивна порака даде поддршка во овој тежок ...

Дерби - 07.12.2023

Заврши сезоната во првата бразилска лига, сезона која дефинитивно нема да памети Сантос и неговите навивачи со оглед на тоа што клубот за првпат во својата историја ќе мора да игра во понизок ранг.

Хаос: Бесните навивачи го запалија градот по испаѓањето на Сантос во втора лига

Спортски

Сантос испадна за прв пат по 111 години: Навивачите го запалија градот во револт (ВИДЕО)

Телма

ВИДЕО | Сантос за првпат во 111 години постоење испадна во втора лига, во градот настана хаос

Слободен Печат

Плачеше целиот стадион: Познатиот клуб испадна – за прв пат по 111 години постоење!

Спортски

Сантос првпат во историјата испадна во втора лига - градот гореше! (ВИДЕО)

Sport 1

Сантос првпат во историјата испадна во втора лига, навивачите го запалија градот! (ВИДЕО)

24Фудбал

МКД