TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тотнем ја соопшти цената на Кејн: Реал ќе мора да плати луда цифра!

Sport 1 - 12.01.2019

Хери Кејн е еден од главните трансфер-цели на Реал Мадрид, но ќе биде исклучително тешко да го ангажираат со оглед на фактот дека Тотнем одреди неверојатна сума за негово обештетување. Според „АС“, „кралевите“ веќе го исконтактирале премиерлигашот ...

Тотенхем бара рекордни 350 милиони евра за Кејн

Канал5 - 12.01.2019

Откако Реал го продаде Кристијанио Роналдо на Јувентус за 115 милиони евра , од управата сфатија дека ќе мора да најдат нов напаѓач. Минатото лето го донесоа Мариоано Диаз за 20 милиони евра, но Панамецот не се снајде.

Тотенхем сака 350 милиони евра за да го пушти Кејн во Реал Мадрид

Локално - 12.01.2019

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн е новата „деветка“, која Реал Мадрид сака да ја привлече за следната сезона. На крајот на јули тој ќе наполни 26 години, што му дава предност пред истакнатите, но постари голгетери на Баерн (Минхен) и ПСЖ – Роберт ...

Неверојатно: „АС“ посочува дека Тотенхем за Кејн бара астрономски 350 милиони, како би се преселил на „Бернабеу“

СуперСпорт - 12.01.2019

Откако го продаде Кристијано Роналдо во Јувентус за 115 милиони евра и сфати дека нема ниту приближно соодветна замена за Португалецот, Реал во зимскиот преоден рок сакаше да го реши прашањето за напаѓач.

„АС“: Тотнем за Кејн му побарал астрономска сума на Реал Мадрид

Sport 1 - 12.01.2019

Реал Мадрид долго време е заинтересиран за услугите на Хари Кејн од Тотнем бидејќи Шпанците имаат проблеми во нападот, но барањето на претседателот на лондонскиот клуб е неверојатно. Реал постигна 26 голови во шпанското првенство сезона, речиси ...

ШТО ЛИ СИ МИСЛИ?! – Во Тотенхем се „луди“, можно ли е волкава сума да бараат за Кејн?

Спортски - 12.01.2019

Даниел Леви секогаш е отворен за преговори, но веројатно на оние кои биле на состанок да преговараат за некој негов играч после состанокот не можат да си поверуваат што слушнале. Хари Кејн наводно е една од метите на Реал Мадрид, Перез смета дека ...