TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Извршил пет тешки кражби: Приведен разбојник од Гостивар

Република - 23.02.2021

Полицијата уапсила разбојник во Гостивар, за кој се сомничи дека извршил пет тешки кражби. – информираат од МВР. МВР соопшти дека тој бил задржан во Полициската станица во Гостивар за документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен ...

Одложен почетокот на втората фаза во БИБЛ за Куманово, следува пресметка во домашното првенство

Kumanovo News - 23.02.2021

Екипата на КК Куманово нема да патува за Израел, откако денешниот закажан натпревар од првата рунда во втората фаза со Хапоел Холон, се одложи. Овојпат не се причина здравствените проблеми, тука вчерашните завршени квалификации за ЕвроБаскет.

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Сител - 23.02.2021

Полициски службеници на СВР Тетово вчера уапсиле 22-годишник од Гостивар поради сомнение дека во последниве два месеца извршил пет кражби и тешки кражби, од кои три во моторни возила. - Вчеравечер (22.02.2021) околу 19.30 часот на улица „Живко ...

Урнебес во Младост, „падна“ Куманово (91:83)

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

Силна битка се водеше вечерва во „Младост“ помеѓу екипите на Гостивар и Куманово за нови 2 бода од Првата македонска кошаркарска лига. Знаејќи го фактот дека Куманово традиционално важи за незгоден противник и дека гостиварци не се во најдобра форма ...

КК Гостивар денеска против Еуро Никел во Кавадарци

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

После 7 дена пауза и откажувањето на пресметките од страна на Работнички и МЗТ, денеска продолжува натпреварувањето за КК Гостивар во Првата македонска кошаркарска лига. „Бело-сините“ од 18 часот се среќаваат со Еуро Никел 2005, во Кавадарци.

Голема пресметка во Битола: КК Пелистер – КК Гостивар од 18.30 часот

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

Најпосле се најде начин да се одигра големото дерби помеѓу екипите на КК Пелистер и КК Гостивар во оваа натпреварувачка сезона 2020/2021. Дуел кој требаше да биде одигран на 11 ноември минатата година во рамки на 6.

КК Гостивар се искачи на 2 позиција – Надиграна и екипата на Еуро Никел 89-99

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

Заврши натпреварот во „Јасмин“ во Кавадарци, екипата на КК Гостивар ја совлада екипата на Еуро Никел 2005 со резултат 89-99 Гостиварци ја продолжија победничката серија во Првата кошаркарска лига, сезона 2020/2021, добивајќи го денешниот дуел против ...

Расчистени сметките со Академија ФМП – Убедлива победа на КК Гостивар 92-81

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

Кошаркарите на Гостивар успеаа да ја запишат третата победа по ред, совладувајќи ја вечерва екипата на Академија ФМП со резултат 92-81. Домаќините беа убедливи од самиот почетокот од натпреварот, брзо достигнувајќи и двоцифрена предност, на крајот ...

КК Гостивар сигурен против МЗТ 2 (78-62)

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

КК Гостивар со победа го започна вториот дел од првенството во оваа сезона, совладувајќи ја екипата на МЗТ 2 со резултат 78-62 Натпреварот започна со изедначено темпо, младата и амбициозна екипа на МЗТ 2 без многу респект кон домаќинот влезе во ...

КК Гостивар – Куманово денеска од 18 часот

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

Кошаркарките на Гостивар, денеска од 18 часот ја пречекуваат екипата на Куманово. Ова е одложен натпревар од 2-то регуларно коло, кое поради ковид пандемијата не се одигра. Кумановци со 6 одиграни натпревари се наоѓаат на 7.

КК Гостивар денеска ја пречекува екипата на Академија ФМП

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

После победите над МЗТ 2 и Куманово изминатата недела, КК Гостивар денес ја пречекува екипата на Академија ФМП, во рамките на 12. коло од Првата македонска кошаркарска лига. Академија ФМП едно од најпријатните изненадувања сезонава, од 8 одиграни ...

КК Гостивар денес ја пречекува екипата на МЗТ 2

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

Викендов започнува вториот дел од натпреварувачката сезона 2020/2021 во Првата македонска кошаркарска лига. Вчера се одиграа два натпревари од ова коло, Академија ФМП го совлада Работнички, Пелистер славеше против МЗТ, во Битола.

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

24Инфо - 23.02.2021

Вчеравечер (22.02.2021) околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски” во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и ...

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Слободен Печат - 23.02.2021

Вчеравечер (22.2.2021) околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски” во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и ...

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Опсервер - 23.02.2021

Во Гостивар вчеравечер околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски“ полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, ...

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Канал5 - 23.02.2021

МВР денеска соопшти дека тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок. Во Гостивар вчеравечер околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски" полициски службеници на СВР ...

Приведен крадец од Гостивар

Курир - 23.02.2021

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 19.30 часот, на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, од ...

Приведен крадец од Гостивар кој два месеци „оперирал“ низ градот

Фокус - 23.02.2021

Во Гостивар вчеравечер околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски“ полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, ...

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Независен - 23.02.2021

Во Гостивар вчеравечер околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски“ полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, ...

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

iPortal - 23.02.2021

Во Гостивар вчеравечер околу 19.30 часот на улица „Живко Брајковски“ полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 22-годишниот гостиварец Ф.Н., поради сомнение дека во последниве два месеца во Гостивар извршил пет кражби и тешки кражби, ...

Приведен 21 годишник по пријава за физички напад на улица во Гостивар

Gostivarpress.mk - 22.02.2021

Жител на главниот град бил приведен викендов од страна на полициски службеници од СВР Тетово по пријава за физички напад врз гостиварец. МВР соопшти дека на 20.02.2021. во 14.25 часот на Наплатна рампа во Гостивар полициски службеници го привеле 21 ...

Гостиварчанец со „фалц“ 500 евра се коцкал во казино

MakPress - 22.02.2021

На 20.02.2021 во 16.40 часот во Полициска станица Гостивар, И.Ј.(33) од Гостивар, вработена во казино во Гостивар пријавила дека околу 14.20 часот додека била на своето работно место, едно лице и дало банкнота од 500 евра да ја замени, а потоа ги ...