TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го сакате Иско, дајте ни го Дибала!

SportMedia - 12.01.2019

Како што пренесува италијанскиот „Тутоспорт", Реал Мадрид е подготовен на договор со Јувентус. Наводно, „кралскиот клуб" е подготвен да се одрекне од Иско, но само ако во замена го добие младиот Аргентинец...

Јувентус ќе го ангажираат Модриќ

TopSport - 12.01.2019

Покрај Интер уште еден италијански тим покажувал интерес за играчот на годината во светот, Лука Модриќ. „Спортмедиасет“ тврди дека во летниот преоден рок Јувентус е се обиде да го ангажира играчот на Реал Мадрид.

Јувентус е заинтересиран за Модриќ

А1 On - 12.01.2019

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за ангажман на играчот на Реал, Лука Модриќ. Според „Медиасет“ Јувентус сериозно ја истражува можноста за во своите редови да гоп донесе најдобриот фудбалер на светот за минатата година.

Јувентус со помош на Мендеш ангажира уште една ѕвезда на Реал Мадрид!?

СуперСпорт - 12.01.2019

Пристигнувањето на Арон Ремзи од Арсенал не е доволно за Јувентус, па тие сакаат да го ангажираат и Лука Модриќ од Реал Мадрид. Модриќ со Реал има договор до наредната година и во Италија, Јувентус и Интер го следат постојано Хрватот, но предност за ...

Се крчка ли пресврт на деценијата: Јувентус пред нос на Интер ќе му го лапне Модриќ?

Sport 1 - 12.01.2019

Најдобриот светски фудбалер за 2018 година, Лука Модриќ веќе шест месеци се поврзува со трансфер во италијански Интер, откако не сакал да го потпише новиот договор со „кралскиот клуб“, но според „Спорт Медијасет“ можен е голем пресврт на деценијата ...

Ни Меси, ни Роналдо, ни Модриќ: Играч на Јувентус е најдобар во 2018 година

Спортклуб - 12.01.2019

Светскиот шампион Блез Матуиди влезе во историјата на фудбалот како играч со најмногу остварени победи во 2018 година. Со Јувентус и француската репрезентација тој оствари неверојатни 48 победи на вкупно 54 натпревари што значи дека на само шест од ...

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

А1 On - 12.01.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во ...

Манџукиќ шокиран: За Јувентус во прв план излегува „ЧУДОТО ОД ДЕТЕ“

СуперСпорт - 12.01.2019

Марио Манџукиќ поради повреда ќе отсуствува пвеќе отколку што на прв поглед тоа изгледаше. Имено, Хрватот ќе биде отсустен најмалку еден месец и единствена цел на Јувентус е да го подготви за дуелот со Атлетико на 20. февруари.

Повредата на Манџукиќ шанса за „чудото од дете“ на Јувентус

Спортски - 12.01.2019

Моис Кин неочекувано сега ќе добие шанса во Јувентус. Марио Манџуки ќ се повреди и ќе отсуствува повеќе отколку што се претпоставуваше во прв момент и единствената цел на Јувентус е да биде спремен за натпреварот против Атлетико на 20-ти февруари.

Бомба од Италија, Реал му предложил на Јувентус голема трампа (ФОТО)

24Фудбал - 12.01.2019

Денешното издание на Тутоспорт вели дека Реал Мадрид го користи интересот на Јувентус за Иско за да стигне до услугите на Пауло Дибала. Иско се наоаѓа во незавидна ситуација на Сантијаго Бернабеу, добива мала минутажа од Солари, во Ла Лига нема ...

Бившиот претседател на Реал Мадрид открива: Конечно познати двете причини поради кои Зидан како тренер замина од ...

СуперСпорт - 12.01.2019

Шокантен отказ кој Зинедин Зидан го даде изминатото лето само пет дена откако како тренер на Реал ја освои Лигата на шампионите, трета година во низа, и од која клубот се уште не закрепна, сега доби свое објаснување.

Солари за иднината на Иско: Немам потреба да му давам никаков совет

Дерби - 12.01.2019

Сантијаго Солари треба да го подготви тимот за нов предизвик во шпанската Примера по двата лоши резултати во низа, но ова попладне главна тема на прес-конференцијата која ја одржа тренерот на Реал Мадрид беше ситуацијата со која се соочува една од ...

„Бомба“ од Шпанија: Реал Мадрид му нуди мега-трампа на Јувентус!?

Sport 1 - 12.01.2019

Шпанските медиуми пишуваат дека претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез има генијален план и сака да му предложи мега-трампа на Јувентус. Иско не е омилен кај тренерот Сантијаго Солари, па веќе некое време го поврзуваат со трансфер во некој ...

Пред мене Реал (М) беше гробница за дефанзивците

Sport M - 12.01.2019

Португалскиот дефанзивец Пепе се врати во редовите на матичниот клуб Порто, а само неколку часа подоцна даде ексклузивно интервју за клупскиот сајт. Проблематичниот фудбалер изјави дека искуството во Порто му помогнало да биде максимално подготвен ...

„Од две причини Зидан си замина од Реал“

TopSport - 12.01.2019

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон, го открива причините за оставката на Зинедин Зидан. Пет дена по освојувањето на третата титула во низа, во Лигата на шампионите, францускиот тренер го напушти Реал.

Јувентус го сака Иско, Перез им предложил спектакуларна размена!

Спортски - 12.01.2019

Во Реал имаат предлог за Јувентус, ако се навистина заинтересирани за Иско. Момчето од Малага дефинитивно е на пат да го напушти Реал Мадрид после пет години и да побара нов предизвик. Од кога Солари е во тимот Иско не добива шанса да го покажа ...

„Го сакате Иско? Дајте ни го Дибала“

TopSport - 12.01.2019

Реал Мадрид биле подготвени на договор со Јувентус, во врска со Иско, објави во саботата „Тутоспорт“. Реал би се откажале од Иско но само доколку го добијат Паоло Дибала. Иско е незадоволен од третманот што го има кај новиот тренер Сантијаго Солари ...

Ова би било потрес во шпанскиот фудбал: Барселона тргнува по еден од најбараните во Европа!

Спортски - 11.01.2019

Еден од најбараните напаѓачи во овој преоден рок сигурно е Алваро Мората. Милан, Севиља, Борусија Дортмунд, Баерн, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид…Сега и – Барселона! Сите овие клубови се заинтересирани за доведување на Алваро Мората во јануарскиот ...

Јувентус е заинтересиран за Модриќ

+инфо - 12.01.2019

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за ангажман на играчот на Реал, Лука Модриќ. Според „Медиасет“ Јувентус сериозно ја истражува можноста за во своите редови да гоп донесе најдобриот фудбалер на светот за минатата година.

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Курир - 12.01.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во ...

Јувентус ја започна „операцијата Иско“

Спортски - 11.01.2019

Италијанските медиуми пренесуваат дека приоритет на Јувентус во летниот преоден рок ќе биде плејмејкерот на Реал Мадрид, Иско. „Старата дама“ веќе го обезбеди потписот на Рамзи , но тренерот Алегри сака по секоја цена да го види Иско во својот тим.

Шок за Манџукиќ, „златното момче“ на Јувентус одеднаш излезе во прв план!

Спортклуб - 12.01.2019

Марио Манџукиќ поради повреда ќе отсуствува повеќе од она што се претпоставуваше на почетокот. Имено, Хрватот ќе биде отсутен најмалку еден месец и единствената цел засега за Јувентус е да го подготви за дуелот со Атлетико Мадрид на 20. февруари.

Реал со порака до Јувентус: Го сакате Иско, дајте ни го Дибала! (ФОТО)

МКД - 12.01.2019

Денешната насловна страна на Тутоспорт пишува за голема трампа помеѓу Реал Мадрид и Јувентус, „кралевите" го бараат Пауло Дибала како дел од евентуалниот трансфер на Иско. Иско се наоаѓа во незавидна ситуација на Сантијаго Бернабеу, добива мала ...

Јувентус сака да го привлече Иско

Локално - 11.01.2019

Јувентус е заинтересиран за купување на играчот од средниот ред на Реал Мадрид Иско, објавија италијанските медиуми. Раководството на „бјанконерите“ планира да склучи договор со 26-годишниот шпански играч од средниот ред за пет години.

„Од две причини Зидан си замина од Реал“

Макфакс - 12.01.2019

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон, го открива причините за оставката на Зинедин Зидан. Пет дена по освојувањето на третата титула во низа, во Лигата на шампионите, францускиот тренер го напушти Реал.

Јувентус: Дибала не се продава

MTM - 11.01.2019

Јувентус ги одбиле сите понуди за трансфер на напаѓачот Паоло Дибала, соопшти „Тутоспорт". Во канцелариите на торинскиот гигант пристигнале барања за Аргентинецот од неколку клубови, меѓу кои ПСЖ, Баерн Минхен и Манчестер Сити, но сите тие не ги ...

„Го сакате Иско? Дајте ни го Дибала“

Макфакс - 12.01.2019

Реал Мадрид биле подготвени на договор со Јувентус, во врска со Иско, објави во саботата „Тутоспорт“. Реал би се откажале од Иско но само доколку го добијат Паоло Дибала. Иско е незадоволен од третманот што го има кај новиот тренер Сантијаго Солари ...

Јувентус е заинтересиран за Модриќ

Слободен Печат - 12.01.2019

Договорот на Модриќ со Реал е со важност до летото 2020 година. Наводно, Хрватот нема намера да потпише нов договор со „кралскиот клуб". Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за ангажман на играчот на Реал, Лука Модриќ.

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Sport M - 12.01.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во ...

Јувентус ја започна „операцијата Иско“

Таратур - 11.01.2019

Италијанските медиуми пренесуваат дека приоритет на Јувентус во летниот преоден рок ќе биде плејмејкерот на Реал Мадрид, Иско. „Старата дама“ веќе го обезбеди потписот на Рамзи , но тренерот Алегри сака по секоја цена да го види Иско во својот тим.

Јувентус е заинтересиран за Модриќ

Курир - 12.01.2019

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за ангажман на играчот на Реал, Лука Модриќ. Според „Медиасет“ Јувентус сериозно ја истражува можноста за во своите редови да гоп донесе најдобриот фудбалер на светот за минатата година.

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Локално - 12.01.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во ...

Јувентус е заинтересиран за Модриќ

Sport M - 12.01.2019

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за ангажман на играчот на Реал, Лука Модриќ. Според „Медиасет“ Јувентус сериозно ја истражува можноста за во своите редови да гоп донесе најдобриот фудбалер на светот за минатата година.

Јувентус останува без важен напаѓач еден месец

Фокус - 12.01.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во ...

Јувентус е заинтересиран за Модриќ

MTM - 12.01.2019

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за ангажман на играчот на Реал, Лука Модриќ. Според „Медиасет" Јувентус сериозно ја истражува можноста за во своите редови да гоп донесе најдобриот фудбалер на светот за минатата година.

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Кајгана - 12.01.2019

Торино, 12 јануари 2019 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот.

Јувентус го зема Модриќ

Независен - 12.01.2019

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е заинтересиран за ангажман на играчот на Реал, Лука Модриќ. Според „Медиасет“ Јувентус сериозно ја истражува можноста за во своите редови да гоп донесе најдобриот фудбалер на светот за минатата година.

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Опсервер - 12.01.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во ...

Старата дама ослабена во нападот за дуелот со Атлетико во ЛШ

MTM - 13.01.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија". Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во ...