TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Државната антикорупциска комисија го проверува имотот на претседателот Иванов

24 Вести - 15.03.2019

Државната антикорупциска комисија отвори предмет по допрен глас за да го проверува имотот на претседателот Ѓорге Иванов, откако телевизија 24 објави дека тој купил два стана и гаража на име на неговиот син, кои се запишани во Катастарот со ...

Ќе се проверува имотот на претседателот Иванов

Сител - 15.03.2019

Ќе се врши проверка на имотната состојба на претседателот Ѓорѓе Иванов, за да се утврди каква промена во имотот има тој на околу два месеци од завршување на неговиот 10 годишен мандат. Претседателката на Антикорупциска Билјана Ивановска информираше ...

Претседателот Иванов: Чесен влегов во политиката, чесен и ќе излезам

Press24 - 15.03.2019

Од Кабинетот на Ѓорѓе Иванов денеска со соопштение во врска со поведување постапка за проверка на имотната состојба на претседателот. - Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, изразува благодарност што Државната комисија за ...

Антикорупциска ќе го проверува имотот на Иванов

+инфо - 15.03.2019

Антикорупциската комисија ќе врши проверка на имотната состојба на претседателот на државата Ѓорге Иванов, за да утврди каква промена во имотот има тој на два месеци од завршување на неговиот 10 годишен мандат.

Антикорупциска ќе го проверува имотот на претседателот Иванов

Канал5 - 15.03.2019

Антикорупциската комисија ќе врши проверка на имотот на претседателот Иванов по допрен глас. Медиумите објавија дека на име на синот на претседателот се купени два станови на Водно во зграда која се уште е во градба.

Антикорупциската комисија поведува постапка за имотот на Иванов

Макфакс - 15.03.2019

Антикорупциската комисија на денешната седнцица повела постапка за да се испита имотот на претседателот Ѓорге Иванов, откако вчера „24 вести“ објави дека тој купил два стана на Водно, кои во катастарот се запишани на име на неговиот син.

Антикорупциска ќе го проверува имотот на претседателот Иванов

24 Вести - 15.03.2019

Комисијата за спречување на корупција ќе изврши проверка на имотната состојба на претседателот Ѓорѓе Иванов по допрен глас откако претходно објави тв 24, дека шефот на државата купил два стана на Водно, кои во катастарот се запишани на име на ...

Антикорупциска ќе ја „чешла“ имотната состојба на Иванов

365 - 15.03.2019

По допрен глас и согласно членовите 92 и 85, Државната комисија за спречување на корупцијата ќе го „чешла“ и имотот на претседателот Ѓорге Иванов, соопшти денеска претседателката на ДКСК – Билјана Ивановска.

(Видео) Иванов под лупа на Антикорупциска – ДКСК му ја проверува имотната состојба

1tv - 15.03.2019

Ѓорге Иванов под лупа на антикорупциската комисија. По допрен глас ДКСК отвори постапка за проверка на имотната состојба на претседателот на државата. Ќе истражуваат дали по 10 години минати во Вила Водно Иванов се стекнал со нов имот и како.

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

А1 On - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Антикорупциска донесе одлука: Ќе го испитува имотот на Иванов

Фактор - 15.03.2019

Комисијата за спречување на корупција на денешната седница објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов, кому функцијата шеф на државата му истекува на 12 мај.. Познато е дека Антикорупциска ќе ја почне постапката по допрен ...

Иванов купил два стана на атрактивна локација на Водно

24 Вести - 14.03.2019

Претседателот на државата во заминување Ѓорге Иванов, купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син. Во катастарската документација, до која дојде Телевизија 24, со барање за слободен пристап до инфромации од јавен ...

ТВ 24: Иванов преку синот купил два стана на Водно

Независен - 14.03.2019

Претседателот на државата Ѓорге Иванов купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син. Во катастарската документација, до која дојде ТВ 24 , стои дека за двата стана постои преддоговор за купородажба, зашто зградата е ...

Антикорупциска го проверува имотот на Ѓорѓи Иванов

iPortal - 15.03.2019

Државната антикорупциска комисија отвори предмет по допрен глас за да го проверува имотот на претседателот Ѓорге Иванов, откако телевизија 24 објави дека тој купил два стана и гаража на име на неговиот син, кои се запишани во Катастарот со ...

Кабинет на Иванов: Претседателот чесен влезе во политиката и чесен ќе излезе

Канал5 - 15.03.2019

Реакција од Кабинетот на претседателот Иванов на истрагата на Антикорупциска. ,,Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, изразува благодарност што Државната комисија за спречување на корупцијата ќе поведе постапка за проверка на ...

Антикорупциската комисија поведува постапка за становите на Иванов

А1 On - 15.03.2019

Антикорупциската комисија на денешната седнцица повела постапка за да се испита имотот на претседателот Ѓорге Иванов, откако вчера „24 вести“ објави дека тој купил два стана на Водно, кои во катастарот се запишани на име на неговиот син.

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

1tv - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Антикорупциска донесе одлука: Ќе го испитува имотот на Иванов

Press24 - 15.03.2019

Комисијата за спречување на корупција на денешната седница објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов, кому функцијата шеф на државата му истекува на 12 мај. Познато е дека Антикорупциска ќе ја почне постапката по допрен ...

Иванов си купил станови на улицата кај што живее Мијалов

Скопје1 - 14.03.2019

Претседателот на државата во заминување Ѓорге Иванов, купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син. Во катастарската документација, до која дојде Телевизија 24 , со барање за слободен пристап до инфромации од јавен ...

Иванов не се сели од Водно, си купил два стана

+инфо - 14.03.2019

Шефот на државата Ѓорге Иванов купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син, јавува ТВ 24 . Во катастарската документација, до која дојде телевизијата, стои дека за двата стана постои преддоговор за купородажба, ...

Иванов: ДКСК да постапи на ист начин и со другите носители на државни и јавни функции

Макфакс - 15.03.2019

По најавата дека Државната комисија за спречување корупција ќе поведе постапка за проверка на имотната состојба на претседателот Ѓорге Иванов, се огласи неговиот кабинет, поздравувајќи ја преземената постапка.

Антикорупциската комисија поведува постапка за имотот на Иванов

Точка - 15.03.2019

Антикорупциската комисија на денешната седнцица повела постапка за да се испита имотот на претседателот Ѓорге Иванов, откако вчера „24 вести“ објави дека тој купил два стана на Водно, кои во катастарот се запишани на име на неговиот син.

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на претседателот Иванов

Локално - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

ДКСК ќе ја испитува имотната состојба на Иванов

CivilMedia - 15.03.2019

ДКСК на денешната седница објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов, кому функцијата шеф на државата му истекува на 12 мај. Познато е дека Антикорупциска ќе ја почне постапката по допрен глас и да се види каква промена има ...

Иванов купува два стана на Водно

Фокус - 14.03.2019

Претседателот на државата во заминување, Ѓорге Иванов, купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син. Во катастарската документација, до која дојде Телевизија 24 , со барање за слободен пристап до инфромации од јавен ...

Иванов купил два стана на Водно за 250.000 евра

ММС - 14.03.2019

Претседателот Ѓорге Иванов купил два стана на Водно, кои во Катастарот не се водат на негово име, туку се запишани на име на неговиот син. Двата стана не се пријавени во Антикорупциска. Според ТВ 24, во катастарската документација, за двата стана ...

Иванов: Чесен влегов и чесен ќе излезам од политиката

Курир - 15.03.2019

Став на Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, во врска со поведување постапка за проверка на имотната состојба на претседателот Иванов, од страна на ДКСК: Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, изразува благодарност ...

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

Независен - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Иванов купил два стана на атрактивна локација на Водно

Локално - 14.03.2019

Претседателот на државата во заминување Ѓорге Иванов, купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син. Во катастарската документација, до која дојде Телевизија 24, со барање за слободен пристап до инфромации од јавен ...

Иванов: ДКСК да постапи на ист начин и со другите носители на државни и јавни функции

24Инфо - 15.03.2019

По најавата дека Државната комисија за спречување корупција ќе поведе постапка за проверка на имотната состојба на претседателот Ѓорге Иванов, се огласи неговиот кабинет, поздравувајќи ја преземената постапка.

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

Телма - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Иванов купил два стана на атрактивна локација на Водно

Либертас - 14.03.2019

Претседателот на државата во заминување Ѓорге Иванов, купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син. Во катастарската документација, до која дојде Телевизија 24, со барање за слободен пристап до инфромации од јавен ...

Иванов за становите: Чесен влегов во политиката и чесен ќе излезам

+инфо - 15.03.2019

Чесен влегов во политиката и чесен ќе излезам, порача претседателот на државата Ѓорге Иванов откако Антикорупциска денеска по допрен глас реши да го преиспита имотот на шефот на државата по информацијата дека тој на име на синот купил два стана на ...

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

24Инфо - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Иванов купил два стана на атрактивна локација на Водно

iPortal - 14.03.2019

Претседателот на државата во заминување Ѓорге Иванов, купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син. Во катастарската документација, до која дојде Телевизија 24, со барање за слободен пристап до инфромации од јавен ...

Иванов: ДКСК да постапи на ист начин и со другите носители на државни и јавни функции

Точка - 15.03.2019

По најавата дека Државната комисија за спречување корупција ќе поведе постапка за проверка на имотната состојба на претседателот Ѓорге Иванов, се огласи неговиот кабинет, поздравувајќи ја преземената постапка.

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

еМагазин - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Претседателот Иванов купил два стана на Водно

Нова ТВ - 14.03.2019

Претседателот на државата во заминување Ѓорге Иванов, купил два стана на Водно, кои во Катастарот се запишани на име на неговиот син. Во катастарската документација, до која дојде Телевизија 24 , со барање за слободен пристап до инфромации од јавен ...

Иванов за постапката на ДКСК: Чесен влегов во политиката и чесен ќе излезам

Нетпрес - 15.03.2019

Чесен влегов во политиката и чесен ќе излезам, порача претседателот на државата Ѓорге Иванов откако Антикорупциска денеска по допрен глас реши да го преиспита имотот на шефот на државата по информацијата дека тој на име на синот купил два стана на ...

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

Бриф - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Иванов: ДКСК да постапи на ист начин и со другите носители на државни и јавни функции

Centar - 15.03.2019

По најавата дека Државната комисија за спречување корупција ќе поведе постапка за проверка на имотната состојба на претседателот Ѓорге Иванов, се огласи неговиот кабинет, поздравувајќи ја преземената постапка.

Антикорупциска ќе ја „чешла“ имотната состојба на Ѓорге Иванов

Фокус - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК, Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Реакција од кабинетот на Иванов: ДКСК на ист начин да постапи и со сите носители на државни и јавни функции

1tv - 15.03.2019

„Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, изразува благодарност што Државната комисија за спречување на корупцијата ќе поведе постапка за проверка на неговата имотна состојба.

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Претседателот Иванов

МКД - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Реакција од кабинетот на Иванов: ДКСК на ист начин да постапи и со сите носители на државни и јавни функции

Либертас - 15.03.2019

„Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, изразува благодарност што Државната комисија за спречување на корупцијата ќе поведе постапка за проверка на неговата имотна состојба.

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

Канал5 - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Иванов: Чесен влегов во политиката, чесен и ќе излезам

Centar - 15.03.2019

Од Кабинетот на Ѓорѓе Иванов денеска со соопштение во врска со поведување постапка за проверка на имотната состојба на претседателот. – Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, изразува благодарност што Државната комисија за ...

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

Нова ТВ - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...

Кабинет на претседателот: ДКСК на ист начин да постапи и со сите носители на државни и јавни функции

Вечер - 15.03.2019

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, изразува благодарност што Државната комисија за спречување на корупцијата ќе поведе постапка за проверка на неговата имотна состојба, соопштуваат од Кабинетот на претседателот.

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

Опсервер - 15.03.2019

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на петтата седница претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, Антикорупциската комисија проверката ...