TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фатени двајца крадци во Аеродром

МКД - 25.11.2021

Полицајци од полициската станица Аеродром биле ги повикале на разговор И.И. (29) и С.А. (28), двајцата од Скопје, осомничени дека на 18 ноември украле предмети од објект во изградба на улицата „Фрањо Клуз" во Скопје.

Расчистена кражба, приведени две лица во Скопје

Курир - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 13.10 часот во Полициската станица Аеродром биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје.

Скопјани краделе од објект во изградба, па полицијата ги фатила

Скопје1 - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 13.10 часот во Полициската станица Аеродром биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје.

Приведени две лица во Скопје, расчистена кражба

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Во Полициската станица Аеродром вчера во 13:10 часот биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје, осомничени дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје.

Уапсени двајца скопјани, краделе од објект во градба

Скопје инфо - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 13.10 часот во Полициската станица Аеродром биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје.

Двајца крадци признале дека ограбиле објект во Скопје

Слободен Печат - 25.11.2021

Вчера во 13.10 часот во полициската станица Аеродром биле повикани И.И. (29) и С.А. (28), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека на 18 минатиот месец одзеле повеќе предмети од објект во изградба на улица „Фрањо Клуз” во Скопје.

Расчистена кражба, приведени две лица во Скопје

Centar - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 13.10 часот во Полициската станица Аеродром биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје.

Приведени две лица во Скопје, расчистена кражба

Lider - 25.11.2021

Во Полициската станица Аеродром вчера во 13:10 часот биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје, осомничени дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје.

Расчистена кражба, приведени две лица во Скопје

MakPress - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 13.10 часот во Полициската станица Аеродром биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје.

Уапсени двајца скопјани кои ограбиле градилиште

Република - 25.11.2021

Во Полициската станица Аеродром вчера во 13:10 часот биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје, осомничени дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул. „Фрањо Клуз“ во Скопје, информираат од МВР.

Во Аеродром приведени двајца крадци

Нова ТВ - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 13.10 часот во Полициската станица Аеродром биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз“ во Скопје.

Двајца скопјани одзеле повеќе предмети од објект во изградба

Локално - 25.11.2021

Вчера во 13.10 часот во полициската станица Аеродром биле повикани И.И.(29) и С.А.(28), двајцата од Скопје. Тие се сомничат дека на 18.11.2021 одзеле повеќе предмети од објект во изградба на ул.„Фрањо Клуз” во Скопје.