TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Умерен земјотрес е регистриран во Албанија

Макфакс - 14.05.2022

Умерен земјотрес денеска е регистриран во Албанија, а епицентарот бил во областа кај Валона. Јачината во епицентарот била 3,3 степени според Рихтеровата скала. Според албанската АБЦ Њуз, епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 23 километри во ...

Земјотреси ноќеска го тресеа Балканот

Фокус - 14.05.2022

Земјотреси утрово и ноќва ги стресоа Албанија, Србија и Грција. На 72 километри од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3.3 степени. Во Србија, на 9 километри од градот Чачак имало земјотрес со јачина од 2.8 степени по Рихтер.

Земјотреси ги стресоа Албанија и Србија

Фактор - 14.05.2022

Земјотреси утрово ги стресоа Албанија и Србија. На 72 километри од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3.3 степени. Во Србија, на 9 километри од градот Чачак имало земјотрес со јачина од 2.8 степени по Рихтер.

Земјотреси ги стресоа Србија, Албанија и Грција

Press24 - 14.05.2022

Утрово се случија два земјотреси кај нашите соседи Србија, Грција и Албанија. На 72 км од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер. Додека во Србија, на девет км од Чачак имало земјотрес со јачина од 2,8 степени ...

БАЛКАНОТ СЕ ТРЕСЕ – Три земјотреси го вознемирија Балканскиот полуостров: Граѓаните во страв, еве каде бил најсилниот ...

Во Центар - 14.05.2022

Нови земјотреси повторно ги потресоа жителите на Балканскиот полуостров. Два земјотреси се случија претходниот ден и еден денес рано утринава. Првиот е регистриран во Србија , повторно во областа Чачак , а потоа нов земјотрес утрово во областа на ...

Немирна ноќ во Грција – Земјотрес со јачина од 4,5 степени погоди грчки остров!

Во Центар - 14.05.2022

Земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтер претходната ноќ ја потресе соседна Грција. Епицентарот на земјотресот бил на 26 километри од островот Хиос , а на 87 километри од Карабаглар во Турција .

Тлото не се смирува: Експерт предупреди на опасност од нови земјотреси во Србија

Press24 - 13.05.2022

Во четврток во краток период се случија два земјотреси во Србија, и тоа од 2,9 и 3,6 степени според Рихтер. Метеоролог Иван Ристиќ, кој се занимава со истражување на тлото кажа дека постоеле нови услови за земјотреси на други локации.

Земјотреси ги стресoa Турција, Грција, Албанија и Србија

Мета - 14.05.2022

Земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтер претходната ноќ ја потресе соседна Грција, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMСЦ) Епицентарот на земјотресот бил на 26 километри од островот Хиос, а на 87 километри од Карабаглар во ...

Земјотреси го тресеа Балканот

Нетпрес - 14.05.2022

Земјотреси утрово и ноќва ги стресоа Албанија, Србија и Грција. На 72 километри од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3.3 степени. Во Србија, на 9 километри од градот Чачак имало земјотрес со јачина од 2.8 степени по ...

Земјотреси ноќеска го тресеа Балканот

Lider - 14.05.2022

Земјотреси утрово и ноќва ги стресоа Албанија, Србија и Грција. На 72 километри од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3.3 степени. Во Србија, на 9 километри од градот Чачак имало земјотрес со јачина од 2.8 степени по Рихтер.

Тлото не мирува, земјотреси во соседните земји

Курир - 14.05.2022

Утрово се случија земјотреси кај нашите соседи Србија, Грција и Албанија. На 72 км од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер. Додека во Србија, на девет км од Чачак имало земјотрес со јачина од 2,8 степени по ...

Умерен земјотрес е регистриран во Албанија

Точка - 14.05.2022

Умерен земјотрес денеска е регистриран во Албанија, а епицентарот бил во областа кај Валона. Јачината во епицентарот била 3,3 степени според Рихтеровата скала. Според албанската АБЦ Њуз, епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 23 километри во ...

Умерен земјотрес е регистриран во Албанија

MTM - 14.05.2022

Умерен земјотрес денеска е регистриран во Албанија, а епицентарот бил во областа кај Валона. Јачината во епицентарот била 3,3 степени според Рихтеровата скала. Според албанската АБЦ Њуз, епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 23 километри во ...

Тлото не мирува, земјотреси во соседните земји

Република - 14.05.2022

Утрово се случија земјотреси кај нашите соседи Србија, Грција и Албанија. На 72 км од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер. Додека во Србија, на девет км од Чачак имало земјотрес со јачина од 2,8 степени по ...

Умерен земјотрес е регистриран во Албанија

Centar - 14.05.2022

Умерен земјотрес денеска е регистриран во Албанија, а епицентарот бил во областа кај Валона. Јачината во епицентарот била 3,3 степени според Рихтеровата скала. Според албанската АБЦ Њуз, епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 23 километри во ...