TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новороденче оставено на пат

24 Вести - 15.05.2019

Тукушто родено и голо, било пронајдено новороденче во Топанско поле. Случаен минувач вчера околу 11 часот попладне го слушнал плачот на бебето, кое било оставено во тревник на булеварот Македонско косовска бригада, по што повикал брза помош и ...

Еднодневно бебе оставено во парк во Топанско поле

Сител - 15.05.2019

Бебе без облека вчера било оставено во тревник во Топанско Поле. Најверојатно мајката само што го родила го напуштила. Новороденчето било оставено во паркот до булеварот Македонско Косовска Бригада. До него била и папочната врвка.

Новороденче пронајдено на тротоар во Топанско поле

Канал5 - 15.05.2019

Тукушто роденото машко бебе кое вчера беше оставено на улица во Топанско поле е стабилно и во добра здравствена состојба, информираат од Клиниката за детски болести. Бебебто вчера со возило на итната медицинска помош во попладневните часови било ...

Пронајдено новороденче во парк во Скопје – мајката го оставила без облека, до него била и папочната врвка

Магазин - 15.05.2019

Голо бебе старо само еден ден оставено во парк во скопската населба Топанско поле. Бебето било оставено во паркот до булеварот Македонско Косовска Бригада. До него била и папочната врвка, за среќа случаен минувач го слушнал плачот на детето и веднаш ...

МВР со детали: Во тревник пред куќа пронајдено новороденче во Топанско Поле

Press24 - 15.05.2019

Новородено бебе било пронајдено вчера во населата Топнаско Поле, потврдува МВР. Вчера во 11:45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул. „Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело.

Новороденче сосема голо оставено на улица во Топанско Поле

Независен - 15.05.2019

Во скопската населба ,,Топанско поле“, вчера околу пладне случаен минувач пронашол бебе – новороденче кое било сосема голо оставено во трева во паркче, по што случајот веднаш го пријавил во полиција.

Новороденче штотуку родено оставено на улица во Топанско поле

24 Вести - 15.05.2019

Страшна глетка вчера околу пладне била забележана во скопската населба Топанско поле. Случаен минувач пронашол бебе - новороденче кое било сосема голо оставено во трева во паркче од населбата по што случајот веднаш го пријавил во полиција.

Новороденче оставено голо на улица во Скопје

МКД - 15.05.2019

Бебе штотуку родено вчера било пронајдено во скопската населба Топанско Поле. Минувач го пронашол бебето кое било голо оставено во тревата и случајот го пријавил во полиција. Бебето потоа со возило на брза помош било пренесено во клиничкиот центар ...

Новороденче голо оставено на тротоар во Топанско Поле

Алсат-М - 15.05.2019

Новороденче штотуку донесено на свет, вчера околу пладне било оставено потполно голо на тротоар во скопската населба Топанско Поле. Новороденчето го забележале минувачи кои случајот го пријавиле во полиција.

МАКЕДОНИЈА НЕ ПАМТИ ВАКВО НЕШТО: Позната состојбата на новороденчето оставено во трева во Топанско

Слободен Печат - 15.05.2019

Досега ваков случај, штотуку родено бебе да биде оставено на улица, немало. Бебето најдено во парк во Топанско поле било родено вчера и веднаш по раѓањето, голо било оставено во тревата . Случаен минувач го слушнал плачењето на новороденчето и ...

Новороденче оставено на улица во Топанско Поле

Скопје1 - 15.05.2019

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, јавува 24 ...

Хорор во Скопје: Туку што родено бебе оставено на улица

24Инфо - 14.05.2019

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, дознава 24 Инфо од очевидци . Според нив, бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот Македонско Косовско ...

МВР со детали: Во тревник пред куќа пронајдено новороденче во Топанско Поле

Курир - 15.05.2019

Новородено бебе било пронајдено вчера во населата Топнаско Поле, потврдува МВР. Вчера во 11:45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул. „Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело.

Штотуку родено бебе оставено на тревник во Скопје

Фактор - 15.05.2019

Штотуку родено бебе вчера е пронајдено во скопската населба Топанско Поле. Минувач го пронашол бебето во тревата и случајот го пријавил во полиција. Бебето потоа со возило на брза помош е пренесено во клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Новороденче оставено на тротоар во Топанско Поле

1tv - 15.05.2019

Бебето најдено во парк во Топанско поле било родено вчера и веднаш по раѓањето, голо било оставено во тревата. Случаен минувач го слушнал плачењето на новороденчето и пријавил во полиција.

Хорор во Скопје: Туку што родено бебе оставено на улица

Курир - 14.05.2019

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, дознава 24 Инфо од очевидци . Според нив, бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот Македонско Косовско ...

Бебе оставено во тревник во скопски Чаир, полицијата трага по мајката

ТВ21 - 15.05.2019

На 14.05.2019 година во 11.45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул.„Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело. Од екипа на Итна медицинска помош бебето било однесено во Детската клиника и ...

Позната состојбата на новороденчето оставено во трева во Топанско

Курир - 15.05.2019

Бебето најдено во парк во Топанско поле било родено вчера и веднаш по раѓањето, голо било оставено во тревата. Случаен минувач го слушнал плачењето на новороденчето и пријавил во полиција, пренесува Слободен Печат .

Штотуку родено бебе оставено на тротоар во Топанско Поле

Република - 14.05.2019

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, објави „24 Инфо“. Според нивните извори, бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот „Македонско-Косовско ...

МВР со детали за пронајдено новороденче во Топанско Поле - идентитетот на бебето и мајката се уште е непознат

Скопје инфо - 15.05.2019

Новородено бебе било пронајдено вчера во населата Топнаско Поле, потврдува МВР. Вчера во 11:45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул. „Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело.

Новороденче голо оставено на трева во Топанско Поле - позната неговата состојба

Press24 - 15.05.2019

Новороденче голо било оставено на тревник во скопската населба Топанско Поле, информира „ Слободен печат “. Случаен минувач го слушнал плачењето на новороденчето и пријавил во полиција. Од Клиниката за детски болести велат дека, иако бебето било ...

Новороденче оставено на улица во Скопје

Нетпрес - 14.05.2019

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, дознава 24 Инфо од очевидци . Според нив, бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот Македонско Косовско ...

Мајка оставила бебе на тревник и побегнала

PressingTV - 15.05.2019

Од граѓанин било пријавено дека на бул.„Македонско-косовска бригада”, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело. Од екипа на Итна медицинска помош бебето било однесено во Детската клиника и било во добра здравствена состојба.

Било родено вчера и оставено голо на тротоар, сега е во добра состојба

Република - 15.05.2019

Новороденчето што вчера беше оставено на тротоар во скопската населба Топанско Поле, се опоравува на Клиниката за детски болести, од каде за „ Слободен печат “ велат дека иако бебето било оставено во несоодветни услови, сега е во добра општа ...

Новороденче фрлено на тротоар во Топанско Поле

+инфо - 14.05.2019

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, јавува 24 Инфо. Очевидци соопштиле дека бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот „Македонско Косовско ...

МВР: Непознат идентитетот на мајката која остави новороденче на улица во Топанско поле

еМагазин - 15.05.2019

На 14.05.2019 година во 11.45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул.„Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело, инфофмира МВР. Од екипа на Итна медицинска помош бебето било однесено во ...

Бебе е најдено во парк во Топанско поле и веднаш по раѓањето, голо било оставено во тревата

Канал5 - 15.05.2019

Бебе е најдено во парк во Топанско поле . Веднаш по раѓањето, голо било оставено во тревата. Случаен минувач го слушнал плачењето на новороденчето и пријавил во полиција. Од Клиниката за детски болести велат дека, иако бебето било оставено во ...

Бебе оставено на тротоар во Топанско поле

Слободен Печат - 14.05.2019

Бебето со возило на Итна помош веднаш било пренесено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, јавува 24 Инфо. Очевидци соопштиле дека бебето било туку што родено и целото ...

Детали за бебенцето оставено во Топанско - До него била и папочната врвца

Press24 - 15.05.2019

Новородено бебе било пронајдено вчера во населбата Топнаско Поле, потврдува МВР. - Вчера во 11:45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на булеварот „Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело.

Бебето кое беше оставено на улица е во добра општа состојба

Н.Македонија - 15.05.2019

Бебето кое синоќа е најдено во парк во Топанско поле е во добра општа состојба и е згрижено на Детска клиника, информираше директорката, Катерина Ставриќ. Според нејзиниот исказ бебето е родено вчера и веднаш по раѓањето, голо е оставено во тревата, ...

Новороденче оставено на тротоар на булеварот „Македонско Косовско бригада“

Фокус - 14.05.2019

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, јавува 24 Инфо. Очевидци соопштиле дека бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот „Македонско Косовско ...

Бебе пронајдено во тревник на бул.„Македонско-косовска бригада“

Опсервер - 16.05.2019

На 14.05.2019 година во 11.45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул.„Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело. Од екипа на Итна медицинска помош бебето било однесено во Детската клиника и ...

Состојбата на бебето најдено во парк во Топанско поле е стабилна

Скопје инфо - 15.05.2019

Бебето најдено во парк во Топанско поле било родено вчера и веднаш по раѓањето, голо било оставено во тревата. Случаен минувач го слушнал плачењето на новороденчето и пријавил во полиција, пренесува Слободен Печат .

Хорор во Скопје: Туку што родено бебе оставено на улица

iPortal - 15.05.2019

Новороденче било оставено вчера вечерта на тротоар во скопската населба Топанско Поле, дознава и пренесува 24 Инфо од очевидци . Според нив, бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот ...

Новороденчето оставено на улица е во добра состојба

ММС - 15.05.2019

Тукушто роденото бебе оставено до тротоар во Топанско поле, е во добра состојба, откако беше згрижено на Детската клиника. Лекарите потврдија дека бебето било родено вчера и веднаш по раѓањето, голо било оставено во тревата.

Новороденче оставено на тротоар во Топанско Поле

Либертас - 15.05.2019

Бебето најдено во парк во Топанско поле било родено вчера и веднаш по раѓањето, голо било оставено во тревата. Случаен минувач го слушнал плачењето на новороденчето и пријавил во полиција.