TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Верстапен ја има истата „болест“ како Хамилтон!

Вечер - 13.06.2018

Шампионот во Фурмула 1 од 2016 година, Германецот Нико Розберг, изјави дека возењето на Макс Верстапен, на трката за Големата награда на Канада, по многу нешта го потсетувала на особините кои ги има актуелниот првак Луис Хамилтон, а тоа дека ...

Зек Браун: Алонсо ќе продолжи во Формула 1

Стандард - 13.06.2018

Зек Браун ги негираше гласините дека Фернандо Алонсо ќе премине во Индикар за постојано во 2019. Пред неколку дена шефот на Мекларен предводеше делегација за трката од Индикар во Детроит, а негов придружник беше Луис Гарсија Абад – менаџер на Алонсо.

Алонсо: Ми претстои важна одлука за иднината

А1 On - 12.06.2018

Фернандо Алонсо потврди дека ќе донесе одлука за својата иднина по летната пауза, но не ја исклучи можноста за разделба со Формула 1 и покрај неговите неодамнешни тврдења дека не ја загубил желбата да се натпреварува.

Алонсо со „прикриен“ напад: Јас барем немам незаслужени титули

TopSport - 12.06.2018

Фернандо Алонсо вели дека за него е подобро да е во позиција да заслужува повеќе успех во кариерата, отколку како некои други возачи да има „многу трофеи кои не ги заслужува“. Во Канада во текот на викендот, двократниот шампион ја имаше својата ...

Вилнев навреден од споредбата на неговиот татко со Ферстапен

TopSport - 12.06.2018

Светскиот шампион од 1997 година, Жак Вилнев одговори на коментарот на Ники Лауда кој го спореди младиот возач на Ред бул, Макс Ферстапен со таткото на Канаѓанецот, Жил Вилнев, велејќи дека тоа е вистинска навреда за него и неговиот татко.

Розберг: Верстапен наликуваше на Хамилтон

Точка - 12.06.2018

Враќањето во форма на Макс Верстапен во Канада беше карактеристично за трансформацијата која ја прави Луис Хаилтон, смета поранешниот светски Формула 1 шампион, Нико Розберг. По серија од инциденти на првите трки од сезоната, холанѓанецот пристина ...

Аривабене: Мора да останеме приземјени

Точка - 12.06.2018

Себастијан Фетел и Ферари имаа феноменални перформанси и доминираа на Канадското Гранд При, а воедно успехот ги врати “црвените“ на највисокото место на подиумот во Монтреал за прв пат по 2004 година, кога до победа стигна Михаел Шумахер.

Манекенка предизвика хаос во Формула 1 бидејќи почна прерано да го вее знамето (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.06.2018

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, вчера славеше на трката за Големата награда на Канада и така го комплетираше перфектниот викенд во Монтреал. Фетел имаше предност во текот на целата трка и дојде до важна победа.

Хамилтон: Нема простор за паника, знаевме што нѐ чека во Монтреал

Gol.mk - 11.06.2018

Актуелниот првак во Формула 1, Луис Хамилтон, нема по добро да ја памети трката за ГН на Канада затоа што заврши на петтото место. До триумфот дојде Ферари, но Британецот предупредува дека нема простор за паника, затоа што ваков епилог од ...

Розберг: Ниту еден тим не го сака Алонсо

Стандард - 11.06.2018

Поранешниот возач на Мерцедес, Нико Розберг, смета дека успешните денови на Фернандо Алонсо во Формула 1 се веќе во историјата. Во Монтреал, Шпанецот го оствари својот старт број 300 – нешто ретко за Формула 1.

Во Ферари бараат фановите да не влегуваат во еуфорија

TopSport - 11.06.2018

Шефот на тимот на Ферари, Маурицио Аривабене побара неговиот тим да остане „цврсто на земја“ и да не се загуби фокусот по историската победа на Канадското ГП. Себастијан Фетел доминираше од стартот до финишот за своја 50.

Волф: Заостанавме во секој аспект

Курир - 11.06.2018

Директорот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека е незадоволен од резултатите што ги постигнаа возачите од неговиот тим на патеката „Жил Вилнев“ на трката за Големата награда на Канада. Во Монтреал сигурна победа оствари возачот на Ферари, Себастијан ...

ВИДЕО: Манекенката направи хаос на патеката – прерано започна да сигнализира крај на трката

Sport M - 11.06.2018

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел стигна до победа на вчерашната трка за Големата награда на Канада. Фетел имаше предност во текот на целата трка која не ја испушташе и успеа да дојде до важна победа.

Алонсо: Ми претстои важна одлука за иднината

Sport M - 13.06.2018

Фернандо Алонсо потврди дека ќе донесе одлука за својата иднина по летната пауза, но не ја исклучи можноста за разделба со Формула 1 и покрај неговите неодамнешни тврдења дека не ја загубил желбата да се натпреварува.

Ниту еден тим не го сака Фернандо Алонсо

Вечер - 12.06.2018

Поранешниот возач на Мерцедес, Германецот Нико Розберг, смета дека успешните денови на Фернандо Алонсо во Формула 1 се веќе минато. Во Монтреал, Шпанецот по 300. пат се најде на стартната позиција – нешто што е реткост во Формула 1.

Волф: Треба да се разбудиме, заостанавме во секој аспект

Н.Македонија - 11.06.2018

Директорот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека е незадоволен од резултатите што ги постигнаа возачите од неговиот тим на патеката „Жил Вилнев“ на трката за Големата награда на Канада. Во Монтреал сигурна победа оствари возачот на Ферари, Себастијан ...

Волф: Заостанавме во секој аспект

А1 On - 11.06.2018

Директорот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека е незадоволен од резултатите што ги постигнаа возачите од неговиот тим на патеката „Жил Вилнев“ на трката за Големата награда на Канада. Во Монтреал сигурна победа оствари возачот на Ферари, Себастијан ...