TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Лејкерс и Индијана во финалето од НБА купот

Кош - 08.12.2023

В сабота навечер во Лас Вегас, екипите на Лос Анџелес Лејкерс и Индијана Пејсерс ќе се борат за трофејот во инаугуралното издание од НБА купот. Лејкерс синоќа го победија Њу Орлеанс со 133-89 додека Индијана беше подобра од Милвоки со 128-119 во меч ...

Лука Дончиќ прави чуда и поставува нови рекорди во НБА

Спортклуб

Јокиќ се изнапромашува, но запиша трипл-дабл, додека Дончиќ го наполни кошот на Јута (ВИДЕО)

Телма

ВИДЕО | Историски трипл-дабл на Дончиќ во победата на Далас

Слободен Печат

ВИДЕО: „Монструозен трипл-дабл“ на Дончиќ за едно полувреме, Далас победи со 50 разлика!

Gol.mk

Дончиќ е еден и единствен, трипл-дабл за едно полувреме во демолирањето на Јута

Екипа

Историски трипл-дабл на Дончиќ, Далас го наполни кошот на Јута (ВИДЕО)

Sport 1

TopSport SportSport Спортманија Курир Нетпрес Макфакс Опсервер Точка

Дончиќ ненамерно опцу, па си ја сфати грешката (Видео)

СуперСпорт - 07.12.2023

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ одигра одличен меч против Јута и постигна 40 поени, 11 асистенции и 10 скокови во триумфот на Далас. Додека раскажуваше што се случувало на паркетот, Дончиќ искористи и пцовки, но набрзо ја сфати грешката.

Дончиќ опцу пред камера, па брзо сфати дека погрешил 🎥

Спортски

Дончиќ со вулгарни зборови се посрамоти пред камера (ВИДЕО)

Sport 1

Голем лапсус на Дончиќ – прво реакција на новинарот а потоа и на Словенецот

Спортклуб

Лука Дончиќ повторно во транс (ВИДЕО)

Вечер Прес

Дончиќ изговори „забранети зборови“, а потоа сфати што рече: „Ох, срање“ (ВИДЕО)

Gol.mk

ВИДЕО | ЛУКА ДОНЧИЌ КАЖА НЕШТО ШТО НЕ ТРЕБА, А ПОТОА СТАНА ХИТ – Погледнете ја урнебесната снимка на Словенецот што го насмеа светот

Во Центар

Дерби Дерби Точка Точка

Лејкерс не смее да игра во црни дресови во полуфиналето на НБА купот

СуперСпорт - 07.12.2023

Лос Анџелес Лејкерс сè уште не знае за пораз кога игра во црни дресови, но НБА-лигата не им дозволи да ги користи во полуфиналето на купот. „ЕСПН“ објави дека оваа одлука е поради загриженост за визуелниот контраст меѓу дресовите и дизајнот на ...

Лејкерси не смеат да играат во „среќните“ црни дресови во полуфиналето на НБА купот

Курир

На Лејкерси не им дозволија да играат во „среќните“ црни дресови во полуфиналето на НБА купот

Нетпрес

Лејкерси не смеат да играат во „среќните“ црни дресови во полуфиналето на НБА купот

Канал5

На Лејкерси не им дозволија да играат во „среќните“ црни дресови во полуфиналето на НБА купот

365

Лејкерси не смеат да играат во „среќните“ црни дресови во полуфиналето на НБА купот

OhridNews

Лејкерси не смеат да играат во „среќните“ црни дресови во полуфиналето на НБА купот

MakPress