TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија стартуваше со триумф на отворањето на мундијалот против Саудиска Арабија

Телма - 14.06.2018

Русија и Саудиска Арабија ја добија честа да го отворат 21 Светското фудбалско првенство чиј домаќин во наредните 32 дена ќе биде Русија. На стадионот „Лужники“ во Москва пред 80 илјади навивачи славеше руската репрезентација со 5:0 во првото коло ...

Пукна петарда во мрежата на Саудиска Арабија на отворањето на Мундијалот

СуперСпорт - 14.06.2018

Руската репрезентација имаше убедлив настап против Саудиска Арабија на отворањето на Светското првенство на стадионот „Лужники“ во Москва. „Зборнаја“ очекувано беше надмоќна во текот на целиот натпревар и без никаков проблем славеше против Саудиска ...

Гол-шоу на „зборнаја“: Русија ја уништи Саудиска Арабија на отварањето на СП (Видео)

Дерби - 14.06.2018

Репрезентацијата на Русија ги надмина сите очекувања и ја уништи Саудиска Арабија со 5-0 на отварањето на 21. Светско фудбалско првенство. Домаќинот многу добро знаеше што сака на оваа средба, постигна голови во вистинско време, го надигра ...

Мундијалот стартуваше со два прекрасни гола на Русите (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.06.2018

Домаќинот ја оправда фаворитската улога, а приреди и мало фудбалско шоу на теренот. Русија сосема очекувано славеше убедлива победа од 5-0 против Саудиска Арабија на самиот старт на Светското првенство на кое таа е домаќин.

Русија маестрално го отвори СП – ја „збриша“ Саудиска Арабија

1tv - 14.06.2018

Селекцијата на Русија со имресивна победа од 5-0 против Саудиска Арабија го отвори 21 СП во фудбал. Само 12 минути се чекаше до првиот погодок на мечот. Русија поведе на мечот благодарение на Газински, кој со глава одлично ја затресе мрежата на ...

Русија тргна моќно – „петарда“ за Саудиска Арабија

Екипа - 14.06.2018

Русија фуриозно го стартуваше настапот на СП 2018, триумфирајќи со убедливи 5-0 на мундијалското отворање против Саудиска Арабија. Избраниците на селекторот Черчесов рутински ја оправдаа фаворитската улога, доминираа од почеток до крај, не ...

ВИДЕО: Мајстории на Черишев и Головин, Русија со „петарда“ го отвори СП

Gol.mk - 14.06.2018

Домаќинот на Светското првенство (СП), репрезентацијата на Русија , со моќен триумф го отвори големиот фудбалски настан откако на „Лужники“ со сигурни 5-0 (2-0) ја совлада Саудиска Арабија .

Моќно отварање на Русија, пет пати ја тресеа мрежата на Саудиска Арабија (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.06.2018

Русија имаше почеток на Светското првенство каков што посакуваше со убедлива победа над селекцијата на Саудиска Арабија, домаќинот славеше со 5-0. Почна Светското првенство во Русија, во Москва на Лужники стадионот пред 78.000 гледачи се одигра ...

Петарда на домаќинот на отварањето – еврогол на Черишев и гол од слободен на Головин! (видео)

Спортски - 14.06.2018

Денес од 17:00 часот домаќинот и Саудиска Арабија го одиграа првиот натпревар на Мундијалот во Русија. Русите одиграа фантастично и на крајот заслужено стигнаа до убедлива победа од 4:0. Од самиот старт домаќинот покажа сила и веќе во 12 минута Јури ...

Домаќинот Русија триумфира над Саудиска Арабија со 5-0

+инфо - 14.06.2018

Домаќинот на Мундијалот, Русија убедливо триумфира над Саудиска Арабија, на првиот натпревар на Светското првенство. Селекцијата на Русија на преполниот стадион „Лужники“ во Москва, ја победи Саудиска Арабија со 5-0.

„Петарда“ на Русија во првиот натпревар

Спортклуб - 14.06.2018

Репрезентацијата домаќин на Мундијалот Русија со убедлива победа од 5:0 го почна настапот на Светското првенство. Во првиот натпревар од А групата ја совлада Саудиска Арабија и направи важен чекор во борба за едно од првите две места во групата.

СП 2018: Убедлив старт на домаќинот, Русија

Сител - 14.06.2018

Домаќинот на Светското фудбалско првенство, Русија на убедлив начин со триумф над Саудиска Арабија, го започна својот настап на Мундијалот. Во воведниот меч на 21-то СП, селекцијата на Росија на преполниот стадион „Лужники“ во Москва, ја победи ...

Петарда на отварањето на Мундијалот

Sport M - 14.06.2018

Убедлива победа на домаќинот Русија со 5:0 над Саудиска Арабија на отворањето на СП 2018 во средба од групата „А“ одиграна на стадионот „Лужники“ во Москва. Јури Газински го отвори резултатот со првиот прецизен удар во рамките на голот во 12-тата ...

Руска „петарда“ за Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.06.2018

Домаќинот на Светското првенство Русија имаше фуриозен старт на шампионатот откако со убедливи 5-0 ја декласира Саудиска Арабија. Сoставот на селекторот Черчесов ја оправдаа фаворитската улога и доминираа во текот на целиот меч. По 12.

Русија со „петарда“ над Саудиска Арабија

Вечер - 14.06.2018

Домнаќинот Русија на најубав можен начин го отвори 21. Светско првенство во фудбал, откако во премиерниот натпревар славеше над Саудиска Арабија со убедлини 5:0, меч кој се одигра на стадиотнот „Лужњики“.

Започна Светското првенство: Домаќините фуризоно на стартот против Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Курир - 14.06.2018

Домаќинот Русија со победа го отвори Светското првенство, тие на стартот беа подобри од Саудиска Арабија со 4:0. Резултатот на полувремето беше 2:0 за домаќините кои во 12-та минута поведоа со голот на Јури Газински, со голот на Денис Черишев во 43 ...

Петарда на Русија против Саудиска Арабија

Независен - 14.06.2018

Репрезентацијата на Русија со победа го започна настапот на Светското првенство во фудбал. Попладнево, домашната селекција ја совлада Саудиска Арабија со 5-0 (2-0). Стрелци на головите беа Јури Газински во 12., Денис Черишев во 43., 90.

Путин и принцот на Саудиска Арабија заедно на трибините – нивниот поздрав го обиколи светот (видео)

Спортски - 14.06.2018

Домаќинот на Мундијалот може да биде задоволен, Русија веќе има 3:0 против Саудиска Арабија. Очекувано на трибините на „Лужники“ стадионот во Москва на првиот натпревар присуствуаат принцот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Саламан и претседатеот на ...

(ВИДЕО): Потег на денот на Мундијалот

Спортклуб - 14.06.2018

Репрезентацијата на Русија на полувреме од првиот дуел на Мундијалот поведе со 2:0, а стрелеци на головите беа: Газински 12.минута и Черишев во 43.минута. Пред постигнувањето на вториот гол резервистот Денис Черишев, кој го замени повредениот Џагоев ...

ПОЛУВРЕМЕ: Русија со два гола предност (видео)

Спортски - 14.06.2018

Домаќинот Русија има солидна предност од 2:0 на полувремето против Саудиска Арабија. Иако не гледаме квалитетен натпревар на „Лужники“ стадионот на првиот меч од Мундијалот, сепак во првото полувреме видовме два гола.

ВИДЕО: Путин доби честитки од принцот на Саудиска Арабија по првиот гол на Русија на СП

Gol.mk - 14.06.2018

Русија има сигурна предност против Саудиска Арабија (2-0), а по првиот гол на Мундијалот, камерите уловија интересен момент во свечената ложа каде се сместени Владимир Путин и принцот на Саудиска Арабија.

Перфектно прво полувреме за домаќините: Газински и Черишев ја нокаутираа Саудиска Арабија (Видео)

Дерби - 14.06.2018

Селекцијата на Русија одигра перфектно прво полувреме и води со 2-0 во премиерниот меч на Светското фудбалско првенство. Домаќините постигнаа голови во вистински време и се на добар пат да ги прокнижат првите бодови на мундијалот.

Радост за Русија, Газински го постигна првиот гол на Светското првенство (ВИДЕО)

МКД - 14.06.2018

12 минути беа потребни да биде постигнат првиот гол на Светското првенство во Русија, домашната селекција поведе преку Јури Газински. Офанзивен фудбал играат и Русија и Саудиска Арабија, поконкретни се домаќините кои поведоа рано во мечот.

Постигнат е првиот гол на Мундијалот: Русија поведе против Саудиска Арабија! (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.06.2018

На отворањето постигнат е првиот гол на Светското првенство во Русија. Русија, домаќинот на Светското првенство дојде до почетно водство во првиот дуел на големиот фудбалски турнир против Саудиска Арабија. Газински во 12.

(ВИДЕО) Падна првиот гол на Мундијалот, Русија води

Спортклуб - 14.06.2018

Јури Газински е стрелец на првиот гол на 21. Светско првенство што се одржува во Русија. Домашната селекција по 12 минути игра го отвори резултатот во дуелот со Саудиска Арабија и тоа во првиот удар кон противничкиот гол.

Првиот гол на Мундијалот… Русија чекаше само 12 минути за да ја „стресе“ С. Арабија (ВИДЕО)

Екипа - 14.06.2018

Не се чекаше долго за првиот погодок на 21. Светско првенство… Домаќинот Русија по само 12 минути игра дојде до предност против Саудиска Арабија од 1-0 од првата посериозна акција и првиот шут на домашните.

Историја: Јури Газински стрелец на првиот гол на Мундијалот! (видео)

Спортски - 14.06.2018

Фудбалерот на домаќинот, Русија, Јури Газински го запиша своето име во историјата постигнувајќи го првиот гол на ...

ЗАПОЧНА! Официјалнисте состави за првиот натпревар на Мундијалот!

Спортски - 14.06.2018

Од 17:00 часот започнува првиот натпревар на Мундијало! Домаќинот Русија ќе игра против Саудиска Арабија. Селекцијата домаќин на „Лужњики“ во Москва ќе ја пречека Саудиска Арабија, а сега се објавени и стартните состави за овој натпревар: Русија ќе ...

„Даваи на максимум“: Русија против Саудиска Арабија во битка за Москва

Нова ТВ - 14.06.2018

Русија како земја домаќин е подготвена, репрезентациите веруваат дека одлично работеа и се подготвени за претстојните предизвици, јавноста е на готовс и со нетрпение одбројува до почетокот на магијата што по 21. пат ќе завладее со планетата.

Официјални состави: Русија - Саудиска Арабија

24Фудбал - 14.06.2018

Дојде денот, почнува Светското фудбалско првенство во Русија, на премиерата во Москва домаќинот игра против селекцијата на Саудиска Арабија. Светот во наредниот месец ќе гледа кон Русија, почнува Светското првенство во фудбал.

Нова ТВ предлог тип: Русија – Саудиска Арабија 1&3+

Нова ТВ - 14.06.2018

Нова ТВ за време на Светското првенство во Русија ќе објавува свои предлог типови за конечниот исход на натпревари со надеж дека ќе бидеме од помош на обложувачите за добивки во месецот на фудбалот.

ВИДЕО: Мундијалот е веќе почнат – се играше фудбал уште рано наутро по улиците во Русија

Спортклуб - 14.06.2018

Од денеска започнува најфудбалскиот месец кој го чекаме 4 години од Бразил, Мундијалот кој годинава ќе се одржува во Русија. Први денеска отвараат домаќините, селекцијата на Русија против Саудиска Арабија, со почеток од 17 часот.

Русија - Саудиска Арабија на отворањето на 21 -от Светски шампионат

Канал5 - 14.06.2018

Селекциите на Русија и Саудиска Арабија ќе го отворат 21-то Светско фудбалско првенство со премиерниот натпревар што за околу еден час ќе се одигра на стадионот ,,Лужники,, во Москва. Се оценува дека на стартот на мундијалот повеќе тежина и ...

Саудиска Арабија против Русија ќе брка прво изненадување на СП

Gol.mk - 14.06.2018

Со денешниот меч меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија (17.00) и официјално ќе започне долгоочекуваното Светско првенство во фудбал, кое ќе трае до 15 јули, кога ќе се одигра големото финале.

Мурињо типува: Русија сигурно победува

Екипа - 14.06.2018

Жозе Мурињо е дел од тимот на стручни аналитичари кои во Русија во живо ќе го следат овој мундијал, а за „специјалниот“ нема дилеми околу победникот на премиерниот меч на СП 2108, во кој во 17 часот силите ќе ги одмерат Русија и Саудиска Арабија.

НАЈАВА Русија – Саудиска Арабија: Состави, квоти, интересни факти

Спортски - 14.06.2018

Денес точно во 17 часот сите очи ќе бидат вперени во Москва каде што започнува 21-то Светско фудбалско првенство. Честа да го отворат Мундијалот ќе ја имаат домаќинот Русија и Саудиска Арабија, две репрезентации од Групата А.

Од Саудиска Арабија тргнал со велосипед, бил удрен од кампион, но стигна во Русија

24Фудбал - 14.06.2018

Фахд Ал Јахија од Саудиска Арабија направил голем подвиг, поминал 5145 километри со велосипед од Ријад до Москва за да ја гледа својата репрезентација. Светските првенства често носат и позитивни, луди приказни, такава е и онаа на Фахд Ал Јахија од ...

Кој е најдебел, кој е најстар, кој е најнизок..

SportMedia - 14.06.2018

Ви го претставуваме Светското првенство низ бројки. За многу повеќе информации прочитајте во денешното издание на дневниот весник „Спорт“ Ова ќе биде ПРВО Светско првенство кое ќе се одржува на два континента (географски гледано) 2 дебитанти на ...

Роналдо и Меси не запираат – ќе бркаат рекорди и на СП

Н.Македонија - 14.06.2018

Светското првенство во фудбал, број 21, почнува денеска во Москва, со мечот на домаќинот на мундијалот, Русија, со Саудиска Арабија. Во следните 30 дена фудбалерите и селекторите може да соборат барем 10 рекорди, меѓу нив за возраст, голови, ...

Фудбалскиот свет гледа кон Русија, почнува 21. мундијал

Макфакс - 14.06.2018

Со натпреварот помеѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес почнува 21.Светско првенство во фудбал. Дуелот на стадионот „Лужники“ во Москва е закажан за 17 часот. Половина час порано ќе започне церемонијата на свеченото отворање, на која главна ...

Путин на отворањето на СП, повеќе од 20 светски лидери на церемонијата

Sport M - 14.06.2018

Рускиот претседател Владимир Путин ќе присуствува на свеченото отворање на Светското фудбалско првенство денеска на стадионот „Лужники“ во Москва, по што ќе го следи натпреварот меѓу домаќините Русија и Саудиска Арабија (почеток 17 часот), соопшти ...

Русија и Саудиска Арабија го отвораат 21. Светско првенство во фудбал

еМагазин - 14.06.2018

Со натпреварот меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес во 17 часот од „Лужинки“ во Москва ќе стартува 21. Светско фудбалско првенство. На Мундијалот ќе настапат 32 репрезентации поделени во осум групи.

Почнува Светското првенство во фудбал

Р.С.Европа - 14.06.2018

Во Русија денеска почнува 21 Светско првенство во фудбал. Првиот натпревар е во 17 часот на стадионот Лужники во Москва меѓу репрезентациите на домаќинот Русија и Саудиска Арабија, а половина час претходно почнува свечената церемонија на отворањето ...

Русите триумфираа на отворањето на Светското првенство во фудбал

Макфакс - 14.06.2018

Руската репрезентација со убедлива победа од 5:0 против Саудиска Арабија на отворањето на светското првенство во фудбал, кое вечерва почна во Москва. Натпреварот се играше на московскиот стадион Лужники.

Гол-шоу на „зборнаја“: Русија ја уништи Саудиска Арабија на отварањето на СП

Точка - 14.06.2018

Репрезентацијата на Русија ги надмина сите очекувања и ја уништи Саудиска Арабија со 5-0 на отварањето на 21. Светско фудбалско првенство. Домаќинот многу добро знаеше што сака на оваа средба, постигна голови во вистинско време, го надигра ...

Русија моќна на стартот, победа од 5-0 над Саудиска Арабија (ВИДЕО)

МКД - 14.06.2018

Русија имаше почеток на Светското првенство каков што посакуваше со убедлива победа над селекцијата на Саудиска Арабија, домаќинот славеше со 5-0. Почна Светското првенство во Русија, во Москва на Лужники стадионот пред 78.000 гледачи се одигра ...

СП 2018: Руска лекција за Саудијците на почетокот на Мундијалот

Канал5 - 14.06.2018

Убедлива победа на домаќинот Русија со 5:0 над Саудиска Арабија на отворањето на СП 2018 во средба од групата „А“ одиграна на стадионот „Лужники“ во Москва. Јури Газински го отвори резултатот со првиот прецизен удар во рамките на голот во 12-тата ...

Русија и Саудиска Арабија попладнево ќе го отворат Светското првенство

Република - 14.06.2018

Селекциите на Русија и Саудиска Арабија попладнево ќе го отворат 21-то Светско фудбалско првенство со премиерниот натпревар кој ќе се одигра на стадионот ,,Лужники,, во Москва. 32 репрезентации од денеска во 10 руски градови ја почнуваат битката за ...

Патувал 75 дена со велосипед, поминал 5145 километри за да стигне на Светското првенство

МКД - 14.06.2018

Фахд Ал Јахија од Саудиска Арабија направил голем подвиг поминувајќи 5145 километри со велосипед од Ријад до Москва за да ја гледа својата репрезентација на Светското првенство. Светските првенства често носат и позитивни, луди приказни, такава е и ...

Фудбалскиот свет гледа кон Русија, почнува 21-от Мундијал

Точка - 14.06.2018

Со натпреварот помеѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес почнува 21.Светско првенство во фудбал. Дуелот на стадионот „Лужники“ во Москва е закажан за 17 часот. Половина час порано ќе започне церемонијата на свеченото отворање, на која главна ...