TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Месечен хороскоп за ноември 2020: Водолија

Скопје инфо - 28.10.2020

Прочитајте што ни носат ѕвездите во текот на ноември. Работа Финансиската ситуација е специфична, а тоа многу ве мачи овој период. Потребно е да направите анализа и промислено да настапите во однос на предизвиците кои се наметнуваат овој ноември.

Месечен хороскоп за ноември 2020: Риби

Скопје инфо - 28.10.2020

Прочитајте што ни носат ѕвездите во текот на ноември. Работа Ноември е одличен месец за материјализација на вашите планови и идеи. Можни се мали предизвици, но тие ќе бидат само поттик да бидете поупорни во однос на одредени прашања.

Месечен хороскоп за ноември 2020: Стрелец

Скопје инфо - 28.10.2020

Прочитајте што ни носат ѕвездите во текот на ноември. Работа Имате можност самите да го избирате својот пат на ова поле во текот на ноември. За некои Стрелци можни се нови понуди за работа кои можеби не ги очекувате, па ќе треба добро да размислите ...

Месечен хороскоп за ноември 2020: Јарец

Скопје инфо - 28.10.2020

Прочитајте што ни носат ѕвездите во текот на ноември. Работа Околностите не ви одат од рака, а не се сјајни ниту пак ни меѓучовечките односи на работа. Ќе бидете нервозни и растргнати на сите страни.

Месечен хороскоп за ноември 2020: Шкорпија

Скопје инфо - 28.10.2020

Прочитајте што ни носат ѕвездите во текот на ноември. Работа Бидете практични, особено ако доаѓа до завршување на некој важен проект. Прилагодете се на другите и нека ви биде јасно дека работите во тим.

Месечен хороскоп за ноември 2020: Девица

Скопје инфо - 28.10.2020

Прочитајте што ни носат ѕвездите во текот на ноември. Работа Овој ноември ќе имате можност да запознаете интересни и влијателни личности кои ќе ве инспирираат. Одличен период за оние Девици кои работат со странство или патуваат.

Месечен хороскоп за ноември 2020: Вага

Скопје инфо - 28.10.2020

Прочитајте што ни носат ѕвездите во текот на ноември. Работа Морате јасно да размислите како да ги имплементирате сите активности кои ги имате планирано и да ги остварите своите цели. Послушајте ја својата интуиција, а ако некогаш се сомневате во ...

Месечен хороскоп за ноември 2020: Лав

Скопје инфо - 28.10.2020

Прочитајте што ни носат ѕвездите во текот на ноември. Работа Во овој период ѕвездите ви се многу наклонети на ова поле, па ќе успеете да постигнете што и да посакате. Имајте трпение да почекате и да делувате во вистински момент, а важно е и да ги ...

Овие 3 хороскопски знаци ќе имаат најсилна среќа во Ноември, 2020-та: За нив започнува моќен период на пари и успеси!

Нане - 28.10.2020

Останаа уште малку денови од Октовмри, а според светските и врвни астролози, следниот месец, односно Ноември за следните 3 хороскопски знаци ќе биде незаборавен месец поради многубројните успеси и позитивни работи што им е предвидено да се случат! ...

Хороскопски знаци кои имаат необична убавина

ЗаЗабава - 28.10.2020

Постојат хороскопски знаци кои зрачат со посебна аура со која ги привлекуваат сите околу нив. БЛИЗНАЦИ Овој знак често се смета и за најубав, нив ги краси вродена елеганција. Припадниците на овој хороскопски знак имаат симетрично лице, совршено ...

Лавовите се самобендисани, Шкорпијата е трујач на целиот свет: Брутално искрен хороскоп!

Локално - 28.10.2020

Валкани вистини за секој хороскопски знак. Сите љубители на астрологијата го обожаваат позитивниот дел каде што се опишани прекрасните страни на секој хороскопски знак, но астрологијата не постои само за да уживате во читањето химни за вашиот знак.

Дневен хороскоп за 28.10.2020: Лавови – партнерот не ве цени, Риби – инспиративни сте за сите

Црнобело - 28.10.2020

Дали сте инспиративен лик за околината или сте само уште една безлична алка во низата? Што велат ѕвездите за вашето денешно расположение? Кликнете на вашиот хороскопски ...

Зодијак:Период на владеење на Шкорпијата-преродба за секој знак на поинаков начин

Вечер Прес - 27.10.2020

Од 23.октомври започна владењето на Шкорпијата кое ќе потрае до 22.ноември. Тоа значи и дека знаците од Зодијакот влегуваат во време на регенерација и трансформација. Секој треба да се соочи со она што повеќе не му служи за неговата цел и да ...

Интелигентна, снаодлива и имагинативна: Жената во овој хороскопски знак е единствена

Женски магазин - 27.10.2020

Интелигентна, снаодлива и имагинативна - жена во овој знак е вистинска визионерка! Претставниците на овој хороскопски знак се перцептивни, способни да ја разгледаат ситуацијата од различни агли и лесно да дојдат до решение за кој било проблем.

Три хороскопски знаци со несоодветна самодоверба

Убавина и Здравје - 27.10.2020

Постојат два вида на луѓе: оние кои се чувствуваат подобро од другите и се навистина сигурни во своите способности и оние кои секогаш се чувствуваат полошо отколку што навистина се. Во повеќето случаи, обете страни страдаат од ниска самодоверба, ...

Овие хороскопски знаци не можат да им одолеат на Вагите

Точка - 27.10.2020

Според астролозите, некои знаци едноставно се привлекуваат повеќе од другите. Еве кои знаци најмногу ги привлекуваат луѓето родени во знакот на Вага. Овен Вагата и Овенот се одличен пар. Имаат неверојатна меѓусебна хемија, а со оглед дека во суштина ...

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Кајгана - 27.10.2020

Понекогаш мали дози на љубомора може да бидат корисни за да се предизвика реакција кај партнерот, но тоа е опасна игра со овие четири хороскопски знаци. Љубомората е непријатно чувство познато како чест придружник на љубовта, а произлегува токму од ...

Ова се најфаталните мажи: 7 Шкорпии на кои жените тешко ќе им кажат „не“

Точка - 27.10.2020

Мажите родени во хороскопскиот знак Шкорпија гласат за најхаризматични и најфатални. Откако ќе се заљуби Шкорпијата, во животот на жената повеќе нема да биде ништо исто. Сакате да доживеете љубов која што ќе ја паметите целиот живот, без оглед на ...

Астро ќоше: Како се чувствуват хороскопските знаци кога нешто ќе тргне во лоша насока?

Црнобело - 27.10.2020

Како реагираат хороскопските знаци кога работите не им одат од рака? Како се чувствуваат кога сѐ ќе тргне во лоша ...

Овие знаци најмногу сакаат да се караат: Кога ќе се налутат пукаат од бес!

Локално - 27.10.2020

Некои хороскопски знаци се поагресивни и отворено го изразуваат својот гнев и бес, веднаш реагираат и водат жестоки дискусии без размислување. Овен Овој хороскопски знак е познат како импулсивен и агресивен тип.

Три хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се караат

Press24 - 27.10.2020

Астрологијата вели дека овие знаци на Зодијакот најбрзо планираат и едвај чекаат да започнат расправија. Некои хороскопски знаци се поагресивни и отворено го изразуваат својот гнев и бес, имаат груб јазик, реагираат веднаш и водат жестоки кавги без ...

За да им почне денот: Три хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се караат

Скопје24 - 27.10.2020

Астрологијата вели дека овие знаци на Зодијакот најбрзо планираат и едвај чекаат да започнат расправија, што се вели не може да им почне денот ако не се искараат барем со една личност. Некои хороскопски знаци се поагресивни и отворено го изразуваат ...

Три хороскопски знаци кои најмногу сакаат да се караат

24Инфо - 27.10.2020

Астрологијата вели дека овие знаци на Зодијакот најбрзо планираат и едвај чекаат да започнат расправија. Некои хороскопски знаци се поагресивни и отворено го изразуваат својот гнев и бес, имаат груб јазик, реагираат веднаш и водат жестоки кавги без ...

Жената родена во овој хороскопски знак е посебна, единствена и уникатна!

Нане - 27.10.2020

Интелигентна, снаодлива и имагинативна – жената родена во овој хороскопски знак е вистинска визионерка!Овие дами се перцептивни, способни да ја разгледаат ситуацијата од различни агли и лесно да дојдат до решение за кој било проблем.

Дневен хороскоп за 27.10.2020: Скорпии – оставете го партнерот на мир, Јарци – добрината ви носи среќа

Црнобело - 27.10.2020

Што ве очекува овој вторник? Со какво темпо ќе ви се одвиваат работите и што ви претстои? Кликнете на вашиот хороскопски ...

Тие најмногу сакаат да се караат: Овие 3 хороскопски знаци пукаат од бес!

Убавина и Здравје - 27.10.2020

Астрологијата вели дека овие знаци на Зодијакот најбрзо планираат и едвај чекаат да започнат расправија. Некои хороскопски знаци се поагресивни и отворено го изразуваат својот гнев и бес, имаат груб јазик, реагираат веднаш и водат жестоки кавги без ...

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Кајгана - 26.10.2020

Добриот секс чест е резултат од природната компатибилност со партнерот, но изгледа дека има и одредени астролошки знаци кои имаат личен талент за пружање задоволство. Без никакво двоумење, овие четири хороскопски знаци се најдобри во кревет, според ...

Овие три хороскопски знаци ќе се заљубат до крајот на годинава

Скопје24 - 26.10.2020

На некои хороскопски знаци ѕвездите до крајот на годинава ќе им донесат нова љубов, а тоа се следните: Рак Пред овие хороскопски знаци следи период кој ќе им предизвика пеперутки во нивниот стомак. Со доаѓањето на есента доаѓа и нова љубов.

Нема компромис кај нив: Ова се најтврдоглавите хороскопски знаци

Вечер Прес - 26.10.2020

Сите понекогаш имаме епизоди на тврдоглавост, без разлика на кој хороскопски знак припаѓаме. Но, постојат неколку претставници на Зодијакот кои со своето удирање со глава во ѕид се издвојуваат од сите останати.

Овој хороскопски знак никогаш нема да ве изневери, но и никогаш нема да ви прости неверство

Expres - 26.10.2020

Не е тешко да се заљубите, но доверувањето на срцето на една личност не е лесно. На многумина им е тешко да се изложат на можноста партнерот да ги изневери, но според астролозите, со овој хороскопски знак тоа никогаш нема да ви се случи.