TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Собранието по скратена постапка усвои измени на повеќе закони

24 Вести - 19.02.2014

Собранието на Република Македонија денеска, во рамки на 85. седница, по скратена постапка донесе измени и дополнувања на закони од повеќе сфери. Пред пратениците се вкупно 112 нови законски решенија ...

Дури 112 закони ставени на дневен ред пред пратениците

Телма - 19.02.2014

На денешната седница на Собранието на Македонија на дневен ред беа ставени 112 закони кои треба да се донесат по скратена постапка. За опозицијата ова е преседан на парламентарното мнозинство ...

Собранието денеска по скратена постапка донесе измени и дополнувања на неколку закони

Нетпрес - 19.02.2014

Собранието денеска, во рамки на 85-тата седница, по скратена постапка донесе измени и дополнувања на закони. Пред пратениците се вкупно 112 нови законски решенија за измени и дополнувања предложени ...

Дневниот ред на 85-тата седница на Парламентот дополнета со 112 закони

Р.С.Европа - 19.02.2014

На денешната 85-та седница на Собранието на Македонија, дневниот ред, е дополнет со 112 закони за донесување по скратена постапка, поради што, процедурално реагираа пратениците од СДСМ, НСДП и ДПА.

ВИДЕО Сугарески до Вељаноски: Си го погазивте зборот!

+инфо - 19.02.2014

Пратеникот на СДСМ, Горан Сугарески, најостро протестираше денеска затоа што на денешната собраниска седница која што беше закажана пред десеттина дена со 36 точки на дневен ред, Владата на ...

Сугаревски со остри реакции за донесувањето на 122 закони по скратена постапка

Локално - 19.02.2014

Пратеникот на СДСМ, Горан Сугарески, најостро протестираше денеска затоа што на денешната собраниска седница која што беше закажана пред десеттина дена со 36 точки на дневен ред, Владата на ...

(ВИДЕО) Сугарески: Со носењето на 112 закони по скратена постапка власта ги прикрива катастрофалните измени

А1 On - 19.02.2014

„Сакам најостро да протестирам за она што го направивте вчера, а планирате да го реализирате денес. Имено, денешната седница која што беше закажана пред десеттина дена со 36 точки на дневен ред, ...

Собранието на брза лента – се носат над 100 закони по скратена постапка!

Фактор - 19.02.2014

Вкупно 112 закони по скратена постапка се ставени на дневниот ред на денешната собраниска седница. Од Владата нема објаснување која е потребата толку многу закони да се носат одеднаш и тоа по ...

(ВИДЕО) Спасовски: Што му гори на Груевски што носат над 100 закони во скратена постапка

А1 On - 19.02.2014

„112 закони ставени на дневен ред на денешната седница власта ќе ги носи по скратена постапка. 112 закони! Ќе бидат донесени по терк на власта. Без никаква дебата.

СДСМ против носењето на 112 закони по скратена постапка

Нетпрес - 19.02.2014

Очигледно за власта на Никола Груевски не важи ни Деловник, ни препораки од Европската комисија, ни интересот на Република Македонија, кога е во прашање тесно-партискиот интерес, вели пратеникот на ...

На собраниската седница 112 закони по скратена постапка

А1 On - 19.02.2014

Собранието ќе ја почне денешната 85. седница по пауза од еден час. Пратениците, иако присутни во салата, не успеаја да го усвојат дневниот ред на кој се додадени 112 закони за донесување по скратена ...

На собраниската седница 112 закони по скратена постапка

Канал5 - 19.02.2014

Собранието ќе ја почне денешната 85. седница по пауза од еден час. Пратениците, иако присутни во салата, не успеаја да го усвојат дневниот ред на кој се додадени 112 закони за донесување по скратена ...

Во рамки на 85. седница 112 закони по скратена постапка

Press24 - 19.02.2014

Собранието ќе ја почне денешната 85. седница по пауза од еден час. Пратениците, иако присутни во салата, не успеаја да го усвојат дневниот ред на кој се додадени 112 закони за донесување по скратена ...

Пред пратениците во Собранието на дневен ред 112 закони по скратена постапка

Макфакс - 19.02.2014

По процедурална реакција на СДСМ, НСДП и ДПА пратениците не успеаа да го усвојат дневниот ред на 85 та седница на кој додадени се 112 закони за донесување по скратена постапка.

Собранието по скратена постапка усвои измени на повеќе закони

Сител - 19.02.2014

Собранието на Република Македонија денеска, во рамки на 85. седница, по скратена постапка донесе измени и дополнувања на закони од повеќе сфери. Пред пратениците се вкупно 112 нови законски решенија ...

Собранието денеска по скратена постапка донесе измени и дополнувања на неколку закони

Точка - 19.02.2014

Собранието денеска, во рамки на 85-тата седница, по скратена постапка донесе измени и дополнувања на закони. Пред пратениците се вкупно 112 нови законски решенија за измени и дополнувања предложени ...

(ВИДЕО) Сугарески: Дали во државата имаме вонредна состојба?

Бриф - 19.02.2014

Извадок од говорот на пратеникот Горан Сугарески, 85 седница на Собранието на Република Македонија. Сакам најостро да протестирам за она што го направивте вчера, а планирате да го реализирате денес.

Што и гори на власта на Никола Груевски, набрзина да изгласа над 100 закони во скратени процедури?

Локално - 19.02.2014

112 закони ставени на дневен ред на денешната седница власта ќе ги носи по скратена постапка. 112 закони! Ќе бидат донесени по терк на власта. Без никаква дебата.

На собраниската седница 112 закони по скратена постапка

Сител - 19.02.2014

Собранието ќе ја почне денешната 85. седница по пауза од еден час. Пратениците, иако присутни во салата, не успеаја да го усвојат дневниот ред на кој се додадени 112 закони за донесување по скратена ...

Собранието по скратена постапка усвои измени на повеќе закони

А1 On - 19.02.2014

Собранието на Република Македонија денеска, во рамки на 85. седница, по скратена постапка донесе измени и дополнувања на закони од повеќе сфери. Пред пратениците се вкупно 112 нови законски решенија ...

Сугарески: Со носењето на 112 закони по скратена постапка власта ги прикрива катастрофалните измени (ВИДЕО)

Sky - 19.02.2014

Извадок од говорот на пратеникот Горан Сугарески, 85 седница на Собранието на Република Македонија: Интегрален текст: Сакам најостро да протестирам за она што го направивте вчера, а планирате да го ...

Спасовски: Што му гори на Груевски па се носат над 100 закони во скратена постапка?

Бриф - 19.02.2014

Дури 112 закони се ставени на дневен ред на денешната седница и власта ќе ги носи по скратена постапка, рече на денешната прес конференција пратеникот и генерален секретар на СДСМ Оливер Спасовски.

На собраниската седница 112 закони по скратена постапка

Lider - 19.02.2014

Собранието ќе ја почне денешната 85. седница по пауза од еден час. Пратениците, иако присутни во салата, не успеаја да го усвојат дневниот ред на кој се додадени 112 закони за донесување по скратена ...

Собранието по скратена постапка усвои измени на повеќе закони

Република - 19.02.2014

Собранието на Република Македонија денеска, во рамки на 85. седница, по скратена постапка донесе измени и дополнувања на закони од повеќе сфери. Пред пратениците се вкупно 112 нови законски решенија ...

Сугарески: Нови 112 закони како во државата да имаме вонредна состојба

Нова ТВ - 19.02.2014

Денешната седница која што беше закажана пред десеттина дена со 36 точки на дневен ред, Владата на ВМРО-ДПМНЕ предлага да биде дополнета замислете со 112 нови закони по скратена постапка, рече од ...

Спасовски: Што му гори на Груевски за денеска да донесе 112 закони по скратена постапка?

+инфо - 19.02.2014

Сто и дванаесет закони ставени на дневен ред на денешната седница власта ќе ги носи по скратена постапка. 112 закони ќе бидат донесени по терк на власта, без никаква дебата, спротивно на сите ...

Собранието по скратена постапка усвои измени на повеќе закони

Lider - 19.02.2014

Собранието на Република Македонија денеска, во рамки на 85. седница, по скратена постапка донесе измени и дополнувања на закони од повеќе сфери. Пред пратениците се вкупно 112 нови законски решенија ...

(ВИДЕО) Сугарески: Со носењето на 112 закони по скратена постапка власта ги прикрива катастрофалните измени

Либертас - 19.02.2014

Извадок од говорот на пратеникот Горан Сугарески, 85 седница на Собранието на Република Македонија: Сакам најостро да протестирам за она што го направивте вчера, а планирате да го реализирате денес.

Спасовски: Што и гори на власта на Никола Груевски?

Sky - 19.02.2014

- 112 закони ставени на дневен ред на денешната седница власта ќе ги носи по скратена постапка. 112 закони! Ќе бидат донесени по терк на власта. Без никаква дебата.

СОБРАНИЕ: 112 закони по скратена постапка

Телеграф - 19.02.2014

Според Сугаревски, законите што Владата брза да ги донесе ќе имаат важност за една или две години Собранието ќе ја почне денешната 85. седница по пауза од еден час.

СОБРАНИЕ: По скратена постапка усвоени измени на повеќе закони

Телеграф - 19.02.2014

На седницата не присуствуваа пратениците од опозицијата кои, уште пред да биде усвоен дневниот ред, реагираа за начинот на кој се носат законите Собранието во рамките на 85.

СДСМ прашува што и гори на власта што сака 112 закон да донесе по итна постапка

Либертас - 19.02.2014

Ви ја пренесуваме прес-конференцијата на генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски: „112 закони ставени на дневен ред на денешната седница власта ќе ги носи по скратена постапка – 112 закони ! Ќе ...

Собранието по скратена постапка усвои измени на повеќе закони

МКД - 19.02.2014

Собранието на Република Македонија денеска во рамките на 85. седница по скратена постапка донесе измени и дополнувања на закони од повеќе сфери, јави 24 вести.