TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Големо Црско пронајдена граната од 110 милиметри...

Н.Македонија - 13.03.2018

Во Големо Црско пронајдена граната од 110 милиметри Во село Големо Црско, Кичевско, пронајдена е граната од 110 милиметри од германско производство, според проценките на експертите од Првата светска војна.

Во дворот нашол артилериска граната

МКД - 13.03.2018

Вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната. Пронајдената артилериска граната е калибар 110 мм од Првата светска војна.

Чистел двор, пронашол граната

Нетпрес - 13.03.2018

Кичевец пронашол граната чистејчи го дворот, информираше МВР. Според полицијата, Г.Н.(57) вчера го пријавил случајот. На местото дошла полицијата и тим на Дирекцијата за заштита и спасување.

Граната од Прва светска војна пронајдена во двор во Кичево

Бриф - 13.03.2018

При чистење на сопствениот двор во Кичево, вчера Г.Н.(57) пронашол граната од Првата светска војна. Тој веднаш пријавил во полиција. Артилериска граната е калибар – 110 мм и набрзо по пријавата Дирекцијата за заштита и спасување реагирала и ја ...

Кичевец во дворот пронашол граната од Прва светска војна...

Н.Македонија - 13.03.2018

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна Кичевчанецот Г.Н.(57) при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар - 110 мм од Првата светска војна.

Чистел двор, пронашол граната

Точка - 13.03.2018

Кичевец пронашол граната чистејчи го дворот, информираше МВР. Според полицијата, Г.Н.(57) вчера го пријавил случајот. На местото дошла полицијата и тим на Дирекцијата за заштита и спасување.

Кичеец нашол граната во дворот

+инфо - 13.03.2018

Во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) вчера пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Од страна на припадници на Дирекцијата за заштита и спасување ...

Чистел двор, пронашол граната

Република - 13.03.2018

Според полицијата, Г.Н.(57) вчера го пријавил случајот. На местото дошла полицијата и тим на Дирекцијата за заштита и спасување. Тие утврдиле дека станува збор за артилериска граната со калибар од 110 милиметри.

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

А1 On - 13.03.2018

Кичевчанецот Г.Н.(57) при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската станица Кичево.

Кичевец нашол граната од Прва светска војна во својот двор

Фокус - 13.03.2018

При чистење на дворот од сопствената куќа 57-годишниот Г.Н. пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Од страна на припадници на Дирекцијата за заштита и спасување пронајдената експлозивна направа била подигната за ...

Кичевчанец нашол граната додека го чистел дворот

Press24 - 13.03.2018

Во Полициската станица Кичево вчера се јавил кичевчанец кој пријавил дека нашол граната додека си го чистел дворот од куќата. Се работи за 57-годишниот Г.Н. кој вчера пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска ...

Кичевченец го чистел дворот, тоа што го пронајде ја крена полицијата на нозе

Сител - 13.03.2018

Вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната калибар - 110 мм од Првата светска војна. Од страна на припадници на Дирекцијата за заштита и спасување ...

Жител на Кичево нашол граната во дворот

Слободен Печат - 13.03.2018

Во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) вчера пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Од страна на припадници на Дирекцијата за заштита и спасување ...

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

Канал5 - 13.03.2018

Кичевчанецот Г.Н.(57) при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар - 110 мм од Првата светска војна. Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската станица Кичево.

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

ТВ21 - 13.03.2018

Кичевчанецот Г.Н.(57) при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската станица Кичево.

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Макфакс - 13.03.2018

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната. Според полицијата, вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска ...

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Вечер - 13.03.2018

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната. Според полицијата, вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска ...

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната

Sky - 13.03.2018

Кичевец при чистење на дворот пронашол артилериска граната. Според полицијата, вчера во Полициската станица Кичево, Г.Н.(57) пријавил дека при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол една артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска ...

Кичевчанец си го чистел дворот и нашол граната од Прва светска војна

Курир - 13.03.2018

Кичевчанецот Г.Н.(57) при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската станица Кичево.

Кичевчанец во дворот пронашол граната од Прва светска војна

Либертас - 13.03.2018

Кичевчанецот Г.Н.(57) при чистење на дворот од сопствената куќа пронашол артилериска граната калибар – 110 мм од Првата светска војна. Како што соопшти МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската станица Кичево.