TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган му забрани на Хари да пие алкохол

24Инфо - 18.03.2023

Откако се во брак, војвотката Меган Маркл (37) му упатува различни барања на својот сопруг, принцот Хари (34). Сега Меган одлучи да му забрани на принцот да пие алкохол, кафе и чај за време на нејзината бременост, пишува „Дејли мејл“.

„Солен“ совет на Опра до принц Хари и Меган Маркл за присуство на крунисувањето: „Не ме прашале, но ако ме прашаат би ...

Еспресо - 18.03.2023

Додека Хари и Меган продолжуваат да размислуваат за нивната одлука дали да присуствуваат на крунисувањето на кралот Чарлс III, очигледно е дека во меѓувреме се дистанцираа од Опра Винфри. Оние кои се сеќаваат, таа им понуди простор за експлозивно ...

(ФОТО) Дали Меган конечно се срами од своите постапки? „Срам и е да дојде на крунисувањето“

Екран - 17.03.2023

Поранешниот батлер на принцезата Дијана тврди дека на принцот Хари ќе му биде особено тешко да ја гледа Камила во положбата што можела да ја заземе неговата мајка, а дека Меган не е доволно силна да се соочи со семејството кон кое фрлала „дрвја и ...