TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бред Пит по 30 години конечно доби „оскар“ за глума!

Н.Македонија - 14.02.2020

По повеќе од 30 години актерска кариера, Бред Пит конечно го доби првиот „оскар“. Холивудскиот убавец е награден со оваа престижна награда за споредна машка улога во филмот на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“.

Идентични: Можете ли да погодите од фотографијата која е Џенифер Анистон, а која Кортни Кокс?

Точка - 14.02.2020

Актерката Џенифер Анистон на 11-ти февруари го прослави 51-от роденден. Убави честитки ѝ испратиле многу холивудски ѕвезди, а меѓу нив биле и колегите од серијата „Пријатели“. Една од оригиналните честитки ја имала Кортни Кокс, која го играше ликот ...

КОЈА Е КОЈА? Кортни и Џенифер ги збунија обожавателите (ФОТО)

Локално - 14.02.2020

Џенифер Анистон неодамна го прослави 51-от роденден, а ѝ го честитаа многу од нејзините популарни колеги и помалку популарни обожаватели. Меѓу нив беше и Кортни Кокс. За двете актерки одамна се знае дека се многу блиски и приватно.

Еве зошто фотографијата со која Кортни Кокс ѝ го честита роденденот на Џенифер Анистон предизвика восхит кај ...

Убавина и Здравје - 14.02.2020

Не е тајна дека актерките Кортни Кокс и Џенифер Анистон не се добри пријателки само на малите екрани. Љубителите на култната ТВ-серија „Пријатели“ десет години уживаа во дружбата на омилените пријателки од детството Моника и Рејчел, чии ликови ги ...

Која е која? Џенифер Анистон и Кортни Кокс со една фотографија ги збунија обожавателите (фото)

Вистина.мк - 14.02.2020

Актерката Џенифер Анистон на 11 февруари го прослави својот 51 роденден. Холивудските ѕвезди и нејзините колеги од серијата „Пријатели“ и упатија честитки за нејзиниот роденден. Кортни Кокс имаше оригинална честитка.

ФОТО: Џенифер Анистон наполни 51 години, а светот го почести со најжешката фотографија до сега

Курир - 13.02.2020

Џенифер Анистон за својот 51 роденден реши обожавателите и нејзините следбеници со една жешка фотографија, притоа покажувајќи дека и во шестата деценија од животот изгледа фантастично. Фотографијата на која што позира во црна изрезана сукња го ...

Идентични: Кортни Кокс и Џенифер Анистон како близначки

Локално - 13.02.2020

Како би и посакала среќен роденден, Кортни Кокс на својот Инстаграм профил објави фотографија со Џенифер Анистон. Иако овие две познати пријателки често се фотографираат заедно и се дружат, оваа фотографија е поприлично различна од останатите.

Бесна како рис! После бурниот развод, мајката на Бред ја презира Анџелина поради овие причини!

Попара - 13.02.2020

Мајката на Бред Пит, Џејн Пит не ја поднесува Анџелина Џоли и сега покажува дека е најголема поддршка на нејзиниот син по бурниот развод. „Џејн е тврд камен и никогаш нема да прости на Анџелина, низ што се помина нејзиното семејство, особено затоа ...

Џенифер Анистон со роденденски подарок за своите обожаватели по повод својот 51. роденден (ФОТО) (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.02.2020

Славната холивудска актерка Џенифер Анистон наполни 51 година и по тој повод ги израдува своите многубројни следбеници на Инстаграм со неколку фотографии кои се дел од насловната страница и интервјутошто го дала за познат магазин.

Проблеми во рајот: Сестрите од кланот Кардашијан-Џенер веќе не се „во љубов“

Убавина и Здравје - 13.02.2020

Изгледа дека нераскинливата семејна врска меѓу популарните сестри од кланот Кардашијан-Џенер полека слабее, па Кортни, Ким, Клои и Кајли се’ почесто се расправаат, како во јавоста, така и пред камерите на реалното-шоу кое ги направи славни и богати ...

Драма кај Кардашијанс: Клои и Кајли лути на Кортни

Локално - 13.02.2020

Во 18 епизода на емисијата „Keeping Up with the Kardashians“ најверојатно ќе има уште повеќе драма која воглавном се однесува на Кортни Кардашијан. Како што пишуваат странските медиуми, во смеејството дошло до напната ситуација бидејќи Кортни ...

„Денес е денот кога ќе те посвојам“ – Емотивен говор на маж за ќерката на неговата сопруга

Црнобело - 13.02.2020

Тим и Кајли веднаш се спријателиле, а малото девојче најмногу од сè сакало Тим и официјално да стане нејзин татко. Можеби двајцата не се крвно поврзани, но со секој изминат ден, нивната врска станувала сè посилна.

Како се справуваат Кајли Џенер и Тревис Скот со родителството?

Црнобело - 13.02.2020

Фановите на Кајли и Тревис беа навистина разочарани кога парот ја најави нивната разделба. Бидејќи имаат и ќерка, сите се прашуваа како ќе се справат со тоа. Кајли неколкупати има изјавено дека сега Тревис и е како најдобар пријател, а поради малата ...

Џенифер Анистон изгледа фантастично и тоа не само „за нејзини години“

Кајгана - 13.02.2020

Актерката Џенифер Анистон завчера наполни 51 година, а токму на нејзиниот роденден, списанието Interview Magazine објави интервју и фотосесија со неа. Веруваме во мантрата „годините се само бројка“ и ги славиме жените во сите нивни форми, облици и ...

Кајли Џенер го надмина и Марк Закербер - познато е колку пари заработува

Press24 - 13.02.2020

Богатството на 21-годишната Кајли Џенер се проценува на милијарда долари, а ни Марк Закерберг кој е еден од најбогатите луѓе на светот не успеал да заработи волку до својата 23. година. Козметичката империја Кајли Џенер успеала да ѝ обезбеди стотина ...

Каде е Бред? Анистон со голема забава го прослави роденденот

Локално - 13.02.2020

Во вторникот Џенифер Анистон го прослави 51 роденден, но на прославата не го повикала Бред Пит. Додека сите зборуваат за нивното смирување, актерката се забавува со пријателите, а за поранешниот сопруг не ни зборвува.

Фото: Секси роденденско издание на Џенифер Анистон!

Канал5 - 13.02.2020

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон го прославила својот 51 роденден. Милионските фанов на холивудската убавица се единствени во коментарот дека атрактивната актерка е вистинска секс бомба и во шестата деценија од животот.

Откриено кого Бред Пит го држел за рака непосредно пред да му биде врачена златната статуетка на Оскарите

Точка - 13.02.2020

Бред Пит пред неколку денови, на 92-то доделување на Оскарите конечно освои престижно признание за глума со неговиот феноменален перформанс во филмот “Беше еднаш во Холивуд“ од режисерот Квентин Тарантино.

Џенифер Анистон во жешко издание за својот 51. роденден

iPortal - 13.02.2020

Холивудската убавица на својот 51 роденден се сликала за насловна страна на еден странски магазин, а сликите од снимањето ги објавила и на својот Инстаграм профил. View this post on Instagram Thank you @interviewmag for this birthday surprise.

Мајката на Бред Пит не ја поднесува Џоли

Репортер - 13.02.2020

Мајката на Бред Пит, Џејн Пит не ја поднесува неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли, пренесуваат светските медиуми. Таа ја обвинува глумицата бидејќи манипулирала со нејзиниот син и не му дозволувала да ги гледа децата.

Кајли Џенер го надмина Закерберг – она што го направи таа до 21 година, тој не можеше ни на 23

Локално - 13.02.2020

Можеби е чудно овие две познати личности да се стават во ист контекст, но неодамна Кајли Џенер, со својата империја го надмина и Марк Закерберг, сопственикот на Фејсбук. Таа успеа да стане милијардер на само 21 година, нешто што Закерберг го ...

Ни Џен не била верна? Имала афера со колега од „Пријатели“!?

Локално - 13.02.2020

Од моментот кога го отвори својот профил на Инстаграм, па до денес, јавноста е сè позаинтересирана за Џенифер Анистон и нејзиниот приватен живот, особено откако Бред Пит се разведе од Анџелина Џоли.

Џенифер Анистон,заводлива дива на фотосесија за „Interview“

ЗаЗабава - 13.02.2020

Славната актерка од серијата „Пријатели“ го одбележа 51-виот роденден со заводлива фотосесија за списанието „Interview“. Модни куќи како Версаче, Живанши и Сен Лоран позајмија свои креации за снимањето на фотосесијата со шармантната филмска ѕвезда.

Каде ти е Бред Пит? Џенифер Анистон го голема забава го прослави својот роденден

Вистина.мк - 13.02.2020

Актерката Џенифер Анистон го прослави својот 51 роденден, а по тој повод организираше гала забава за пријателите и колегите, а многумина очекуваа дека можеби ќе се појави и Бред Пит кој беше на роденденот претходната година.

Таа е најмладата милијардерка во светот- заработува повеќе и од Марк Закерберг

Магазин - 13.02.2020

Верувале или не, најмладата сестра од семејството Кардашијан е на листата на млади милијардерки која го поминала дури и богатството на основачот на Фејсбук Марк Закерберг. Имено со само 21 година, Кајли се проценува на милијарда долари.

Додека биле во брак, Џенифер Анистон го изневерила Бред Пит со колега од серијата „Пријатели“!?

Хитпортал - 13.02.2020

Познатата холивудска актерка Џенифер Анистон во периодов е актуелна со наводно зачестените контакти со нејзиниот некогашен споруг Бред Пит. Анистон е дел од култната хумористична серија „Пријатели“ која и денес со задоволство ја гледаат многу ...

Сандра Булок ја интервјуира Џенифер Анистон : Биле во врска со ист маж

Канал5 - 12.02.2020

По освојувањето на наградата Screen Actors Guild Awards (SAG) минатиот месец,Џенифер Анистон (51) ја краси насловната страница на новиот број на Интервју, а во таа пригода ја интервјуираше - Сандра Булок (55).

Мајката на Бред Пит не може да ја поднесе Анџелина Џоли!

Слободен Печат - 12.02.2020

Џејн Пит (80) ја обвинува Анџелина, бидејќи го третирала нејзиниот син на манипулативен начин и не му дозволува на Бред почесто да ги гледа ...

Не ми треба дете за да бидам целосна: Сите тајни на Џенифер Анистон

Женски магазин - 12.02.2020

Холивудската актерка Џенифер Анистон која вчера наполни 51 година и покрај тоа што нема среќа во љубовта, не се плаши отворено да говори за својот емотивен статус, но и за стареењето. Позади себе има два развода, од актерите Бред Пит и Џастин Теру, ...

Тврд орев: Свекрвата не сака Бред Пит да се смири со Анџелина Џоли

Убавина и Здравје - 12.02.2020

Џејн Пит, мајка на славниот холивудски актер Бред Пит, не ја поднесувала воопшто Анџелина Џоли и апсолутно му е најголемата поддршка на својот син по бурниот развод. Џејн Ета Пит (80) ја обвинува Анџелина дека манипулира со нејзиниот син и не му ...

Излегувале со истото момче и не се поднесувале една со друга: По многу години, познатите актерки проговореле за односот

Точка - 12.02.2020

Актерката Џенифер Анистон минатиот месец беше наградена со “SAG” титула за улога во серијата “Morning Show”, а овој месец е главна ѕвезда на магазинот “Interview”. Интересно е што во овој број со неа правела интервју нејзината колешка Сандра Булок.

Сандра Булок и Џенифер Анистон биле во врска со ист маж ФОТО

+инфо - 13.02.2020

Истиот поранешен партнер се покажа како одличен вовед во разговорот за типот на девојки на славните личности. По освојувањето на наградата SAG минатиот месец, Џенифер Анистон (51) ја краси насловната страница на новиот број „Интервју“, а во таа ...

Кајли Џенер го надмина и Марк Цукенберг- познато е колку пари заработува

Курир - 13.02.2020

Богатството на 21-годишната Кајли Џенер се проценува на милијарда долари, а ни Марк Цукенберг кој е еден од најбогатите луѓе на светот не успеал да заработи волку до својата 23. година. Козметичката империја Кајли Џенер успеала да ѝ обезбеди стотина ...

Џенифер Анистон и Кортни Кокс како близанчки

Нетпрес - 14.02.2020

Како би и посакала среќен роденден, Кортни Кокс на својот Инстаграм профил објави фотографија со Џенифер Анистон. Иако овие две познати пријателки често се фотографираат заедно и се дружат, оваа фотографија е поприлично различна од останатите.