TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жешки наслови од регионот: Вонредна состојба и протести во Белград, Грција наскоро ќе ја ажурира листата за влез во ...

Точка - 03.07.2020

Поради пандемијата на коронавирусот е прогласена двонеделна вонредна состојба во Белград, каде што синоќа протестираа студентите поради најавата за затворање на студентските домови. Грција на секои две недели ќе ја ажурира листата со земји на чии ...

Прогласена вонредна состојба во Белград

Макфакс - 03.07.2020

Во Белград денеска е прогласена вонредна состојба како резултат на влошената епидемиолошка состојба. Ваквата одлука е донесена на седницата на Градскиот кризен штаб. Како што претходно објасни заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, за ТВ ...

Поради Ковид-19 во Белград прогласена вонредна ситуација

Опсервер - 03.07.2020

Белград, 3 јули 2020 () – Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска.

Прогласена вонредна состојба во Белград

Фактор - 03.07.2020

Денес беше прогласена вонредна состојба во Белград на седницата на Градскиот кризен штаб поради влошената епидемиолошка состојба. Како што претходно објасни заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, , ова е стандардна постапка за да може да ...

Белград прогласува вонредна состојба на две недели

Нетпрес - 03.07.2020

Поради зголемениот број заразени со коронавирусот, Белград ќе прогласи вонредна состојба на најмалку две седмици, најавија во петокот градоначалникот на српската престолнина Зоран Радојчиќ и неговиот заменик Горан Весиќ.

Прогласена вонредна состојба во Белград

Expres - 03.07.2020

Кризниот штаб на Белград денеска прогласи вонредна состојба во српската престолнина поради влошената епидемиолошка состојба. Според информациите дури 82 проценти од заразените со коронавирус во Србија се наоѓаат на територијата на главниот град.

ВО БЕЛГРАД ПРОГЛАСЕНА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Ова се мерките кои треба да се почитуваат наредните две недели!

Магазин - 03.07.2020

Денес е прогласена вонредна состојба на територијата на Белград, како што претходно најавија градоначалникот Зоран Радојичиќ и заменик градоначалникот Горан Вешиќ, а се прецизираат мерките што белграѓаните ќе треба да ги почитуваат во наредните две ...

359 новозаболени, српската владата со преблаги мерки за Белград

Телма - 02.07.2020

По се поголемиот број нозвозаболени Српската влада денеска донесе одлука за повторно воведување на рестриктивни мерки во Белград, како последните неколку денови е забележан најголемиот број на позитивни случаи.

Белградски медиуми: Вучиќ разгледува опции за затворање на Белград поради епидемијата

Опсервер - 02.07.2020

Белград, 2 јули 2020 () – Српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе објави нови мерки за Белград откако е регистрирано влошување на епидемиолошката состојба во главниот град, јавија белградските медиуми.

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Кајгана - 02.07.2020

Српски Blic објави дека претседателот Александар Вучиќ вечерва ќе соопшти дека целосно го затвора главниот град Белград поради коронавирусот. Фото: Foto: EPA, Срѓан Илиќ/Pixsell Истата вест ја објави и B92.net.

Вучиќ вечерва ќе соопшти нови мерки за субивање на коронавирусот

Вечер - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по препорака од Кризниот штаб за сузбивање на ширењето на коронавирусот вечерва се најавува дека ќе соопшти нови мерки за Белград поради неповолната епидемиолошка ситуација.

Белград пред ново „заклучување“

Либертас - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по препорака на Кризниот штаб, треба да ги соопшти вечерва најновите, остри мерки за Белград заради коронавирусот, дознава „ В92.net “. Како што им било потврдено, Вучиќ вчерва треба да ги објави тие мерки, ...

Вучиќ вечерва ќе соопшти нови мерки за сузбивање на коронавирусот

MTM - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по препорака од Кризниот штаб за сузбивање на ширењето на коронавирусот се најавува дека вечерва ќе соопшти нови мерки за Белград поради неповолната епидемиолошка ситуација.

Вучиќ ќе го затвори Белград?

Република - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по препорака од Кризниот штаб за сузбивање на ширењето на коронавирусот се најавува дека вечерва ќе соопшти нови мерки за Белград поради неповолната епидемиолошка ситуација.

Вучиќ вечерва ќе соопшти нови мерки за сузбивање на коронавирусот

Centar - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по препорака од Кризниот штаб за сузбивање на ширењето на коронавирусот се најавува дека вечерва ќе соопшти нови мерки за Белград поради неповолната епидемиолошка ситуација.

Враќање на полицискиот час или целосно затворање на Белград

Сител - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по препорака на Кризниот штаб, вечерва треба да ги објави најновите, остри мерки за Белград заради коронавирусот, дознава српски Б92. Како што соопштуваат српските медиуми, Вучиќ треба да ги објави тие ...

Вучиќ целосно ЌЕ ГО ЗАТВОРИ БЕЛГРАД?!

Вечер - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по препорака од Кризниот штаб за сузбивање на ширењето на коронавирусот се најавува дека вечерва ќе соопшти нови мерки за Белград поради неповолната епидемиолошка ситуација.

Вучиќ сака да го затвори целосно Белград

Независен - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по препорака од Кризниот штаб за сузбивање на ширењето на коронавирусот се најавува дека вечерва ќе соопшти нови мерки за Белград поради неповолната епидемиолошка ситуација.Според најавите, се очекува ...

Вучиќ размислува за целосно затворање на Белград поради коронавирусот

ММС - 02.07.2020

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва ќе објави нови мерки за Белград по повод влошувањето на епидемиолошката ситуација во главниот град на државата, дознава Блиц. Вучиќ, како што пишува весникот, новите мерки треба да ги соопшти вечерва ...

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Курир - 02.07.2020

Се објави дека претседателот Александар Вучиќ вечерва ќе соопшти дека целосно го затвора главниот град Белград поради коронавирусот. Српските медиуми објавија дека вечерва, во неговото гостување на РТС, Вучиќ ќе ги најави новите мерки за Белград ...

Белградски медиуми: Вучиќ разгледува опции за затворање на Белград поради епидемијата

Либертас - 02.07.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе објави нови мерки за Белград откако е регистрирано влошување на епидемиолошката состојба во главниот град, јавија белградските медиуми. Вучиќ треба да ги објави новите мерки по средбата на Кризниот штаб.

Белградски медиуми: Вучиќ разгледува опции за затворање на Белград поради епидемијата

MakPress - 02.07.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе објави нови мерки за Белград откако е регистрирано влошување на епидемиолошката состојба во главниот град, јавија белградските медиуми. Вучиќ треба да ги објави новите мерки по средбата на Кризниот штаб.

Вучиќ планира да го затвори Белград поради короната

Фокус - 02.07.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе објави нови мерки за Белград откако е регистрирано влошување на епидемиолошката состојба во главниот град, јавија белградските медиуми. Вучиќ треба да ги објави новите мерки по средбата на Кризниот штаб.

Вучиќ разгледува опции за затворање на Белград поради епидемијата

Вечер Прес - 02.07.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе објави нови мерки за Белград откако е регистрирано влошување на епидемиолошката состојба во главниот град, јавија белградските медиуми. Вучиќ треба да ги објави новите мерки по средбата на Кризниот штаб.

Вучиќ размислува Белград да го стави во карантин

Скопје1 - 02.07.2020

Српски Blic објави дека претседателот Александар Вучиќ вечерва ќе соопшти дека целосно го затвора главниот град Белград поради коронавирусот. Според Blic неофицијално им било потврдено дека се размислува за повторно воведување на полицискиот час во ...

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

24 Вести - 02.07.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе објави нови мерки за Белград откако е регистрирано влошување на епидемиолошката состојба во главниот град, јавија белградските медиуми. Вучиќ треба да ги објави новите мерки по средбата на Кризниот штаб.

Вучиќ разгледува опции за затворање на Белград поради епидемијата

Денешен - 02.07.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе објави нови мерки за Белград откако е регистрирано влошување на епидемиолошката состојба во главниот град, јавија белградските медиуми. Вучиќ треба да ги објави новите мерки по средбата на Кризниот штаб.

Вучиќ разгледува опции за затворање на Белград поради епидемијата

Frontline - 02.07.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе објави нови мерки за Белград откако е регистрирано влошување на епидемиолошката состојба во главниот град, јавија белградските медиуми. Вучиќ треба да ги објави новите мерки по средбата на Кризниот штаб.

Вонредна состојба во Белград

Независен - 03.07.2020

Денеска е прогласена вонредна состојба на територијата на Белград, како што претходно најавија градоначалникот Зоран Радојичиќ и заменик градоначалникот Горан Вешиќ, а се прецизираат мерките што белграѓаните ќе треба да ги почитуваат во наредните ...

Поради Ковид-19 во Белград прогласена вонредна ситуација

Курир - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска. Вонредната ситуација се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки ...

Прогласена вонредна состојба во Белград

Вечер - 03.07.2020

Во Белград денеска е прогласена вонредна состојба како резултат на влошената епидемиолошка состојба. Ваквата одлука е донесена на седницата на Градскиот кризен штаб. Како што претходно објасни заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, за ТВ ...

Во Белград прогласена вонредна состојба

+инфо - 03.07.2020

Ситуацијата во Белград е најпроблематична затоа што 82,5 проценти од сите заразени се регистрирани во главниот град на Србија. Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување ...

НАЈНОВА ВЕСТ: Прогласена ВОНРЕДНА СОСТОЈБА во Белград

Вечер - 03.07.2020

Денес e прогласена вонредна состојба во Белград на седницата на Градскиот кризен штаб поради влошената епидемиолошка состојба. Како што претходно објасни заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, , ова е стандардна постапка за да може да се ...

Во Белград прогласена вонредна состојба поради Ковид-19

Сител - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска. Вонредната ситуација се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки ...

Во Белград прогласена вонредна ситуација

ТВ21 - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска. Вонредната ситуација се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки ...

Прогласена вонредна состојба во Белград

Република - 03.07.2020

Денес e прогласена вонредна состојба во Белград на седницата на Градскиот кризен штаб поради влошената епидемиолошка состојба. Како што претходно објасни заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, ова е стандардна постапка за да може да се ...

Поради COVID-19 во Белград прогласена вонредна ситуација

Кајгана - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград, Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска. Вонредната ситуација се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки ...

Прогласена вонредна состојба во Белград - сооппштени мерките кои граѓаните мора да ги почитуваат

Press24 - 03.07.2020

Во Белград денеска е прогласена вонредна состојба како резултат на влошената епидемиолошка состојба. Ваквата одлука е донесена на седницата на Градскиот кризен штаб. Како што претходно објасни заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, за ТВ ...

Поради Ковид-19 во Белград прогласена вонредна сoстојба

Фокус - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна состојба, која стапува во сила денеска. Вонредната состојба се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки и ...

Прогласена вонредна состојба во Белград

Тера - 03.07.2020

Во Белград денеска е прогласена вонредна состојба како резултат на влошената епидемиолошка состојба. Како што претходно објасни заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, ова е стандардна постапка така што може да се изменат мерките што ги ...

Поради Ковид-19 во Белград прогласена вонредна ситуација

Либертас - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска. Вонредната ситуација се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки ...

Србија: Белград пак во карантин поради Ковид-19

Денешен - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска. Вонредната ситуација се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки ...

Во Белград прогласена вонредна ситуација поради Ковид-19

Алсат-М - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска. Вонредната ситуација се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки ...

Поради Ковид-19 во Белград прогласена вонредна ситуација

Вечер Прес - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска. Вонредната ситуација се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки ...

Во Белград прогласена вонредна состојба

Frontline - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна состојба, која стапува во сила денеска. Вонредната состојба се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки и ...

Поради Ковид-19 во Белград прогласена вонредна ситуација

А1 On - 03.07.2020

Во Белград денеска е прогласена вонредна состојба како резултат на влошената епидемиолошка состојба. Ваквата одлука е донесена на седницата на Градскиот кризен штаб. Како што претходно објасни заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, за ТВ ...

Прогласена вонредна состојба во Белград

MTM - 03.07.2020

Во Белград денеска е прогласена вонредна состојба како резултат на влошената епидемиолошка состојба. Ваквата одлука е донесена на седницата на Градскиот кризен штаб. Како што претходно објасни заменик-градоначалникот на Белград, Горан Весиќ, за ТВ ...

Поради Ковид-19 во Белград прогласена вонредна ситуација

iPortal - 03.07.2020

Градоначалникот на Белград Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска. Вонредната ситуација се воведува поради спроведување на превентивни заштитни мерки ...

Вучиќ вечерва ќе соопшти нови мерки за сузбивање на коронавирусот

Точка - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по препорака од Кризниот штаб за сузбивање на ширењето на коронавирусот се најавува дека вечерва ќе соопшти нови мерки за Белград поради неповолната епидемиолошка ситуација.

Вучиќ вечерва ќе соопшти нови мерки за сузбивање на коронавирусот

Макфакс - 02.07.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по препорака од Кризниот штаб за сузбивање на ширењето на коронавирусот вечерва се најавува дека ќе соопшти нови мерки за Белград поради неповолната епидемиолошка ситуација.