TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moto G8 може да биде првиот смартфон на Motorola со pop-up селфи камера

USB - 11.09.2019

По четири камери на Motorola One Zoom и акциската камера на Motoroла One Action, овој бренд наскоро би можел да ја добие својата прва pop-up селфи камера. Фотографијата која се појави на интернет прикажува неименуван смартфон на Motorola со камера ...

Motorola работи и на One Macro смартфон

Телефони.мк - 11.09.2019

Motorola станува бренд кој нуди најверзатилни смартфони со специјализирани елементи на камерата. Сега се открива дека се подготвува нов модел кој ќе се вика Motorola One Macro. Motorola досега веќе лансираше повеќе смартфони како One Action, One ...

Sony тизерот укажува на помал Xperia телефон кој стои во дланка

Денар - 10.09.2019

Sony објави тизер за „Xperia”, кој се совпаѓа со гласините од порано, а се однесува на постоењето на помал телефон – Sony Xperia 2 со 6,1-инчен екран. Телефонот, наводно, има OLED екран со 4K резолуција и 21:9 сооднос на страните, исто како и Xperia ...

Новиот Sony Xperia 5 веќе е достапен за порачки

Телефони.мк - 09.09.2019

Sony Mobile веќе ги чека првите порачки на новиот смартфон Sony Xperia 5 кој исто така припаѓа во премиум класата, но е за околу 150 долари поевтин од Sony Xperia 1 моделот кој беше лансиран во мај годинава.