TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тамара се породи на плажа, не нѝ знаела дека е бремена

Локално - 09.08.2020

Детето кое се роди неодамна на плажа во Италија го доби името Паоло и е седмо дете на мама Тамара и тато Роберт. Двојката од Австрија стигна до италијанските медиуми откако Тамара го роди своето седмо дете на плажа во градот Католика близу Римини.

Австријка се породила на плажа во Италија, не ни знаела дека е бремена

iPortal - 09.08.2020

Необична случка доживеала една жена која со семејството летувала во Италија. Имено, таа се породила на плажа, а не ни знаела дека е бремена. Детето е родено на 1-ви август, но веста дури сега е објавена откако бебето и мајката во добра здравствена ...

Тамара се породи на плажа, а не ни знаела дека е бремена

Курир - 09.08.2020

Детето кое се роди неодамна на плажа во Италија го доби името Паоло и е седмо дете на мама Тамара и тато Роберт. Двојката од Австрија стигна до италијанските медиуми откако Тамара го роди своето седмо дете на плажа во градот Католика близу Римини.

Тамара се породи на плажа, а не ни знаела дека е бремена

Пулс24 - 10.08.2020

Детето кое се роди неодамна на плажа во Италија го доби името Паоло и е седмо дете на мама Тамара и тато Роберт. Двојката од Австрија стигна до италијанските медиуми откако Тамара го роди своето седмо дете на плажа во градот Католика близу Римини.

На плажа во Италија се породи жена која не знаела дека е бремена?!

Канал5 - 08.08.2020

45- годишна Австралијка која со семејстбото летувала во Италија се породила на плажа, а не знаела дека е бремена, пренесува „ Hafington Post". Жената се породила на 1 август но веста е објавена денеска откако мајката и бебето здрави ја напуштиле ...

Австријка се породила на плажа во Италија, а не ни знаела дека е бремена

Точка - 08.08.2020

Необична случка доживеала една жена која со семејството летувала во Италија. Имено, таа се породила на плажа, а не ни знаела дека е бремена. Детето е родено на 1-ви август , но веста дури сега е објавена откако бебето и мајката во добра здравствена ...