TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Динамо Загреб сè уште е „жив“ во КЛ, од Астана се враќа со голема победа

Gol.mk - 30.11.2023

Екипата на Динамо Загреб остана во игра за следна фаза во Конференциската лига, откако од гости кај Астана се враќа со значајна победа од 0-2 (0-0). По катастрофалниот период и трите врзани порази, поради кои сериозно го загрозија својот понатамошен ...

Динамо Загреб ја победи Астана и направи голем чекор кон нокаут фазата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.11.2023

Динамо Загреб со 2-0 славеше на гостувањето кај Астана и се качи на втората позиција на табелата во групата Ц од Конференциската лига. Нашиот Стефан Ристовски беше стартер на натпреварот. Во првото полувреме се пожали на повреда и побара замена, но ...

Динамо на Ристовски и Адеми во игра за нокаут-фазата во Конференциската лига

Слободен Печат - 30.11.2023

Во рамките од петтото коло во Конференциската лига фудбалерите на Динамо Загреб славеа важна победа на гостувањето кај Астана со 2:0. Претставникот од Казахстан можеше да дојде до водство во 12 минута, но непрецизен од пенал беше екс играчот на ...

Екс играч на Шкупи промаши пенал, па Ристовски и Динамо славеа кај Астана (ВИДЕО)

Екипа - 30.11.2023

Динамо Загреб остана во игра за пласман во следната фаза во Лигата на Конференции, откако го совлада тимот на Астана на гостински терен со 0-2. „Модрите“ славеа на крајот, но можеа да имаат многу проблеми откако во 12.

Динамо победи во Астана, ги задржа шансите за пласман во нокаут фазата

Макфакс - 30.11.2023

Foto/ EPA Фудбалерите на Динамо од Загреб ја совладаа Астана со 2:0 на гостувањето во Казахстан во петтото коло од групата Ц, во Конференциската лига. Тоа беше четврта средба на двата тима сезонава во Европа и четврта победа на Динамо, по двете што ...

Динамо го преживеа гостувањето во Астана и се враќа со исклучително важна победа

Спортклуб - 30.11.2023

Динамо Загреб го преживеа незгодното гостување попладнево во Астана и од таму се враќаат со голема победа (2:0). Иако домаќините на почетокот од средбата имаа колосална шанса да победат, но Дарбое во 12.

Динамо освои три бода на мечот кој мораше да го добие, им помогна и ексиграч на Шкупи

Спортманија - 30.11.2023

Динамо Загреб извојува важна победа од 2-0 на гостувањето кај Астана во Казахстан, но за осигурување на пласманот во следната фаза од Конференциската лига ќе мора да почека до завршување на последното коло од групата, во кое игра дома со косовскиот ...

Динамо славеше кај Астана и остана во трка за нокаут-фазата

SportSport - 30.11.2023

Динамо Загреб славеше на гостувањето кај Астана во Казахстан во мечот од 5. коло во групната фаза на Конференциската лига на УЕФА. Со оваа победа тимот на Стефан Ристовски и Аријан Адеми остана во игра за второто место, што носи пласман во нокаут ...

Динамо Загреб ја победи Астана и направи голем чекор кон нокаут фазата! (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.11.2023

Динамо Загреб со 2-0 славеше на гостувањето кај Астана и се качи на втората позиција на табелата во групата Ц од Конференциската лига. Нашиот Стефан Ристовски беше стартер на натпреварот. Во првото полувреме се пожали на повреда и побара замена, но ...

Важна победа за Динамо Загреб на гостувањето кај Астана

МКД - 30.11.2023

Динамо Загреб со 2-0 славеше на гостувањето кај Астана и се качи на втората позиција на табелата во групата Ц од Конференциската лига. Нашиот Стефан Ристовски беше стартер на натпреварот. Во првото полувреме се пожали на повреда и побара замена, но ...

Динамо победи во Астана, ги задржа шансите за пласман во нокаут фазата

TopSport - 30.11.2023

Foto/ EPA Фудбалерите на Динамо од Загреб ја совладаа Астана со 2:0 на гостувањето во Казахстан во петтото коло од групата Ц, во Конференциската лига. Тоа беше четврта средба на двата тима сезонава во Европа и четврта победа на Динамо, по двете што ...

Динамо победи во Астана, ги задржа шансите за пласман во нокаут фазата

Опсервер - 30.11.2023

Foto/ EPA Фудбалерите на Динамо од Загреб ја совладаа Астана со 2:0 на гостувањето во Казахстан во петтото коло од групата Ц, во Конференциската лига. Тоа беше четврта средба на двата тима сезонава во Европа и четврта победа на Динамо, по двете што ...

Динамо на Ристовски и Адеми во игра за нокаут-фазата во Конференциската лига

Курир - 30.11.2023

Во рамките од петтото коло во Конференциската лига фудбалерите на Динамо Загреб славеа важна победа на гостувањето кај Астана со 2:0. Во рамките од петтото коло во Конференциската лига фудбалерите на Динамо Загреб славеа важна победа на гостувањето ...

Динамо победи во Астана, ги задржа шансите за пласман во нокаут фазата

Скопје1 - 01.12.2023

Foto/ EPA Фудбалерите на Динамо од Загреб ја совладаа Астана со 2:0 на гостувањето во Казахстан во петтото коло од групата Ц, во Конференциската лига. Тоа беше четврта средба на двата тима сезонава во Европа и четврта победа на Динамо, по двете што ...