TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистинска зима со снег во јануари – на овие места вечерва наместо дожд врне снег, викендов ќе биде идеален за да ги ...

Курир - 24.01.2023

Снег вечерва врне на неколку места во земјава. Речиси на сите повисоки планини снегот и вечерва не престанува да врне, додека дожд има на пониските места и во главниот град на нашата земја.

Вистинска снежна бајка – Погледнете каде врне снег во моментов

Press24

Каде ќе вее снег во следните денови?

Скопје инфо - 24.01.2023

УХМР ја објави прогнозата за следните три дена, при што најави дека може да се очекуваат врнежи од дожд и снег. Утре ќе биде претежно облачно, попладне во западните и југозападните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места ...

ДОЖДОТ НЕМА ДА ПРЕСТАНЕ ЦЕЛА НОЌ – од УХМР најавуваат и снег вечерва, еве каде!

Пулс24

Студ, дожд, снег и температури до -6 степени – Метеоцентар со детална прогноза за следните денови

Centar

Студ, дожд, снег и температури до -6 степени

Lider - 24.01.2023

Следува период на променливо облачно и постудено време, со повремени слаби врнежи кои на планините и на повисоките места ќе бидат од снег, а во пониските од дожд и снег. Во четврток и петок врнежи ќе има на повеќе места и ќе бидат со умерен ...

Ски центарот „Нижеполе“ под снежна покривка

Тера - 05.02.2023

Нови 15-на см снег на ски терените кај Нижеполе. Со ратракт утрово се средува ски патеката. Од ски центарот Нижеполе се надеваат на нови врнежи и дека конечно ќе има отворање на ски сезоната.

Во Битола претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне врнежите ќе престанат

Битола Њуз - 24.01.2023

Денес, вторник, 24 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне врнежите ќе престанат. Ќе дува слаб ветер, претежно од источен правец.

Во Битола претежно облачно со врнежи од дожд

Битола Њуз

Попоски најавува обилни врнежи од дожд, а многу снег на планините, еве кога

Еспресо - 23.01.2023

Во текот на оваа нова работна недела и понатаму нашата територија ќе биде под влијание на серија на влажни воздушни бранови од Медитеранот. Ќе има повремени врнежи од дожд и истите локално ќе бидат ОБИЛНИ (над 40 л/м2).

Метео предупредување: Попладне и во текот на ноќта ќе има обилни врнежи

Скопје24

СЕ НАЈАВУВА СНЕГОТ ДА ВРНЕ БЕЗ ПРЕСТАН ДО УТРЕ – на овие места ако продолжи така да врне вечерва, до утре се ќе биде ...

Курир - 23.01.2023

Снег вечерва без престан врне на неколку планини во земјава. Меѓу нив се и ски центрите во Маврово, Попова Шапка, Пониква, Крушево и Пелистер. Снегот започна да врне уште од попладневните часови, додека на пониските места низ целата земја имаме дожд.

Неделна прогноза за Куманово: Услови за дожд и снег

Кумановски м. - 23.01.2023

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со променлива облачност во поисточните делови. Од изутрина ќе има врнежи од дожд кои на места во попладневните часови ќе бидат обилни, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Променливо облачно со претпладневни врнежи

Нетпрес - 24.01.2023

Денеска претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд, особено во источните делови на земјата каде ќе бидат пообилни, а на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег. Попладне врнежите ќе престанат, но ќе се задржи облачно, освен ...

Променливо облачно со претпладневни врнежи

Точка

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно и врнежливо

Слободен Печат

И ДЕНЕСКА ДОЖДЛИВО Температура до 9 степени

+инфо

Временска прогноза: Снег засега само на повисоките места

Хитпортал - 23.01.2023

Според УМХР, времето денеска ќе биде претежно облачно со променлива облачност во поисточните делови. Од изутрина ќе има врнежи од дожд кои на места во попладневните часови ќе бидат обилни.

Облачно со врнежи од дожд

OhridNews

Новата работна недела носи облачно и врнежливо време

Gostivarpress.mk

Променливо облачно, попладне со пообилни врнежи од дожд на пониските и снег на повисоките места

MakPress