TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нереалната утка на Адријан во 92. минута и овозможи на Валенсија да се радува на три бода (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Депортиво Ла Коруња и Валенсија го одиграа дерби пресметка во Примера која во овој момент не се доживува како што беше ситуацијата како пред десетина години, но затоа двата тима понудија феноменален фудбал и беспоштедна битка на „Риазор“ која донесе ...

ВИДЕО: Валенсија не се предава, рутински совладана Ла Коруња

Gol.mk - 13.01.2018

Фудбалерите на Валенсија продолжуват да редат победи во новата година, откако вечерва во последниот денешен натпревар од 19. коло на Примера, со сигурни 1-2 славеа гостинска победа над тимот на Депортиво Ла Коруња.