TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажен колекционер украл со измама Ферари од два милиона евра

Канал5 - 15.05.2019

Човек , кој се претставил дека е колекционер на автомобили побарал да направи пробно возење со Ферари , вредно 2 милиони евра и не се вратил во салонот. Полицијата од Диселдорф е во потрага по лажниот колекционер , кој седнал на пробно возење во ...

Скапоцено „ферари“ украдено во текот на пробно возење

Нетпрес - 15.05.2019

Опуртунистички „колекционер“ на олдтајмери го искористил пробното возење на модел на престижната автомобилска марка „Ferarri“ кој чини повеќе од два милиона долари. Осомничениот рекол дека е заинтересиран за купување на автомобилот „Ferrari 288 GTO“ ...

Германската полиција бара украдено Ферари од 80-тите вредно 2 милиони евра!

Алсат-М - 15.05.2019

Германската полиција втор ден е во потрага по редок спортски автомобил, марка „ферари“ од 80-тите години на минатиот век, за кој се проценува дека чини околу два милиони евра. Непознат маж, кој се претставил како потенцијален купувач, сакал да го ...

Германската полиција трага по украдено „ферари“ од 1985 година

Макфакс - 15.05.2019

Германската полиција трага по реткиот спортски автомобил „ферари“ од 1980-тите години, за кој се верува дека вреди повеќе од два милиони евра, а кој беше украден на пробното возење од човекот кој се претставил како потенцијален купувач.

Седнал да испроба луксузен автомобил од 2 милиони евра, сега го бара полицијата

Кумановски м. - 15.05.2019

Германскат полиција бара редок спортски автомобил Ферари од 80те години, за којс е верува дека вреди повеќе од два милиони евра, откако мажот кој се претставил како потенцијален купувач го украл за време на пробното возење.

Седнал да испроба Ферари од 2 милиона евра, па нагазил гас - германската полиција трага по крадецот

Press24 - 14.05.2019

Германската полиција бара редок спортски автомобил Ферари од 80-те години од минатиот век, за кој се верува дека е вреден повеќе од 2 милиони евра, откако маж кој се претставил како потенцијален купувал и го украл возилото за време на пробното ...

Потенцијален купувач украл „ферари“ вредно два милиони евра

Н.Македонија - 15.05.2019

Германската полиција трага по реткиот спортски автомобил „ферари“ од 1980-тите години, за кој се верува дека вреди повеќе од два милиони евра, а кој беше украден на пробното возење од човекот кој се претставил како потенцијален купувач.

Германската полиција трага по украдено „ферари“ од 1985 година

24Инфо - 15.05.2019

Германската полиција трага по реткиот спортски автомобил „ферари“ од 1980-тите години, за кој се верува дека вреди повеќе од два милиони евра, а кој беше украден на пробното возење од човекот кој се претставил како потенцијален купувач.