TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голман на ПСЖ уништи Ламбургини од 200.000 фунти и повреди двајца луѓе

SportMedia - 29.05.2020

Младиот голман на Пари Сен Жермен Марчин Булка се најде во непријатности откако со изнајмено Ламбургини направи сообраќајна несреќа во родната Полска. 20-годишниот полски голман возејќи на пат во близина на родниот Вишоград изгубил контрола над ...

Голман на ПСЖ искрши скапо Ламборгини, првиот човек на ФФП праша: Што ли само ќе вози кога ќе почне да игра? (ФОТО)

24Фудбал - 29.05.2020

Третиот голман на ПСЖ, Марчин Булка е во центарот на вниманието во родната Полска откако во средата вечерта направи сообраќајна несреќа и го уништи изнајменoто Ламборгини. Франција стави крај на сезоната поради пандемијата на коронавирус, па ...

Голманот на ПСЖ уништил изнајмен Ламборџини (Фото)

TopSport - 29.05.2020

Сезоната во Франција заврши пред три недели. Најголем дел од клубовите им дадоа одмор на своите фудбалери. Голманот на ПСЖ Мацчин Булка меѓу првите заминал од клубот. Тој се вратил во родниот Висогрод.

Голманот на ПСЖ во собраќајна несреќа си го искршил скапото Ламборгини (ФОТО)

Спортски - 29.05.2020

Сезоната во Франција официјално заврши пред неколку недели, а фудбалерите добија дозвола во меѓувреме да здивнат и да заминат на одмор. Многу фудбалери на ПСЖ паузата ја искористија да се вратат дома и да поминат време со семејството.

ФОТО: Голманот на ПСЖ го уништи Ламбурџинито кое воопшто не беше негово

Sport M - 28.05.2020

Сезоната во Франција беше официјално прекината пред неколку недели, а на играчите им беше дадена дозвола да заминат на одмор. Многу играчи на ПСЖ ја искористија можноста да се вратат во своите домови и да поминат извесно време со своите семејства.

Голман на ПСЖ правел лудории и го скршил скапото Ламборгини (ФОТО)

Sport 1 - 28.05.2020

Сезоната во Франција официјално беше прекината пред неколку недели, па фудбалерите добија дозвола во меѓувреме да заминат на одмор. Многу фудбалери на ПСЖ ја искористија шансата да се вратат дома и да поминат некое време со семејството.

Голманот на ПСЖ предизвикал тешка сообраќајна несреќа – Ламборџинито уништено, тој без посериозни повреди (ФОТО)

Екипа - 28.05.2020

Голманот на ПСЖ, Полјакот Марчин Булка предизвикал тешка сообраќајна несреќа со изнајмено Ламборџини синоќа во Полска, по која за среќа минал без посериозни повреди. Булка, кој е резервен голман во ПСЖ, поради пандемијата на коронавирусот во ...

Голманот на ПСЖ уништил изнајмен Ламборџини (Фото)

Макфакс - 29.05.2020

Сезоната во Франција заврши пред три недели. Најголем дел од клубовите им дадоа одмор на своите фудбалери. Голманот на ПСЖ Мацчин Булка меѓу првите заминал од клубот. Тој се вратил во родниот Висогрод.

Голманот на ПСЖ се врати дома, изнајмил Ламборгини и за две недели го искрши (ФОТО)

МКД - 29.05.2020

Третиот голман на ПСЖ, Марчин Булка е во центарот на вниманието во родната Полска откако во средата вечерта направи сообраќајна несреќа и го уништи изнајменoто Ламборгини. Франција стави крај на сезоната поради пандемијата на коронавирус, па ...