TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десетици повредени во автобуска несреќа во близина на Хамбург

Канал5 - 09.11.2019

Утрово се случи тешка сообраќајна несреќа во близина на Хамбург , кога автобус со Полјаци излетал од автопатот . Во несреќата се повредени 13 лица , од кои седуммина со сериозн повреди. Според портпаролката на полското Министерство за надворешни ...

32 лица настрадаа откако се преврте туристички автобус во Германија

Локално - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Стравична автобуска несреќа во Германија, 30 настрадани

Фактор - 09.11.2019

Триесет и две лица настрадале при превртувањето на туристички автобус, пренесоа германските медиуми. Според информациите се работи за автобус од Полска а несреќата се случила кога тој излетал од автопат во Германија и се превртел.

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОБУС ВО ГЕРМАНИЈА: 32 лица се мртви има и повредени!

Магазин - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Несреќата се случила рано изутринава на автопат во близина на градот Хамбург. Како што известуваат германските медиуми во автобусот се ...

Автобус се преврте во Германија, над 30 туристи настрадаа

А1 On - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Автобус се преврте во Германија – 32 лица настрадаа

iPortal - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Автобус се преврте во Германија, над 30 туристи настрадаа

MakPress - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Настрадаа 32 туристи во превртен автобус во Германија

+инфо - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Автобус се преврте во Германија, над 30 туристи настрадаа

Опсервер - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Автобус се преврте во Германија, над 30 туристи настрадаа

Фокус - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Настрадаа 32 туристи во превртен автобус во Германија

ТВ21 - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА: Се преврте автобус во Германија, повредени 32 туристи

Слободен Печат - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Автобус се преврте настрадаа 32 туристи во Германија

24Инфо - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Автобус се преврте во Германија, над 30 туристи настрадаа

ММС - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Во автобусот се наоѓале вкупно 48 луѓе, а засега не е позната причината за несреќата, објавија германските ...

Настрадаа 32 лица во автобуска несреќа во Германија

Нетпрес - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Се преврте автобус во Германија, над 30 туристи од Полска настрадаа

24 Вести - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Се преврте автобус на автопат во Германија, настрадани над 30 лица

Република - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Се преврте автобус на автопат во Германија, настрадани над 30 лица

Сител - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Се преврте автобус на автопат во Германија, настрадани над 30 лица

4NEWS - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Автобус се преврте во Германија, над 30 туристи настрадаа

Либертас - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Туристички автобус од Полска се превртел во Германија, 32 настрадани

Денешен - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

Автобус се преврте во Германија, над 30 туристи настрадаа

Бриф - 09.11.2019

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица. Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.