TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Австрија и го скрати славјето на Србија, Исланд ја понижи Турција на нејзин терен, Финска ја шокираше Хрватска (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Комплетирано е претпоследното, деветто коло од квалификациите за СП Русија 2018. Австрија ја скрати радоста на Србија со победата од 3-2 во мошне возбудливиот меч од групата „Д“, а на Србите им беше потребна победа од дуелот во Виена, победа која ќе ...

Хрватска и Србија ќе почекаат за билет за Русија

Макфакс - 06.10.2017

Иако во своите мечеви влегоа како фаворити за запечатување на пласманот на Светското првенство во Русија во 2018, Србија загуби од Австрија, а Хрватска ремизираше со Финска за комплицирање на ситуацијата во нивните квалификациски групи.

Италија влезе во листата на Англија, Холандија, Данска, Белгија, Р. Ирска...

SportMedia - 06.10.2017

Македонија уште еднаш покажа дека е на вистински фудбалски колосек. „Црвено-жолтите“ ремизираа 1:1 на теренот на четирикратниот светски првак Италија. Ако се гледаат резултатите во досегашната фудбалска историја на нашата селекција, ова е вистински ...

Лоренс со одличен гол го пролонгираше славјето на Србите (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Велс не се откажува така лесно од местото во групата кое носи директен пласман на Мундијалот кој се одржува идната година. Велс обезбеди минимална победа на гостувањето кај Грузија, во претпоследното, деветто коло од групата „Д“ од квалификациите за ...

ВИДЕО: Ова е најдобриот момент од натпреварот помеѓу Англија и Словенија

Спортски - 06.10.2017

Неверојатно што му успеа на еден навивач на Англија на задоволство на сите на стадионот. Ова секако е момент на натпреварот, имајќи предвид дека натпреварот беше доста досаден се до последната минута кога Хари Кејн и донесе на Англија пласман во ...

Лоренс е новиот велшки херој

Макфакс - 06.10.2017

Том Лоренс го постигна својот прв гол за велшката репрезентација за да ја обезбеди гостинската 1:0 победа над Грузија, со која Велс ги задржа шансите за пласман на Светското првенство во Русија в година.

ВИДЕО: Замената на Бејл му донесе голема победа на Велс во Грузија

Gol.mk - 06.10.2017

Репрезентацијата на Велс ја запиша четвртата победа во квалификациите за Светското првенство во Русија, откако со минимални 0-1 (0-0) ја совлада домашната селекција на Грузија. Со овие три бода Велс остана на втората позиција во групата Д , која ...

Предизвик за Македонија: Италија 18 години нема пораз дома...

Н.Македонија - 06.10.2017

Од поразот со Данска во 1999 година, со по еден бод од Италија заминале само шест селекции, и тоа СЦГ, Литванија, Република Ирска, Ерменија, Хрватска и Шпанија Македонската фудбалска репрезентација вечерва (20.45 часот) во Торино ќе биде пред голем ...

Германија и Англија се пласираа на Мундујалот во Русија

Сител - 06.10.2017

Фудбалските велесили Германија и Англија се пласираа на Светското првенство во Русија следната година по претпоследното коло во нивните квалификациски групи. Светските шампиони Германците стигнаа до лесна гостинска победа од 3:1 над Северна Ирска, ...

Мундијалски билет за Германија и Англија

Вечер - 06.10.2017

Освен "панцирите", пласман на СП 2018 обезбедија и репрезентативците на Англија кои со многу среќа забележаа минимална победа во квалификацискиот дуел против селекцијата на Словенија Бранителот на тронот, репрезентацијата на Германија забележа ...

Англија и Германија обезбедија учество на СП 2018

А1 On - 06.10.2017

Репрезентациите на Англија и на Германија на едно коло пред крајот на квалификациите се пласираа на фудбалскиот Мундијал што следната година ќе се игра во Русија. Англичаните со голот на Хари Кејн синоќа на „Вембли“ во Лондон ја победија Словенија.

Германија и Англија обезбедија пласман на СП во Русија

Сител - 06.10.2017

Репрезентациите на Германија и на Англија се пласираа на Светското првенство во Русија откак на синоќа одиграните дуели од 9.коло од квалификациите постигнаа победи. Германија ја продолжи победничката серија (9/9) и ја совлада Северна Ирска на гости ...

Германија и Англија го заверија билетот за Светското првенство во Русија (ВИДЕО)

МКД - 05.10.2017

Германија со 3-1 славеше на гостувањето кај Северна Ирска, Англија во судиското продолжение ја совлада Словенија со 1-0. Германија и Англија и теоретски обезбедија пласман на Светското првенство кое во 2018 година ќе се одржи во Русија.

Видео: Кејн ја однесе Англија на СП, Данска ја шокираше Црна Гора

Спортски - 05.10.2017

Германија и Англија се пласираа на Светското првенство во Русија следната година, додека Данска оствари многу важна победа против Црна Гора. Англија ја совладаа Словенија благодарение на голот на капитенот Хери Кејн во 90-та минута, што беше доволно ...

Црна Гора ги загуби шансите за СП, Кејн го скрши отпорот на Словенија

Екипа - 05.10.2017

Црна Гора ги загуби шансите за историски пласман на еден фудбалски мундијал откако оваа селекција вечерва на клучниот натпревар претрпе пораз на домашен терен од Данска со 0-1. Кристијан Ериксен во 16.

Англија и Германија веќе се на СП, удар за Црна Гора

Макфакс - 05.10.2017

Фудбалските велесили Германија и Англија се пласираа на Светското првенство во Русија следната година по претпоследното коло во нивните квалификациски групи. Светските шампиони Германците стигнаа до лесна гостинска победа од 3:1 над Северна Ирска, ...

Германија е непоразена на последните 47 гостувања во квалификациите за СП

Gol.mk - 05.10.2017

Репрезентацијата на Германија одигра доминантно на гостувањето кај Северна Ирска (1-3) и ја запиша деветтата победа во исто толку натпревари во тековните квалификации за Светското првенство (СП) во Русија 2018.

Германија и Англија патници на СП во Русија: Кејн го „стресе“ Вембли во 94 минута (Видео)

Спортклуб - 05.10.2017

Вечерва на програмата беа квалификациски натпревари во рамките на групната фаза пред Мундијалот кој не очекува идната година во Русија. Во групата Ц, Чешка победи на гостувањето кај Азербејџан со 2:1, Норвешка со 8:0 го совлада Сан Марино, додека ...

Англија на Светско, Данска ја „расплака“ Црна Гора (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.10.2017

Репрезентцијата на Англија обезбеди директен пласман на Светското првенство во Русија, а Данска славеше исклучително важен триумф на гости кај Црна Гора, исто како и Шкотска над Словачка. Англија ја совлада Словенија со 1-0 со голот на Хари Кејн во ...

Руди ја „скина“ мрежата на С. Ирска, Германија го потврди пласманот на СП во Русија (Видео)

Дерби - 05.10.2017

Германската фудбалска репрезентација без поголеми проблеми ја совлада Северна Ирска во Белфаст, а избраниците на Јоаким Лев ја потврдија разликата во квалитет со триумф од 3:1. Серијата на гостите ја отвори Руди уште во 2.

Германија, Полска и Англија уште вечерва можат да слават...

Н.Македонија - 05.10.2017

Досега од Европа на СП 2018 се пласира само Белгија (секако и домаќинот Русија), а во денешните мечеви Германија и Англија сами решаваат дали вечерва ќе обезбедат место на Мундијалот, а Полска зависи и од Данска Европските квалификациски мечеви за ...

Англија и Германија обезбедија учество на СП 2018

Идивиди - 06.10.2017

Репрезентациите на Англија и на Германија на едно коло пред крајот на квалификациите се пласираа на фудбалскиот Мундијал што следната година ќе се игра во Русија. Англичаните со голот на Хари Кејн синоќа на „Вембли“ во Лондон ја победија Словенија.

Англија и Германија обезбедија пласман на Светското првенство (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.10.2017

Германија со 3-1 славеше на гостувањето кај Северна Ирска, Англија во судиското продолжение ја совлада Словенија со 1-0. Германија и Англија и теоретски обезбедија пласман на Светското првенство кое во 2018 година ќе се одржи во Русија.

Англија и Германија обезбедија учество на СП 2018

Канал5 - 06.10.2017

Репрезентациите на Англија и на Германија на едно коло пред крајот на квалификациите се пласираа на фудбалскиот Мундијал што следната година ќе се игра во Русија. Англичаните со голот на Хари Кејн синоќа на „Вембли“ во Лондон ја победија Словенија.

Англија и Германија обезбедија учество на СП 2018

+инфо - 06.10.2017

Англичаните со голот на Хари Кејн синоќа на „Вембли“ во Лондон ја победија Словенија. Напаѓачот на Тотенхем погодокот го постигна во четвртата минута. Репрезентациите на Англија и на Германија на едно коло пред крајот на квалификациите се пласираа ...

Англија и Германија обезбедија учество на СП 2018

Алсат-М - 06.10.2017

Репрезентациите на Англија и на Германија на едно коло пред крајот на квалификациите се пласираа на фудбалскиот Мундијал што следната година ќе се игра во Русија. Англичаните со голот на Хари Кејн синоќа на „Вембли“ во Лондон ја победија Словенија.

Англија и Германија обезбедија учество на СП 2018

Курир - 06.10.2017

Англичаните со голот на Хари Кејн синоќа на „Вембли“ во Лондон ја победија Словенија. Напаѓачот на Тотенхем погодокот го постигна во четвртата минута од судиското надополнување. За разлика од Англија која се „мачеше“ со Словенија, Германија со ...

Англија и Германија обезбедија учество на СП 2018

Локално - 06.10.2017

Репрезентациите на Англија и на Германија на едно коло пред крајот на квалификациите се пласираа на фудбалскиот Мундијал што следната година ќе се игра во Русија. Англичаните со голот на Хари Кејн синоќа на „Вембли“ во Лондон ја победија Словенија.

Англија и Германија обезбедија учество на СП 2018

Sport M - 06.10.2017

Репрезентациите на Англија и на Германија на едно коло пред крајот на квалификациите се пласираа на фудбалскиот Мундијал што следната година ќе се игра во Русија. Англичаните со голот на Хари Кејн синоќа на „Вембли“ во Лондон ја победија Словенија.