TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снег три дена заробил 60 луѓе во британски паб: Супер ни е и не сакаме да си одиме !

Слободен Печат - 29.11.2021

Повеќе од 60 луѓе останале заробени во британскиот паб во Тан Хил Ин во планинската област Јоркшир Дејлс во петокот навечер. Имено, хотелот бил покриен со околу три метри снег, а персоналот и гостите три ноќи по ред ги поминале во пабот, отсечени од ...

СНЕЖНА БУРА ТРИ НОЌИ ЗАРОБИЛА 60 ЛУЃЕ ВО КАФУЛЕ Пијат и јадат, не сакаат да заминат!

+инфо - 30.11.2021

Хотелот е завеан со три метри снег, а персоналот и гостите трета ноќ по ред поминале во пабот со трибјут бендот Oasis „Noasis“ отсечени од остатокот од светот. Повеќе од 60 луѓе останале заробени во британскиот паб во Тан Хил Ин во планинската ...

Десетици луѓе поради снежно невреме „заглавиле“ три ноќи во паб, не се жалат (ВИДЕО)

Канал5 - 29.11.2021

Шеесет луѓе останале заробени во пабот Тан Хил Ин во Јоркшир Дејлс, вбо Британија, среде снежна бура и морале таму да поминат три ноќи. Гостите се нашле во пабот на трибјут концертот на бендот Оазис, а непланираниот подолг престој во пабот изгледа ...

Снежната бура зароби 60 луѓе во британски паб: Три дена не им било досадно, ниту се пожалиле/ФОТО

Вечер Прес - 30.11.2021

Шеесетина луѓе останале заробени во пабот Тан Хил Ин во Јоркшир Дејлс, во Британија, среде снежна бура и морале таму да поминат три ноќи. Пабот се наоѓа на 528 метри надморска височина, на околу 430 километри северно од Лондон.

Снежна бура зароби 60 луѓе во британски паб: Три дена биле внатре, не се пожалиле, супер си поминале

Република - 30.11.2021

Шеесетина луѓе останале заробени во пабот Тан Хил Ин во Јоркшир Дејлс, во Британија, среде снежна бура и морале таму да поминат три ноќи. Пабот се наоѓа на 528 метри надморска височина, на околу 430 километри северно од Лондон.

Снежна бура зароби 60 гости во кафуле: „Тука сме три ноќи, не сакаме да заминеме!“

Република - 29.11.2021

Повеќе од 60 луѓе во петокот навечер останаа заробени во британскиот паб во „Тан Хил Ин“ во планинската област Јоркшир Дејлс, откако хотелот беше навеан со околу три метри снег. Персоналот и гостите три ноќи по ред поминаа во пабот со трибјут бендот ...

Виулица "заробила" повеќе од 60 луѓе во паб: Три дена се отсечени од светот, но добро си поминуваат

Точка - 29.11.2021

Персоналот организирал филмови, квизови и караоке за гостите. Шеесетина клиенти кои отишле на пијалак во еден паб на највисока надморска височина во Британија, добиле подолг престој од очекуваното, откако тој објект го зафатила виулица.

Останале завеани во паб со денови, забава не им недостасуваше (ВИДЕО)

Кумановски м. - 29.11.2021

Повеќе од 60 луѓе се заробени третиот ден во паб во Велика Британија откако останале по снежната бура. Пабот Тан Хил Ин се наоѓа на 528 метри надморска височина на околу 430 километри северно од Лондон.