TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моралес: Во тек е обид за државен преврат

Фокус - 09.11.2019

Претседателот на Боливија, Ево Моралес објави дека „во тек е обид за државен преврат“, по бунтот на полициските службеници во три града. – Сестри и браќа, нашата демократија е во опасност поради обидот за пуч што го водат насилни групи против ...

Моралес тврди дека се прави пуч во Боливија

Р.С.Европа - 09.11.2019

Боливискиот претседател Ево Моралес на Твитер напиша „Демократијата во земјата е во опасност“, и по жестоките судири меѓу приврзениците на владата и на опозицијата, ги обвини неговите политички противниците за обид за државен удар, пренесе АП.

Боливискиот претседател стравува од пуч

Deutsche Welle - 09.11.2019

По жестоките судири меѓу приврзениците на владата и на опозицијата, боливискиот претседател Ево Моралес ги обвини противниците за обид за државен удар. Демократијата во земјата е во опасност, напиша тој на Твитер Насилни групи започнаа со изведување ...

Се заострува кризата во Боливија: Бунт во редовите на полицијата во неколку региони, насилните протести траат веќе 17 ...

Точка - 09.11.2019

Поделби ги зафатиле и полициските сили во Боливија, земјата во која траат насилни протести веќе 17 дена поради спорниот легитимитет на претседателот Ево Моралес, кој тврди дека повторно победил на изборите.

Полицијата се приклучи на протестите во Боливија , претседателот стравува од државен удар (ВИДЕО)

Канал5 - 09.11.2019

Претседателот на Боливија , Ево Моралес изјави дека демократијата во земјата е во опасност , тврдејќи дека некои групи се обидуваат да направат државен удар. ,,Сестри и браќа, нашата демократија е во опасност заради пучот што го започнаа насилните ...

ВИДЕО: Полицијата се приклучи на протестите во Боливија, Моралес: Тоа е државен удар

А1 On - 09.11.2019

Боливискиот претседател Ево Моралес рече дека демократијата во земјата е во опасност, тврдејќи дека насилните групи се обидуваат да изведат државен удар. „Браќа и сестри, нашата демократија е во опасност поради државниот удар што го покренаа ...

Боливиска градоначалничка опозициски демонстранти ја влечеле боса на улица, ја полеале со боја и ѝ ја исекле косата ...

МКД - 08.11.2019

Градоначалничката на еден мал град во Боливија во средата била нападната од опозициските демонстранти кои ја влечеле боса по градските улици, ја полеале со црвена боја и на сила ѝ ја исекле косата.

(Видео) Демонстранти понижуваа градоначалничка во Боливија

Deutsche Welle - 08.11.2019

Насилството во јужноамериканската држава зема драматичен развој откако демонстранти нападнаа и понижуваа градоначалничка на едно мало место. Видеото од настанот предизвика жестоки реакции.

ВИДЕО: Демонстранти ја фатија градоначалничката на Боливија и врз неа истурија боја, па ја ишишаа

Press24 - 08.11.2019

Граѓаните на Ла Паза, незадоволни од ситуацијата во Боливија, излегле на улица ширум државата за да протестираат против актуелната власт. Како главна причина за протестите, демонстрантите ја навеле наводната нерегуларност на изборите, на кои Ево ...

(Видео) Демонстранти ја полеаја со црвена боја и ѝ ја исекоа косата на градоначалничка во Боливија

Макфакс - 08.11.2019

Десетици илјади луѓе ги преплавија улиците на Ла Паз, главниот град на Боливија, каде што остро се судрија приврзаниците на актуелниот претседател и неговите противници кои се сомневаат во законитоста на победата на Моралес на последните избори.

ВИДЕО: Демонстранти ја истрижија и ја исфарбаа градоначалничката

А1 On - 08.11.2019

Граѓаните на Ла Паза, незадоволни со ситуацијата во Боливија излегоа на улиците ширум државата за да протестираат против актуелната власт. Како главна причина за протестот демонстрантите ја наведоа наводната нерегуларност на изборите на кои Ево ...

Ескалација во Боливија: Демонстранти фатија градоначалничка, ја полеаа со боја и ја ишишаа!

Точка - 08.11.2019

Градоначалнилката на малиот боливиски град Винто беше нападната од опозициските демонстранти кои ја влечеа низ улиците полеана со боја и насилно ѝ ја скратија косата. Патриција Арче од владеачката партија „Мас“ на претседателот Иво Моралес беше ...

Демонстрантите ја истрижаа и офарбаа градоначалничката: Сакаа да се одмаздат

Женски магазин - 08.11.2019

Винто - Граѓаните на Ла Паз, незадоволни од ситуацијата во Боливија, излегоа на улиците низ државата за да протестираат против акутната влада. Како главна причина за протестот, демонстрантите ја наведоа наводната нерегуларност на изборите на кои ...

ОБОЕНА И ИШИШАНА: Градоначалничка во Боливија мета на бесот на демонстрантите (ВИДЕО)

Слободен Печат - 08.11.2019

Градоначалничката на градот Винта, Патрисија Арче, политички блиска до претседателот Ево Моралес, не успеала да ги избегне суровите антивладини демонстранти. Десетици илјади луѓе ги преплавиле синоќа улиците во Ла Паза, во Боливија, каде имало голем ...

Демонстранти потстрижаа и бојосаа градоначалничка во Боливија

Expres - 08.11.2019

Граѓаните на градот Винто, незадоволни од ситуацијата во Боливија, се приклучија на протестите ширум земјата на оригинален начин: ја извлекоа на улица градоначалничката Патрисија Арсе, на која ѝ ја исекоа косата и ѝ ја офарбаа во црвена боја.

ВИДЕО: Незадоволни демонстранти насилно и ја избричија главата на градоначалничка и ја полија со боја

Press24 - 07.11.2019

Боливиската градоначалничка Патриша Арце беше јавно понижена од толпата демонстранти , кои и ја ишишаа косата и ја полија со црвена боја. Градоначалничка на мал град во Боливија беше нападната од опозициските демонстранти кои ја влечкаа низ улиците ...

Незадоволни демонстранти и ја избричија главата на градоначалничка и ја полија со боја

Република - 07.11.2019

Боливиската градоначалничка Патриша Арце беше јавно понижена од толпата демонстранти , кои и ја ишишаа косата и ја полија со црвена боја. Градоначалничка на мал град во Боливија беше нападната од опозициските демонстранти кои ја влечкаа низ улиците ...

Демонстрантите во Боливија ја фатија градоначалничката на Винт, ја полеаја со црвена боја и ѝ ја исекоа косата

24Инфо - 08.11.2019

Десетици илјади луѓе ги преплавија улиците на Ла Паз, главниот град на Боливија, каде што остро се судрија приврзаниците на актуелниот претседател и неговите противници кои се сомневаат во законитоста на победата на Моралес на последните избори.

(ВИДЕО) Демонстранти фатија градоначалничка во Боливија и врз неа истурија боја, па ја ишишаа

Нетпрес - 08.11.2019

Граѓаните на Ла Паза, незадоволни од ситуацијата во Боливија, излегле на улица ширум државата за да протестираат против актуелната власт. Како главна причина за протестите, демонстрантите ја навеле наводната нерегуларност на изборите, на кои Ево ...

Демонстранти ја потстрижија и ја офарбаа градоначалничката

Курир - 08.11.2019

Граѓаните на градот Винто незадоволни од ситуацијата во Боливија се приклучија на протестите ширум земјата на оригинален начин: Ја извлекоа на улица градоначалничката Патриција Арче, на која ѝ ја исекоа косата и и ја офарбаа о црвена боја.

(ВИДЕО) Боливиски демонстранти ја фатија градоначалничката, ја полеаа со боја и ја ишишаа!

Скопје1 - 08.11.2019

Градоначалничката на еден мал град во Боливија во средата била нападната од опозициските демонстранти кои ја влечеле боса по градските улици, ја полеале со црвена боја и на сила ѝ ја исекле косата.

(ВИДЕО) Демонстранти влечеа градоначалничка и ја полејаа со боја

Фактор - 08.11.2019

Боливиска градоначалничка опозициски демонстранти ја влечеле боса на улица, ја полеале со боја и ѝ ја исекле косата. Градоначалничката на еден мал град во Боливија во средата e нападната од опозициските демонстранти кои ја влечеле боса по градските ...

Моралес: Во тек е обид за државен преврат

Вечер Прес - 09.11.2019

Претседателот на Боливија, Ево Моралес објави дека „во тек е обид за државен преврат”, по бунтот на полициските службеници во три града. – Сестри и браќа, нашата демократија е во опасност поради обидот за пуч што го водат насилни групи против ...

Моралес: Во тек е обид за државен преврат

Република - 09.11.2019

Претседателот на Боливија, Ево Моралес објави дека „во тек е обид за државен преврат“, по бунтот на полициските службеници во три града. напиша Моралес на Твитер по итниот состанок со министрите. Моралес го повика народот да „ја брани демократијата“.

Моралес: Во тек е обид за државен преврат во Боливија

Нова ТВ - 09.11.2019

Претседателот на Боливија, Ево Моралес објави дека „во тек е обид за државен преврат“ по бунтот на полициските службеници во три града во земјата. „Сестри и браќа, нашата демократија е во опасност поради обидот за пуч што го водат насилни групи ...

Моралес: Во тек е обид за државен преврат во Боливија

Бриф - 09.11.2019

Претседателот на Боливија, Ево Моралес, објави дека „во тек е обид за државен преврат“, по бунтот на полициските службеници во три града. – Сестри и браќа, нашата демократија е во опасност поради обидот за пуч што го водат насилни групи против ...