TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јавното обвинителство пред полноќ соопшти: Се врши увид од страна на Јавен обвинител за трагедијата во рудникот Бучим

Centar - 13.10.2021

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот Бучим, работна единица Флотација, каде на ...

Обвинител влезе во рудникот Бучим: Загинатите се на возраст меѓу 20 и 45, алпинисти кои чистеле силоси високи 25 метри

Скопје1

20 и 45 годишни се загинатите во рудникот Бучим, телата на обдукција – дел од рудникот затворен!

4NEWS

Се врши увид во рудникот Бучим: Обивинителството работи на откривање на причините за несреќата

360 степени

Се врши увид во рудникот Бучим каде загинаа две лица

24 Вести

ОЈО и утре ќе врши увид во Бучим, нема детали како загинале двајцата алпинисти

24Инфо

Алпинистите во Бучим загинале при чистење на два силоси, високи по 25 метри, со дијаметар од 17 метри, во кој се складира руда

MakPress

Во еден од силосите од рудникот „Бучим“ загина алпинистот Зоран Мајсторски, еден од стожерите на македонскиот алпинизам

Таратур - 13.10.2021

„Македонската алпинистичка федерација со неверување ја прими информацијата за несреќата во еден од силосите на рудникот „Бучим“. Со длабока жал споделуваме дека смртно настрадани во несреќата се алпинистот Зоран Мајсторски и Драган Станишков од ...

Македонските алпинисти се простија од загинатите колеги Зоран и Драган: Мајсторски беше еден од столбовите на македонскиот алпинизам

Либертас

АЛПИНИСТИТЕ ВО ТАГА И СОЛЗИ ПО НЕСРЕЌАТА ВО БУЧИМ Зоран Мајсторски беше еден од столбовите, изгубивме драгоцен другар

+инфо

МАФ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО РАДОВИШ: Мајсторски беше еден од столбовите на македонскиот алпинизам

Фактор

Камерата му била огромна љубов: Детали за Зоран Мајсторски, кој е еден од загинатите алпинисти кај „Бучим“

Press24

Зоран Мајсторски и Драган Станишков се загинатите алпинисти кај рудникот „Бучим“

Фокус

Зоран Мајсторски и Драган Станишков се загинатите алпинисти кај рудникот „Бучим“

Република

Нетпрес Скопје1 Lider