TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ со сочна пцовка кон навивач: „Молчи бе, п**ка ти матер“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 14.05.2022

Новак Ѓоковиќ е на чекор до ново финале во Рим, откако во четвртфиналната преметка со Оже-Алиасим одигра квалитетно и славеше со 2-0 во сетови. Покрај сигурната победа, Ноле во одредени моменти од натпреварот одново ги покажа своите слаби страни и ...

Ѓоковиќ полуде на еден навивач на трибините: Ќути бе, п..ка ти материна (видео)

Екипа

ВИДЕО: Ѓоковиќ збесна, ваков ретко го гледаме, го искара гледачот во Рим

Фактор

Ѓоковиќ полуде и ја „поздрави“ со пцовка публиката во Рим

TopSport

Ѓоковиќ ги загуби нервите: Молчи бе, пи*ка ти матер! (Видео)

СуперСпорт

Ова е неговата најлоша страна: Ѓоковиќ со пцовки кон недисциплиниран навивач

Спортклуб

Ѓоковиќ збесна, испрати сочна пцовка кон публиката во Рим!

SportMedia

Нетпрес Слободен Печат Sport 1 Макфакс Република Точка