TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продуцентот на „Монти Пајтон“ Стив Абот ја прими наградата за животно дело на Синедејс

Сакам да кажам - 14.11.2019

Стив Абот, долгогодишниот продуцент и менаџер на „Монти Пајтон“, синоќа ја прими наградата за животно дело од фестивалот на европски филм Синедејс, што му ја врачи британската амбасадорка во Македонија, Рејчел Галовеј.

Гала премиера на “Синоними”, македонска премиера на долгометражниот филм “Глас”... – еве што може да погледнете денеска ...

Точка - 14.11.2019

На денешната програма на Синедејс, гала премиера ќе има филмот “Синоними” на израелскиот автор Надав Лапид, кој се закити со Златна мечка за најдобар филм на 69-тото издание на Берлинскиот филмски фестивал.

Награда за животно дело од „Синедејс“ за Стив Абот, соработникот на „Монти Пајтон“

Опсервер - 14.11.2019

Долгогодишниот соработник на „Монти Пајтон“ и продуцент на нивните филмови, Стив Абот, ја прими наградата за животно дело од Фестивалот на европски филм „Синедејс“. Доделена му е за долгодишно посветено работење со групата која годинава одбележува ...

„Монти Пајтон“ денес се порелевантни од кога било, вели продуцентот Стив Абот, специјалниот гостин на Синедејс

Сакам да кажам - 13.11.2019

Стив Абот, долгогодишниот соработник на „Монти Пајтон“, вечерва ќе прими награда за животно дело од фестивалот на европски филм Синедејс. Наградата ќе му ја врачи амбасадорката на Велика Британија во Македонија Рејчел Галовеј, a потоа во кино ...

Филм: „Синоними“ – како да се стане Французин

Вечер Прес - 13.11.2019

„Синоними“ во режија на Надав Лапид е филмот кој скопската публика може да го види во киното Милениум утревечер (14 ноември) од 20 часот, а во рамки на Гала-програмата на 18. Меѓународен фестивал на европски филм „Синедејс“.

Продуцентот на „Монти Пајтон“ Стив Абот вечерва во МКЦ ќе ја добие наградата за животно дело од „Синедејс“

Република - 13.11.2019

Вечерва во кино „Фросина“ во Младински културен центар (МКЦ) во 21 часот е проекција на филмот „Смислата на животот“ (Meaning of life) на која ќе присуствува и продуцентот Стив Абот, кому Фестивалот на европски филм „Синедејс“ ќе му ја додели ...

Денешна програма на 18. CINEDAYS

Слободен Печат - 14.11.2019

Проверете какви филмови ни нуди 18.издание на CINEDAYS за четврток. КИНО МИЛЕНИУМ 20:00 СИНОНИМИ *ГАЛА премиера режија: Надав Лапид Јоав не наидува баш на најдобар почеток во Париз. Тропа на вратата од еден стан, но открива дека е празен и, додека ...

„Синедејс“: Мастерклас со Стив Абот, продуцентот на „Монти Пајтон“

Радио МОФ - 14.11.2019

На денешната програма на фестивалот „Синедејс“, гала премиера ќе има „Синоними“ на Надав Лапид, од „Сине Балкан“ ќе се прикажува „Последниот Србин во Хрватска“ на Предраг Лицина, а од придружните програми ќе се одржи мастерклас со Стив Абот, ...

Денеска на „Синедејс“ мастерклас со Стив Абот, продуцентот на „Монти Пајтон“

Република - 14.11.2019

На денешната програма на фестивалот „Синедејс“, гала премиера ќе има „Синоними“ на Надав Лапид, од „Сине Балкан“ ќе се прикажува „Последниот Србин во Хрватска“ на Предраг Лицина, а од придружните програми ќе се одржи мастерклас со Стив Абот, ...

Награда за животно дело од „Синедејс“ за Стив Абот, соработникот на „Монти Пајтон“

MakPress - 14.11.2019

Долгогодишниот соработник на „Монти Пајтон“ и продуцент на нивните филмови, Стив Абот, ја прими наградата за животно дело од Фестивалот на европски филм „Синедејс“. Доделена му е за долгодишно посветено работење со групата која годинава одбележува ...

Награда за животно дело од „Синедејс“ за Стив Абот, соработникот на „Монти Пајтон“

А1 On - 14.11.2019

Долгогодишниот соработник на „Монти Пајтон“ и продуцент на нивните филмови, Стив Абот, ја прими наградата за животно дело од Фестивалот на европски филм „Синедејс“. Доделена му е за долгодишно посветено работење со групата која годинава одбележува ...