TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве како Ѓоковиќ може да остане прв на АТП листата до крајот на сезоната

Слободен Печат - 17.09.2023

По освојувањето на „ УС Опен “, Новак Ѓоковиќ повторно е прв на АТП листата со 3,260 бодови повеќе од второпласираниот Карлос Алкараз . Српскиот тенисер би можел да ја заврши годината на тронот, иако тоа не му е приоритет, како што изјави по Њујорк.

Ѓоковиќ отворен: На Надал му бев добар додека ме победуваше, но потоа…

Екипа - 17.09.2023

Новак Ѓоковиќ се уште е фокусот на светската спортска јавност по новиот освоен гранслем турнир на УС Опен, а српскиот тенисер во интервју за ЕСПН говореше на најразлични теми, меѓу другото и за односот што го има со Рафаел Надал.

Бекер: Надал не се враќа за да игра во 1. коло на турнирите..

Спортклуб - 17.09.2023

„Бикот од Мајорка“ најави враќање на терените, но не утврди датум кога ќе се случи тоа. За неговото враќање, свој коментар даде и некогашниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Германецот Борис Бекер, кој верува дека Надал се уште не го кажал последниот збор.

„Новак, ти имаш 36 години, а тој 20!“ Ѓоковиќ жестоко нападнат по „спуштањето на слушалката“ (ФОТО)

Убавина и Здравје - 17.09.2023

„Зошто молчите кога ве провоцираат?“ За оние што не знаат, Новак Ѓоковиќ на УС Опен извојува лесна победа над Бен Шелтон (3:0), а поради некултурната публика, која жестоко ги славеше неговите грешки, како и поради Шелтон, кој многу енергично му се ...

Ѓоковиќ: На Надал тоа не му сметаше додека ме растураше, а сега…

Спортклуб - 17.09.2023

Новак Ѓоковиќ во раната фаза од својата кариера, имаше обичај да прави шоу на терените, посебно во егзибиционистичките натпревари. Беше познат по имитациите на колегите, а нешто слично се случи и на УС ОПЕН годинава во Њујорк.

Донесена е одлука: Ѓоковиќ не игра за Србија

Вечер Прес - 17.09.2023

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и обезбеди на Србија пласман во финалето на Дејвис купот во Малага, а потоа беше одлучено да не игра во последното коло против Чешка. Ваквата одлука беше сосема очекувана бидејќи Ѓоковиќ имаше многу проблеми ...

Ѓоковиќ: На Надал тоа не му пречеше кога ме кршеше

Во Центар - 17.09.2023

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во раните фази од кариерата приредуваше шоу на теренот, особено на егзибициските мечеви. Тој беше познат по тоа што ги имитира своите колеги, а слично нешто повтори и во пресрет на овој УС Опен во Њујорк.

Дебатата заврши, Новак Ѓоковиќ е најголемиот на сите времиња

Sport M - 16.09.2023

Ова беше насловот на првиот текст на познатиот шпански спортски весник „Марка“, откако Србинот славеше на УС Опен и ја освои 24. Грен слем титула во кариерата. Ѓоковиќ долго го чекаше овој поклон, чиј успех во текот на неговата кариера беше ...

КОЈА Е ЖЕНАТА КОЈА ГО НАПУШТИ ТИМОТ НА ЃОКОВИЌ? Елена имаше ПОСЕБНИ задолженија кај Новак

Во Центар - 16.09.2023

Елена Капеларо го напушти тимот на Новак Ѓоковиќ заедно со Едуардо Арталди… Таа вест одекна како бомба! Јавноста во светот не знае многу за жената која последниве години многу време поминуваше со Новак и неговата сопруга Јелена.

Уште еден рекорд на Новак Ѓоковиќ

А1 On - 16.09.2023

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се израмни со Ненад Зимоњиќ по бројот на победи во дресот на Србија на Дејвис купот. Претходниот рекорд го држеше легендата на светските двојки Ненад Зимоњиќ со 43 победи.

Бекер: Надал се враќа на теренот поради - една причина

Sport 1 - 16.09.2023

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер кажа дека Шпанецот Рафаел Надал се враќа на теренот само поради една причина, а тоа е да освојува уште титули. Шпанецот паузира од јануари годинава поради операција, а се очекува да се врати на терените дури ...

По бројните критики, Кирјиос застана во одбрана на Ѓоковиќ: Па што, ние не сме роботи!

Gol.mk - 16.09.2023

Австралискиот тенисер Ник Кирјиос пред неколку години беше најжесток критичар на Новак Ѓоковиќ, а во последно време сè почесто застанува на негова страна. По Отвореното првенство на САД, Ѓоковиќ се најде на удар на критиките од Брајан Шелтон, ...

„НОВАК МИ РЕЧЕ ДЕКА НЕ МОЖЕМЕ ПОВЕЌЕ TAKA“ Јелена Ѓоковиќ ги откри сите детали од почетокот на врската со Ѓоковиќ: ...

Во Центар - 16.09.2023

Новак Ѓоковиќ е во хармоничен брак со Јелена Ѓоковиќ, но ретко кој знае дека нивната љубов некогаш била разнишана. Ова пред се се однесува на првиот важен чекор во нивната врска, кога решија да започнат заеднички живот во Монако, каде што беа ...

Кирјос застана во одбрана на Ѓоковиќ: Па што!?

Спортски - 16.09.2023

Mногу често што и да направи Ѓоковиќ на теренот се појавува негативен коментар, така беше со неговиот потег на УС Опен во мечот против младиот Шелтон кога ја ископира неговата прослава. Таткото на Шелтон го оцени тој потег на Ѓоковиќ како исмејување ...

Кирјос застана во одбрана на Ѓоковиќ: Ние не сме роботи!

СуперСпорт - 16.09.2023

Австралискиот тенисер со грчко потекло Ник Кирјос со години беше главен критичар на Новак Ѓоковиќ, но овој пат застана на страна на неговиот колега. По Ју-Ес Опен, Ѓоковиќ доби критики затоа што ја копирал прославата на талентираниот Бен Шелтон, а ...

Урнебесно интервју: Ѓоковиќ и Мекинро се споија и ги изнасмеаа фановите (ВИДЕО)

Дерби - 16.09.2023

Новак Ѓоковиќ успешно ја заврши оваа календарска година кога се во прашање грен слемовите и тоа со триумф на Ју-Ес Опен. Првиот светски рекет го реши Данил Медведев во соочувањето во Њујорк и со тоа дојде до 24. титула на најголемата тениска сцена.

БЕКЕР ЗАНЕМЕ ПОРАДИ ЃОКОВИЌ! Познатиот Германец не може да поверува што прави Новак: „Веќе ништо не ме изненадува кај ...

Во Центар - 16.09.2023

Иако има 36 години, Новак Ѓоковиќ не престанува да ги поместува границите и да ги руши сите можни рекорди. Тој веќе докажа дека е најдобар тенисер на сите времиња, а неодамна во Њујорк по 24-ти пат во кариерата успеа да го подигне трофејот на Грен ...

Новак: Не знаеш кој коси a кој вода носи

Во Центар - 16.09.2023

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ги сумираше впечатоците по победата над Алехандро Давидовиќ Фокин во вториот сингл дуел од мечот против Шпанија во Дејвис купот. Србија со таа победа се пласираше на завршниот турнир во Малага каде ќе се обиде да го ...

Таткото на Шелтон изјави дека Ѓоковиќ бил злонамерен!

SportSport - 16.09.2023

Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на УС Опен на специфичен начин ја прослави победата над Бен Шелтон. Тој го преслика она што неговиот противник го направи во 1/4 финалето, а дигна сигнализираше како се јавува на телефонска слушалка, а после ја спушти.

„Ѓоковиќ е патриот за десетка – сите треба да се угледате на него!“

Sport 1 - 15.09.2023

Тениската репрезентација на Србија деновиве настапува на натпреварувањето во Дејвис купот во Валенсија, а очекувано најголемо внимание на тамошните медиуми привлекува Новак Ѓоковиќ, кој настапува за својата национална селекција.

Муратоглу направил анализа: Има два типа на Ѓоковиќ во грен-слем финалињата

Дерби - 15.09.2023

Новак Ѓоковиќ продолжи да бележи одлични резултати на најголемата тениска сцена каде пред неколку денови дојде до 24. грен слем во кариерата и тоа на Ју-Ес Опен. Србинот го реши Данил Медведев и со тоа додаде уште еден голем резулат, резултат кој ...

Разделба со Ѓоковиќ, по 18 години

Спортклуб - 15.09.2023

Долгогодишните менаџери на Новак Ѓоковиќ, Едоардо Арталди и неговата сопруга Елена Капељаро повеќе нема да бидат дел од тимот на првиот светски рекет. Разделбата со нив доаѓа неполна недела по освоениот 24.

Таткото на Бен Шелтон удри по Ѓоковиќ: Тој е голем шампион, а направи доста низок потег

Спортклуб - 15.09.2023

Се уште не стивнува бурата околу потегот на Новак Ѓоковиќ на крајот од мечот во полуфиналето на УС ОПЕН против Бен Шилтон. Ѓоковиќ беше сигурен во полуфиналето против американскиот тенисер.

,,Новак, толку сакаш да го понижуваш син ми? Толку сакаш да те сакаат!?” Остри зборови од таткото на Бен Шелтон! (фото)

Во Центар - 15.09.2023

Брајан Шелтон, тренер и татко на Бен Шелтон, го искритикува Новак Ѓоковиќ затоа што ја прослави победата на неговиот син. Притоа, очигледно заборавил да му даде дознаење на син му против кого игра, бидејќи пред тоа го провоцираше Ѓоковиќ во текот на ...

Со Новак беше 18 години, а сега го напушта: Најважниот човек во тимот на Ѓоковиќ заминува поради една причина

Во Центар - 15.09.2023

Новак Ѓоковиќ остана без еден член поради неговото заминување. Најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ останува без важен член на својот тим. Имено, Новак повеќе нема да може да смета на услугите на својот менаџер Едоардо Арталди со кој ...

ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ ВО МИНИЧ, сопругата на Новак ги запали социјалните мрежи

Во Центар - 15.09.2023

Сопругата на најдобриот тенисер на сите времиња, најмногу ја гледавме во елегантни изданија како од ложа ги следи натпреварите на нејзиниот сопруг. Сепак, Јелена и самата е спортски тип, и овој стил и прилега исклучително.

БЕКЕР ЗАНЕМЕ ПОРАДИ ЃОКОВИЌ! Познатиот Германец не може да поверува што прави Новак: „Веќе ништо не ме изненадува кај ...

Пулс24 - 16.09.2023

Иако има 36 години, Новак Ѓоковиќ не престанува да ги поместува границите и да ги руши сите можни рекорди. Тој веќе докажа дека е најдобар тенисер на сите времиња, а неодамна во Њујорк по 24-ти пат во кариерата успеа да го подигне трофејот на Грен ...

Ѓоковиќ не игра за Србија

Фокус - 17.09.2023

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и обезбеди на Србија пласман во финалето на Дејвис купот во Малага, а потоа беше одлучено да не игра во последното коло против Чешка. Ваквата одлука беше сосема очекувана бидејќи Ѓоковиќ имаше многу проблеми ...