TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партнерот на Програмата за Развој на ОН, Samsung, во поддршка на Глобалните цели

Телефони.мк - 14.08.2019

Нова мобилна апликација и специјално издание на додатоци претставени за подигнување на свеста на Целите за одржлив развој. ЊУ ЈОРК, САД – 14 август, 2019 – Samsung Electronics Co., Ltd. и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) го ...

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери (ВИДЕО)

USB - 13.08.2019

Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниотUnpacked настан во Њу Јорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од снимање на видеа, според DxOMark, познат сајт кој е специјализиран за рецензија на камери.

Партнерот на Програмата за Развој на ОН, Samsung, во поддршка на Глобалните цели

Црнобело - 14.08.2019

Нова мобилна апликација и специјално издание на додатоци претставени за подигнување на свеста на Целите за одржлив развој ЊУ ЈОРК , САД – 14 август, 2019 – Samsung Electronics Co., Ltd. и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) го ...

Samsung го претстави Galaxy Book S, лаптоп што работи 23 часа со едно полнење

IT.mk - 12.08.2019

Минатата недела заедно со претставувањето на Note 10, Samsung го претстави и лаптопот Galaxy Book S . Лаптопот доаѓа со 13,3-инчен екран на допир и тежи помалку од еден килограм (960 грама). Процесорот Snapdragon 8cx доаѓа од Qualcomm.

Расте бројот на корисници на кои мобилниот телефон им е примарен уред за работа

Иновативност - 12.08.2019

Дури 42% од вработените поминуваат повеќе од три часа дневно работејќи на своите мобилни телефони, додека кај миленијалците тој процент е поголем и достигнува 52% – резултати на аналитичката компанија CSS Insight [1] .

Новиот iPad би можел да има три камери

Точка - 12.08.2019

Како што е познато, наскоро Apple ќе ја претстави новата генерација на iPhone која што ќе има три камери на задната страна, а исто така три камери на задната страна ќе има и новиот iPad Pro.

Следниот iPad Pro би можел да има три камери на задната страна

USB - 12.08.2019

Според бројните медиумски извештаи, компанијата Apple ќе го претстави новиот iPhone, кој ќе има три задни камери, а истото се шпекулира и за новиот iPad Pro, додека стандардниот 10,2-инчен iPad ќе има две камери.

Apple би можел да ја користи Pro ознаката за iPhone 11?

USB - 12.08.2019

Дојавувачот CoinX (@coiiiiiiiin) дојде до информација дека Apple би можел да ја користи Pro ознаката во еден од своите годинашни iPhone модели. Сепак, овие информации треба да се земат со резерва од неколку причини.

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Црнобело - 13.08.2019

Скопје – 13. август , 2019 – Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њу Јорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од снимање на видеа, според DxOMark, познат сајт кој е ...

Партнерот на Програмата за Развој на ОН, Samsung, во поддршка на Глобалните цели

Smartportal - 14.08.2019

Нова мобилна апликација и специјално издание на додатоци претставени за подигнување на свеста на Целите за одржлив развој ЊУЈОРК, САД – 14 август, 2019 – Samsung Electronics Co., Ltd. и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) го претставија ...

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Smartportal - 13.08.2019

Наградените камери комбинирани со најсовремените алатки на Samsung Galaxy Note10+ 5G им помагаат на корисниците да сликаат, изменуваат и споделуваат одлични видеа и слики Скопје – 13. август, 2019 – Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на ...

Партнерот на Програмата за Развој на ОН, Samsung во поддршка на Глобалните цели

USB - 14.08.2019

Нова мобилна апликација и специјално издание на додатоци претставени за подигнување на свеста на Целите за одржлив развој Samsung Electronics Co., Ltd. и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) го претставија новото партнерство во поддршка ...

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Фактор - 13.08.2019

Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њу Јорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од снимање на видеа, според DxOMark, познат сајт кој е специјализиран за рецензија на камери.

Партнерот на Програмата за Развој на ОН, Samsung, во поддршка на Глобалните цели

Бизнис Вести - 14.08.2019

Samsung Electronics Co., Ltd. и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) го претставија новото партнерство во поддршка на Целите за одржлив развој (ЦОР), познати како Глобални цели.

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Телефони.мк - 13.08.2019

Скопје – 13. август, 2019 – Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њу Јорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од снимање на видеа, според DxOMark, познат сајт кој е ...

Партнерот на Програмата за Развој на ОН, Samsung, во поддршка на Глобалните цели

Екран - 14.08.2019

Нова мобилна апликација и специјално издание на додатоци претставени за подигнување на свеста на Целите за одржлив разво ј Samsung Electronics Co., Ltd. и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) го претставија новото партнерство во поддршка ...

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Екран - 13.08.2019

Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставенна минатонеделниот Unpacked настан во Њу Јорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од снимање на видеа, според DxOMark, познат сајт кој е специјализиран за рецензија на камери.

Партнерот на Програмата за Развој на ОН, Samsung, во поддршка на Глобалните цели

еМагазин - 14.08.2019

Samsung Electronics Co., Ltd. и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) го претставија новото партнерство во поддршка на Целите за одржлив развој (ЦОР), познати како Глобални цели.

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Скопје24 - 13.08.2019

Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њу Јорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од снимање на видеа, според DxOMark, познат сајт кој е специјализиран за рецензија на камери.

Партнерот на Програмата за Развој на ОН, Samsung, во поддршка на Глобалните цели

Фактор - 14.08.2019

Нова мобилна апликација и специјално издание на додатоци претставени за подигнување на свеста на Целите за одржлив развој Samsung Electronics Co., Ltd. и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) го претставија новото партнерство во поддршка ...

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Бизнис Вести - 14.08.2019

Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њу Јорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од снимање на видеа, според DxOMark, познат сајт кој е специјализиран за рецензија на камери.

Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

еМагазин - 14.08.2019

Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њујорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од снимање на видеа, според DxOMark, познат сајт кој е специјализиран за рецензија на камери.