TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометниот клуб „Алкалоид“ започна со формирање на тимот – склучени првите договори со двајца млади играчи

Спортклуб - 31.07.2021

Со склучувањето на првите два договора со едни од најперспективните млади ракометни надежи и репрезентативци, РК „Алкалоид“ го започна процесот на регрутација. Мартин Серафимов (21 година), кој игра на позицијата десен бек, и Игор Ѓоргиев (21 ...

Ракометниот клуб „Алкалоид“ започна со формирање на тимот – склучени првите договори со двајца млади играчи

Курир

РК „Алкалоид“ започна со формирање на тимот, склучени првите договори со двајца млади играчи

Нетпрес

Ракометниот клуб „Алкалоид“ започна со формирање на тимот – склучени првите договори со двајца млади играчи

Денар

Ракометниот клуб „Алкалоид“ започна со формирање на тимот – склучени првите договори со двајца млади играчи

Бриф

Ракометниот клуб „Алкалоид“ започна со формирање на тимот - склучени првите договори со двајца млади играчи

24 Вести

Ракометниот клуб „Алкалоид“ започна со формирање на тимот – склучени првите договори со двајца млади играчи

еМагазин

Либертас Sport M Centar ТВ21 Канал5 Независен Република Фокус

РК Алкалоид почна да го формира тимот, потврдени се првите засилувања

Дерби - 30.07.2021

Од пред некое време на нашата ракометна сцена постои еден нов клуб, нов амбициозен проект РК Алкалоид кој денеска ги повлече првите конкретни потези и претстави две засилувања. Имено Алкалоид успеа да ги добие потписите на едни од најперспективните ...

РК Алкалоид договори двајца македонски репрезентативци

Вечер Прес

Започна екипирањето на РК Алкалоид

MakPress

Серафимов и Ѓоргиев се првите две засилувања за РК Алкалоид

Спортски

РК Алкалоид почна со регрутацијата на талентирани ракометари

Сител

Алкалоид почна со формирање на тимот

Н.Македонија - 30.07.2021

Со склучувањето на првите два договора со едни од најперспективните млади ракометни надежи и репрезентативци, ракометниот клуб Алкалоид го почна процесот на регрутација. Мартин Серафимов (21 година), кој игра на позицијата десен бек, и Игор Ѓоргиев ...

Ракометниот клуб Алкалоид ги склучи првите договори со двајца млади играчи

ММС

Првите два таленти потпишаа за РК Алкалоид – Серафимов и Ѓоргиев (ФОТО)

Sport 1 - 30.07.2021

Новоформираниот ракометен клуб Алкалоид ги промовираше денеска првите две засилувања откако неодамна беше формиран клубот, па Мартин Серафимов и Игор Ѓоргиев, едни од најперспективните надежи и репрезентативци потпишаа договори со овој клуб.