TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски со тажен лик повторно повикува на избори, од СДСМ со потсмев велат дека тажи во кабинетот на неговиот ментор ...

ТВ21 - 10.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ преку видео што го објави на социјалните мрежи повторно повикува на предвремени парламентарни избори, затоа што, како што истакна покрај национална следува економска катастрофа.

(Видео) Мицкоски „актер“ во видео-спот

Независен - 10.02.2019

Видео-спот во траење од неколку минути снимил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој го објави спотот на својот фејсбук профил, без појаснување по кој повод се решил на ваков начин да ги критикува политиките на владејачката гарнитура.

Владимир Нелоски: Легитимитетот на Мицкоски е во парламентарните, а не во претседателските избори

Фактор - 10.02.2019

Владимир Нелоски, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во гостувањето во студиото во вестите на 1ТВ истакна дека партискиот лидер Христијан Мицкоски нема да си поднесе оставка доколку кандидатот од нивните редови загуби на претседателските ...

Мицкоски објави “потресно” видео – главен актер лично тој

Centar - 10.02.2019

Ќе се борам оваа црнина да прекине, да дојдат подобри времиња, вели во навидум “потресниот” видео спот лидерот на ВМРО ДПМНЕ. Видео-спотот во траење од неколку минути снимил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

СДСМ: За Мицкоски влезот во НАТО е погрешна насока, граѓаните нема да му дозволат да ги врати во изолација

Канал5 - 10.02.2019

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите.

Почнува претседателската трка – на 21 април ќе се избира шестиот македонски претседател

Вечер - 10.02.2019

Партијата на власт се уште ги крие и имињата на кандидатите за шеф на државата, а така ќе биде најверојатно до партискиот конгрес кој треба да се одржи на 3 март. Во јавноста се погласно се зборува дека СДСМ на крај ќе излезе со Никола Димитров како ...

Мицкоски: Покрај национална, ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори

24 Вести - 10.02.2019

Доколку Заев навистина сака да го слушне гласот на народот, нека не бега од граѓаните и нека распише избори за да види што мислат тие за неговото двогодишно владеење. Македонската јавност веќе неколку недели е во исчекување СДСМ да го каже својот ...

Мицкоски: Покрај национална, ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори

Курир - 10.02.2019

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи видео на својот Фејсбук профил. „Македонија оди во погрешна насока.

ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени парламентарни избори да се распишат во недела, СДСМ без одлука

24 Вести - 09.02.2019

Ќе прифати ли владејачкото мнозинство двојни избори? Опозицискиот лидер Мицкоски инсистира власта да го прифати неговото барање. Помина рокот за 100 дена техничка влада според Пржинскиот модел, но Мицкоски го повика Заев двојната трка да ја одржат ...

Коневски: Мицкоски да си поднесе оставка ако ВМРО-ДПМНЕ изгуби на избори

24 Вести - 09.02.2019

Ивица Коневски – кој е советник на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со отворена порака дека раководството ќе треба да си даде оставка доколку изгуби на претседателските избори. Коневски не очекува заради неговите различни ставови да биде ...

Трка само за претседател – истече рокот за пржинска влада

Локално - 09.02.2019

Претседателот на Собранието ги распиша претседателските избори. Сѐ поизвесно е дека параламентарни избори нема да се одржат: доцна е за сто дена пржинска влада, а најверојатно ќе се пропуштат и скратените рокови, анализира Дојче Веле.

Мицкоски: Хаосот во здравството чини човечки животи, оставки веднаш

Press24 - 09.02.2019

Здравството е пред колапс, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објавувајќи видео на својот Фејсбук профил. „Неспособноста, негрижата и неодгoворноста на министерот Филипче и премиерот Заев ја плаќаат граѓаните.

СДСМ: Граѓаните нема да дозволат нов Иванов за претседател на државата

Точка - 09.02.2019

За граѓаните, распишувањетo на претседателските избори навестува време за избор нов, вистински претседател на сите граѓани, кој заедно со Владата предводена од СДСМ ќе работи за државата, за народот, за иднината, за интеграцијата во ЕУ, соопшти ...

Мицкоски почна кампања со која бара оставка од Филипче

Скопје1 - 09.02.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Кристијан Мицкоски ја води кампањата за оставка на Владата предводена од СДСМ ,а денес на својата официјална Фејсбук страна објави видео спот во кој се поместени делови од телевизиски прилози емитувани во вестите на ...

Советникот на Мицкоски му порачува да си даде оставка ако загуби на избори

Фактор - 09.02.2019

Доколку ВМРО-ДПМНЕ ги изгуби претседателските избори во април, одговорноста ќе биде лична на Христијан Мицкоски и тој треба да се повлече од лидерската функција во партијата, вели Ивица Коневски во студиото на 24 Вести.

СДСМ се откажа од параментарните избори, нема најава за седница?

Фактор - 09.02.2019

Од СДСМ се уште нема најава за кога ќе се одржи партиската седница на која треба да се донесе одлука дали владеачката партија ќе го прифати предизвикот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и ќе се оди на предвремени параментарни избори заедно со ...

Мицкоски со тажен лик повторно повикува на избори, од СДСМ со потсмев велат дека тажи во кабинетот на неговиот ментор ...

4NEWS - 10.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ преку видео што го објави на социјалните мрежи повторно повикува на предвремени парламентарни избори, затоа што, како што истакна покрај национална следува економска катастрофа.

Мицкоски објави видео спот – главен актер, лично тој!

Вечер - 10.02.2019

Видео во траење од неколку минути снимил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кое го објавил својот Фејсбук профил. Мицкоски напишал: Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги. Македонија оди во погрешна насока.

СДСМ: За Мицкоски влезот во НАТО е погрешна насока, граѓаните нема да му дозволат да ги врати во изолација

Скопје1 - 10.02.2019

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите, велат од владејачката СДСМ.

Мицкоски: Македонија оди во погрешна насока, потребни се избори

Press24 - 10.02.2019

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи видео на својот Фејсбук профил. „Македонија оди во погрешна насока.

Коневски: Мицкоски да си поднесе оставка ако изгуби на избори!

Фокус - 09.02.2019

Ивица Коневски – кој е советник на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното интервју на 24 Вести, испрати порака дека раководството ќе треба да си даде оставка доколку изгуби на претседателските избори.

Мицкоски во кампања за оставка на Филипче/Видео

Вечер - 09.02.2019

„Здравството е пред колапс. Неспособноста, негрижата и неодгoворноста на министерот Филипче и премиерот Заев ја плаќаат граѓаните“, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил, објавувајќи и видео во кое се прикажуваат ...

СДСМ: Со претседателските избори Мицкоски го чека пораз со неговиот кандидат

ТВ21 - 09.02.2019

„За граѓаните, распишувањетo на претседателските избори навестува време за избор нов, вистински претседател на сите граѓани, кој заедно со Владата предводена од СДСМ ќе работи за државата, за народот, за иднината, за интеграцијата во ЕУ.

СДСМ: Граѓаните нема да му дозволат на Мицкоски да ги врати во изолација

Сител - 10.02.2019

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите.

Мицкоски: По националната, Македонија и во економска катастрофа

Сител - 10.02.2019

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи видео на својот Фејсбук профил. „Македонија оди во погрешна насока.

Коневски: Мицкоски да си поднесе оставка ако изгуби на избори

Локално - 09.02.2019

Ивица Коневски – кој е советник на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со отворена порака дека раководството ќе треба да си даде оставка доколку изгуби на претседателските избори. Коневски не очекува заради неговите различни ставови да биде ...

СДСМ: Со претседателските избори Мицкоски го чека пораз со неговиот кандидат

4NEWS - 09.02.2019

„За граѓаните, распишувањетo на претседателските избори навестува време за избор нов, вистински претседател на сите граѓани, кој заедно со Владата предводена од СДСМ ќе работи за државата, за народот, за иднината, за интеграцијата во ЕУ.

СДСМ: Осамен, заробен во сопствениот мрак, Мицкоски тажи за неговиот ментор Груевски

Фокус - 10.02.2019

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите, велат од СДСМ.

Мицкоски: Покрај национална, ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори

Република - 10.02.2019

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи видео на својот Фејсбук профил. „Македонија оди во погрешна насока.

СДСМ: Наместо да тажи по Груевски, Мицкоски нека се спрема за пораз

МКД - 10.02.2019

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите.

Мицкоски: Покрај национална, ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори

Нетпрес - 10.02.2019

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи видео на својот Фејсбук профил. „Македонија оди во погрешна насока.

Мицкоски: Потребни се избори и нека изгрее зората на слободата

Фокус - 10.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, уште еднаш преку социјалните мрежи побара парламентарни избори, поради како што вели, националната и економска катастрофа што и се случува на Македонија. „Владата ништо не работи и само повторува лаги.

Мицкоски: Покрај национална, ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори

Опсервер - 10.02.2019

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи видео на својот Фејсбук профил. „Македонија оди во погрешна насока.

Мицкоски со спот на Фејсбук бара предвремени избори

24Инфо - 10.02.2019

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео-спот во кој бара од Влдата предвремени избори, за, како што вели, „народот да одлучи“. „Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги.Македонија оди ...

ВИДЕО: Христијан Мицкоски направи драма

Скопје1 - 10.02.2019

Партискиот лидер Христијан Мицкоски во видео на својот Фејсбук повика на избори поради, како што вели, економската катастрофа во која тоне земјава. Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги. Македонија оди во погрешна насока.

Видеопорака на Мицкоски: По националната, ни претстои економска катастрофа, затоа потребни се избори

МКД - 10.02.2019

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги. Македонија оди во погрешна насока. Покрај национална ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори. Народот да одлучи. Избори.