TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Што финансирале фирми на Орце Камчев за ВМРО ДПМНЕ?

Р.С.Европа - 09.12.2019

"Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана Сиљановска" се наведува во соопштението на СДСМ.

СДСМ: Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра

Макфакс - 09.12.2019

„Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана Сиљановска“, велат од СДСМ преку соопштение.

СДСМ: Мицкоски го призна долгот, дали има врска со рекет во самата ВМРО-ДПМНЕ?

360 степени - 09.12.2019

Христијан Мицкоски конечно призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана Силјановска – Давкова. Дали долгот има врска со рекет во самата ВМРО-ДПМНЕ?, прашуваат од владејачката партија СДСМ во реакција на изјавата ...

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски

Канал5 - 09.12.2019

Законот за јазици е една од темите, на кои попладнево зборуваше и лидерот на опозицијата Мицкоски. Пресконференцијата во седиштето на партијата, која заврши пред малку, ја следеше Јулијана Николовска.

Мицкоски тврди ВМРО-ДПМНЕ не го прекршила законот и ќе го плати долгот од 400.000 евра за кампањата на Силјановска

360 степени - 09.12.2019

Немаме дупка од 400.000 евра во финансискиот извештај за претседателските избори туку имаме обврска кон фирма која ќе ја исполниме, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за долгот на партијата кон фирма за печатење маици за што од ...

Мицкоски: И сметката од претседателските избори на Пендаровски е во минус

MakPress - 09.12.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања, во врска со долгот кој партијата го има од Претседателските избори истакна дека се работи за обврска која по затворањето на изборната сметка, обврската ја превзема ...

Мицкоски: Ќе се сложам со Шекеринска, предноста на ВМРО-ДПМНЕ на анкетите е многу поголема

PressingTV - 09.12.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја искоментира последната анекта во која опозицијата има стабилна предност пред СДСМ, и одбивањето на вицепремиерката Шекеринска да ги прифати резултатите.

Што финансирале фирмите на Орце и дали долгот од 400.000 евра е поврзан со рекет во самата ВМРО ДПМНЕ?

24Инфо - 09.12.2019

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати. Тоа е класично кршење на член 71 од Изборниот законик каде е наведено дека сите ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Обраќање на Христијан Мицкоски

Курир - 15.06.2020

Денес (15.06.2020) во 20:30 часот, пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1) ќе биде дадена изјава за медиуми. На прес-конференцијата ќе се обрати Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Прес-конференција на Мицкоски во 14:30 часот

Курир - 09.12.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ќе одржи прес-конференција. Според најавите од партијата, конференцијата за медиуми е закажана во 14:30 ...

СДСМ: За долгот од 400.000 евра за кампањата на Сиљаноска мора да има одговорност

Centar - 09.12.2019

„За аферата која изби во јавноста, која покажа дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљаноска и која покажува сомнителни односи со осомничени лица од СЈО не може да се покрие со лаги од белиот дворец.

Не сум ја видела анкетата на ИПИС, но имам дилеми околу агенции кои профитирале од претходната влада, вели Шекеринска

Либертас - 08.12.2019

Не сум ја видела анкетата на ИПИС за да коментирам, и ако не се лажам тоа беше Институтот за кој вашите колеги констатираа дека 480.000 евра имаше добиено само од МТСП, и истата таа aгенција беше искористена за да направи добар вовед за насилството ...

Се таложат неодговорените прашања за ВМРО-ДПМНЕ: „Дупките“ во финансирањето на изборните кампањи, врските со ...

CivilMedia - 08.12.2019

Од извештаите што политичките партии законски се обврзани да ги поднесат до Државната изборна комисија и други надлежни органи, пред повеќе од два месеци, беше обелоденето дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на својата ...

СДСМ: Што финансирале фирмите на Орце и дали долгот од 400.000 евра е поврзан со рекет во самата ВМРО-ДПМНЕ?

Канал5 - 09.12.2019

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати. Тоа е класично кршење на член 71 од Изборниот законик каде е наведено дека сите ...

СДСМ: Што финансирале фирмите на Орце и дали долгот од 400.000 евра е поврзан со рекет во самата ВМРО ДПМНЕ?

Макфакс - 09.12.2019

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати, обвини СДСМ. „Тоа е класично кршење на член 71 од Изборниот законик каде е ...

СДСМ: Што финансирале фирмите на Орце и дали долгот од 400.000 евра е поврзан со рекет во самата ВМРО ДПМНЕ?

А1 On - 09.12.2019

„Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати. Тоа е класично кршење на член 71 од Изборниот законик каде е наведено дека ...

СДСМ: Што финансирале фирмите на Орце Камчев, дали долгот од 400.000 евра е поврзан со рекет во ВМРО-ДПМНЕ?

24 Вести - 09.12.2019

„Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати. Тоа е класично кршење на член 71 од Изборниот законик каде е наведено дека ...

СДСМ: Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Силјановска

Сител - 09.12.2019

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати. Тоа е класично кршење на член 71 од Изборниот законик каде е наведено дека сите ...

СДСМ: Што финансирале фирмите на Орце и дали долгот од 400.000 евра е поврзан со рекет во самата ВМРО ДПМНЕ?

Centar - 09.12.2019

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати, обвини СДСМ. „Тоа е класично кршење на член 71 од Изборниот законик каде е ...

СДСМ: Што финансирале фирмите на Орце и дали долгот е поврзан со рекет во самата ВМРО ДПМНЕ?

Фокус - 09.12.2019

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати. Што финансирале фирми на Орце Камчев, осомничен во неколку предмети на СЈО за ...

СДСМ: Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања

MakPress - 09.12.2019

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати. Тоа е класично кршење на член 71 од Изборниот законик каде е наведено дека сите ...

ВО ЖИВО oбраќање на Христијан Мицкоски

Нетпрес - 09.12.2019

Денес (09.12.2019) во 14:30 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес конференција за медиуми. На истата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Дали долгот од 400.000 евра е поврзан со рекет во самата ВМРО ДПМНЕ?

Либертас - 09.12.2019

Соопштение на СДСМ: Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да се наплати.

Портпаролот на Груевски, Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра со што е прекршен ...

24Инфо - 09.12.2019

Соопштение за јавност – реакција на прес конференција на Христијан Мицкоски „Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана Сиљановска.

Мицкоски: Немаме дупка во извештајот, имаме само обврска која ќе ја исполниме

Фокус - 09.12.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тврди дека немаат дупка од 400.000 евра во финансискиот извештај за претседателските избори туку обврска кон фирма која ќе ја исполниме, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за долгот на ...

СДСМ: Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра

Канал5 - 09.12.2019

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана Сиљановска. Спротивно на членот 71 од Изборниот законик каде што јасно стои дека сите ...

СДСМ: Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра

Слободен Печат - 09.12.2019

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана Сиљановска, реагираат од СДСМ по прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра

Centar - 09.12.2019

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана Сиљановска, реагираат од СДСМ по прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Молк од СДСМ за губењето на довербата кај избирачите

Нетпрес - 09.12.2019

Македонските избирачи најмногу доверба во моментов ѝ даваат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, додека рејтингот на владејачјата СДСМ бележи драматичен пад покажа истражувањето на јавното мнение кое во неделата го објави Институтот за политички истражувања ...

Мицкоски за анкетата на ИПИС: Поддршката за ВМРО-ДПМНЕ е многу поголема

Република - 09.12.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја искоментира последната анекта во која опозицијата има стабилна предност пред СДСМ, и одбивањето на вицепремиерката Шекеринска да ги прифати резултатите.

Портпаролот на Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра, што донирале ...

24Инфо - 10.12.2019

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска. Прекршен е членот 71 од Изборниот законик, кој јасно одредува дека сите трошоци за кампањата исклучиво ќе се ...

СДСМ: Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра, што финансирале фирми на Орце Камчев?

А1 On - 10.12.2019

„Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска. Прекршен е членот 71 од Изборниот законик, кој јасно одредува дека сите трошоци за кампањата исклучиво ќе се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со старите криминални навики

Канал5 - 10.12.2019

Портпаролот на Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра, што донирале фирми на Орце Камчев? Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го прекрши членот 71 од Изборниот законик

MakPress - 10.12.2019

[photo] Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска. Прекршен е членот 71 од Изборниот законик, кој јасно одредува дека сите трошоци за кампањата исклучиво ...