TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пријава за лице поради коментар на Фејсбук со кој промовирал и поттикнувал омраза и насилство

OhridNews - 23.03.2023

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 36 годишно лице од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Напишал коментар со говор на омраза на фејсбук, полицијата му затропа на врата

Вести плус - 22.03.2023

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.С.(36) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Скопјанец доби кривична поради коментар на Фејсбук

Курир - 22.03.2023

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.С.(36) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Скопјанец доби кривична поради коментар на Фејсбук

Press24 - 22.03.2023

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.С.(36) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Постирал коментар на Фејсбук - Скопјанец кривично ќе се гони за ширење омраза

Скопје инфо - 23.03.2023

Скопјанец ќе се соочи со кривична поради коментар на социјалната мрежа Фејсбук. СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.С.(36) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по ...

Скопјанец доби кривична поради коментар на Фејсбук

Либертас - 23.03.2023

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.С.(36) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Скопјанец ширел говор на омраза на Фејсбук

Локално - 23.03.2023

Скопјанец доби кривична пријава поради недолични коментари на Фејсбук и ширење омраза, велат од охридската полиција. СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.С.(36) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење ...