TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Симоновски го „здрма“ големиот Феенорд, но Дрита немаше сили за сензација

Gol.mk - 30.07.2021

Македонија остана без клуб претставник во третото коло на Конференциската лига, но неколку македонски интернационалци остануваат во натпреварувањето. Своето европско крштевање во новиот клуб ќе го памети македонскиот напаѓач Марко Симоновски .

Симоновски му даде гол на Феенорд, Ристовски ја доби битката со Ашковски (ВИДЕО)

Дерби - 29.07.2021

Доста наши фудбалски интернационалци беа активени со своите екипи во натпреварите од Конференциската лига на УЕФА, но само еден наш играч се запиша во листата на стрелци и тоа беше Марко Симоновски.

Симоновски му даде гол на Феенорд, па холандскиот великан со пресврт до трето коло!

Sport 1 - 29.07.2021

Поранешниот македонски младински репрезентативец Марко Симоновски вечерва му даде гол на холандскиот великан Феенорд, кој со тешки маки и пресврт успеа на крај да победи со 3-2 против косовска Дрита за да обезбеди пласман во третото коло во ...

Симоновски стрелец за Дрита, но елиминирани од Феенорд (ВИДЕО)

Екипа - 29.07.2021

Македонскиот напаѓач Марко Симоновски беше стрелец за косовска Дрита, но неговиот тим доживеа елиминација во второто коло од УЕФА Конференциската лига по поразот од 3-2 на гостувањето против Феенорд.

Некогашниот европски првак до последната минута се тресеше од косовската Дрита

Спортманија - 29.07.2021

Така се игра со срце Феенорд со 3:2 славеше против Дрита на легендарниот стадион „Де Куип“ во Ротердам и успеа да продолжи со настапите во Конференциската лига. Холандскиот гигант и некогашен европски првак беше на прагот од елиминација против ...

Симоновски го „тресна“ Феенорд, но Дрита елиминирана во 90. минута (ВИДЕО)

SportMedia - 29.07.2021

Дрита од Гњилане беше на праг на сензација да го елиминира големиот Феенорд, и во текот на целиот меч имаше водство, меѓутоа холандскиот тим го „сврте“ резултатот и во 90. минута дојде до триумф и до пласман понатаму. Феенорд брзо поведе, но во 12.