TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска истекува рокот за активирање на членството за вонредните внатрепартиски избори во СДСМ

24 Вести - 23.06.2024

Вечерва на полноќ истекува рокот за регистрација на членовите за гласање на внатрепартиските избори во СДСМ. До 12 часот денеска пресекот на регистрирани членови е 21 илјада, но од партијата за ТВ 24 велат дека очекуваат бројката да расте.

На полноќ истекува рокот за регистрација за гласање на изборите во СДСМ

Слободен Печат

Битиќи: Еден од четворицата кандидати за лидер на СДСМ води лична битка

Локално - 23.06.2024

Поранешниот вицепремиер и сегашен пратеник, Фатмир Битиќи смета дека еден од кандидатите за лидер на СДСМ не верува целосно во вредностите на СДСМ и иделогијата и, како што вели, заборава дека ова не е лична битка.

Битиќи: Еден кандидат за лидер не верува во вредностите на СДСМ и идеологијата

Нетпрес

БИТИЌИ ВЕЛИ ВО ИЗБОРНА КАМПАЊА СЕ ВОДИ ЛИЧНА БИТКА Еден од кандидатите за лидер не верува во социјалдемократските вредности

+инфо

Утре истекува рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Либертас - 22.06.2024

Утре истекува рокот за активна регистрација на членовите на СДСМ за гласање на вонредните внатрепартиски избори за партиски лидер, што ќе се одржат на 30 јуни. За нов лидер на СДСМ се кандидираа Славјанка Петровска, Јован Деспотовски, Венко Филипче ...

Утре истекува рокот за пријава на членството за гласање за идниот лидер на СДСМ

МКД

Утре истекува рокот за пријава на членството за гласање за идниот лидер на СДСМ

Курир

Утре истекува рокот за пријава на членството за гласање за лидер на СДСМ

Нетпрес

Утре истекува рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Слободен Печат

Утре истекува рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Канал5

Утре истекува рокот за регистрација за изборите за претседател на СДСМ

Независен

24Инфо Бриф Вечер Прес MakPress Република