TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски: Мицкоски е докажан извор на лажни вести, страв му е да не му се врати Груевски

Канал5 - 14.04.2024

На вечерашниот граѓански митинг во Куманово, кандидатот за претседател Стево Пендаровски одговарајќи на прашње од граѓани зошто ВМРО-ДПМНЕ во последните денови ги засилува нападите и заканите кон него, тој одговори дека за тоа постојат две причини.

Пендаровски: Заканите од ВМРО-ДПМНЕ говорат дека работите не им одат на добро

Рацин

Пендаровски: Засилената реторика и закани од ВМРО-ДПМНЕ покажуваат дека работите на терен не им врват добро

Бриф

Пендаровски: Засилената реторика и закани од ВМРО-ДПМНЕ покажуваат дека работите на терен не им врват добро

Фокус

Пендаровски: Мицкоски е докажан извор на лажни вести, страв му е да не му се врати Груевски

ТВ21

Пендаровски: Мицкоски е докажан извор на лажни вести, страв му е да не му се врати Груевски

4NEWS

Пендаровски: Засилената реторика и закани од ВМРО-ДПМНЕ покажуваат дека работите на терен не им врват добро

CivilMedia

24Инфо Независен А1 On

Пендаровски: Ќе останам истиот претседател, на сите што живеат во Македонија

Либертас - 14.04.2024

Куманово е град кој од 1941-ва до денес секогаш бил победник, град каде се ковеше македонската современа држава и каде напредните, прогресивни сили немаат изгубено 30-тина години, рече пред кумановци на градскиот плоштад кандидатот за претседател, ...

Пендаровски: Се имам изјаснето за идејата претседателот да се избира во Собрание, прашањето е дали ВМРО-ДПМНЕ го промени ставот

24Инфо

Став на претседателскиот кандидат Пендаровски за избор на претседател на државата во Собрание

Zoom

Мицкоски до Ковачевски: Подобра тетка ти Жана да ја кандидираше, би била подобар кандидат за претседател од поданик на ДУИ, Стево Пендаровски

А1 On

Мицкоски го критикуваше изборот на Ковачевски за кандидат за претседател, a ја пофали тетка Жана

Lider

Ковачевски: Стево Пендаровски е нашиот и ќе продолжи да биде нашиот претседател, човек подржан од граѓаните

Zoom

Ковачевски: Стево Пендаровски е нашиот и ќе продолжи да биде нашиот претседател, човек подржан од граѓаните

Бриф

Канал5 PressingTV Република Денешен Курир 4NEWS +инфо ТВ21

Мицкоски: Стево да одговори, диктатот кој доаѓа од Речица,е прифатлив ли како бугарскиот диктат

Канал5 - 14.04.2024

Вчера Артан Груби го испорача условот на ДУИ за поддршка во вториот изборен круг. Тој кажа дека треба да се прифати избор на претседател во Собрание, за што е потребно и промена на Уставот.

Мицкоски: Стево да одговори, дали диктатот за избор на претседател во Собрание кој доаѓа од Речица, е прифатлив како што беше прифатлив и бугарскиот диктат

Курир

МИЦКОСКИ: Стево да одговори, дали диктатот за избор на претседател во Собрание кој доаѓа од Речица, е прифатлив како што беше прифатлив и бугарскиот диктат

Денешен

Мицкоски: Стево да одговори, дали диктатот за избор на претседател во Собрание кој доаѓа од Речица, е прифатлив како што беше прифатлив и бугарскиот диктат

Република

Мицкоски: Стево да одговори, дали диктатот за избор на претседател во Собрание кој доаѓа од Речица, е прифатлив како што беше прифатлив и бугарскиот диктат

А1 On

Мицкоски: Стево да одговори, дали диктатот за избор на претседател во Собрание кој доаѓа од Речица, е прифатлив како и бугарскиот диктат

MakPress

Ковачки: Ах бре Стево, од бесрамник како тебе, државник не бидува, ова недолично однесување е резултат на немање ...

MakPress - 15.04.2024

Згрозен сум од однесувањето на Пендаровски Стево кој не пропушта можност да ја навреди неговата противкандидатката професорката Гордана Силјановска Давкова. Кај тој, па сега почнаа да ги охрабрува и нивните партиски послушници од СДС на митинзите.

(ФОТО/ВИДЕО) Срдечен поздрав меѓу Пендаровски и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо

ВИДЕО | Пендаровски: Никогаш не сум амнестирал некого, ниту имам намера да амнестирам

Слободен Печат

Мицкоски: Пендаровски го нема да одговори за средбата со Артан, Ахмети и Ковачевски

Канал5

Мицкоски разоткри таен состанок: Заговор против ВМРО-ДПМНЕ – Пендаровски учествувал во шема за манипулирање со кривичниот законик, амнестии и влијание врз судските одлуки

Lider

„Ни ГПС нема да те најде“…„Пакувај куферите и бегај од државава“ – ВМРО-ДПМНЕ со отворени закани кон Пендаровски

24Инфо

Мицкоски: Со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска на Пендаровски ќе му помогнеме да ги пакува куферите

MakPress

MakPress MTM 360 степени Курир Макфакс Опсервер Фокус Република

Пендаровски од Крива Паланка и Ранковце: Мицкоски сака да биде и претседател и премиер

Канал5 - 14.04.2024

Денеска претседателскиот кандидат Стево Пендаровски како дел од предизборната кампања се сретна со граѓаните на општините Ранковце и Крива Паланка каде ја претстави својата визија и програма за следниот петгодишен мандат.

Пендаровски: Мицкоски сака да биде и претседател и премиер и државен јавен обвинител

А1 On

„МИЦКОСКИ САКА ДА БИДЕ И ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР И ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ“ Пендаровски им порача на граѓаните да не го дозволат тоа

+инфо

Пендаровски од Крива Паланка: Мицкоски сака да биде претседател, премиер и јавен обвинител, но нема да му дозволиме

360 степени

Пендаровски од Крива Паланка и Ранковце: Мицкоски сака да биде и претседател и премиер и државен јавен обвинител, тоа, вие граѓаните нема да му го дозволите

Локално

Пендаровски од Крива Паланка: Мицкоски сака да биде претседател, премиер и јавен обвинител, но нема да му дозволиме

365

Пендаровски од Крива Паланка и Ранковце: Мицкоски сака да биде и претседател и премиер и државен јавен обвинител, тоа, јас и вие, граѓаните нема да му го дозволиме

Вечер Прес

Пулс24

Ковачки до Пендаровски: Не ја злоупотребувај Армијата во твоите скапо платени спотови

А1 On - 14.04.2024

Сакам да го искоментирам и неговиот најнов спот во кој се обидува да се претстави како некој си голем државник. Замислете човек со неговите скапо платени реклами и спотови за кои не сака да каже како се финансираат ја злоупотребува Армијата и луѓето ...

Ковачки до Пендаровски: Не ја злоупотребувај Армијата во твоите скапо платени спотови

Канал5

Ковачки до Пендаровски: Не ја злоупотребувај Армијата во твоите скапо платени спотови, збор не изусти кога офицери сексуално вознемируваа млади офицерки

Курир

Ковачки до Пендаровски: Не ја злоупотребувај Армијата во твоите скапо платени спотови

Макфакс

КОВАЧКИ ДО ПЕНДАРОВСКИ: Не ја злоупотребувај Армијата во твоите скапо платени спотови

Денешен

Ковачки до Пендаровски: Не ја злоупотребувај Армијата во твоите скапо платени спотови

Опсервер

„НЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВАЈ АРМИЈАТА ВО ТВОИТЕ СКАПИ СПОТОВИ“ Ковачки го прозва Пендаровски дека премолчел сексуално вознемирување на офицерки

+инфо

Република

Ковачки: Пендаровски е должен да одговори на граѓаните дали го прифаќа ултиматумот на ДУИ, претседател да се бира во ...

Курир - 14.04.2024

Изјавата во очај на Стево Пендаровски дека ќе загубел во првиот круг на претседателските, меѓутоа дека ќе победел во вториот круг е само алиби за големиот пораз кој му претстои. Вчерашната изјава на Артан Груби дека поддршка односно услов за ...

Изборен штаб на Пендаровски: Дали ДПМНЕ го промениле ставот за избор на претседател во Собранието?

Скопје1

Ковачки: Пендаровски е должен да одговори на граѓаните дали го прифаќа ултиматумот на ДУИ

Канал5

Ковачки вели дека Пендаровски е должен да им одговори на граѓаните дали прифаќа, претседател да се бира во Собранието?

Нетпрес

Ковачки: Пендаровски е должен да одговори на граѓаните дали го прифаќа ултиматумот на ДУИ, претседател да се бира во Собранието?

Скопје1

КОВАЧКИ: Пендаровски и СДС се должни да одговорат на македонската јавност дали го прифаќаат ултиматумот на ДУИ

Денешен

Ковачки: Пендаровски е должен да одговори на граѓаните дали го прифаќа ултиматумот на ДУИ, претседател да се бира во Собранието?

Макфакс

Lider Опсервер Press24 Република Во Центар MakPress

СДС да се соземе, а Каевски да одржи прес пред вила Водно и да побара од Пендаровски да престане со мачо балканското ...

Курир - 14.04.2024

-И наместо да измислуваат, да фингираат документи, Каевски нека побара отворено од Пендаровски да престане со мачо Балканското однесување, кое има сериозни елементи на примитивизам, изразено со тешки навреди кон неговата противкандидатка и пред се ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да се соземе, а Каевски да одржи прес пред вила Водно

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Каевски да одржи прес пред вила Водно и да побара од Пендаровски да престане со навреди кон Силјановска

Денешен

СДСМ и Пендаровски треба да сфатат дека не се коментатори на фудбалски натпревар

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да престане со мачо балканското однесување

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да се соземе, а Каевски да побара од Пендаровски да престане со мачо балканското однесување

MakPress

Пендаровски:На полето на меѓуетничките односи,Македонија е најстабилна од независноста до денес

Канал5 - 14.04.2024

Вчеравечер, во рамки на изборниот караван, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски беше со тетовци. Заблагодарувајќи им се за поддршката во изминатите 10 години, Пендаровски рече дека со масовна излезност мора да ја осигураме победата и иднината ...

Пендаровски: На полето на меѓуетничките односи, Македонија е најстабилна од независноста до денес

Макфакс

Пендаровски: На полето на меѓуетничките односи, Македонија е најстабилна од независноста до денес

Опсервер

Пендаровски: На полето на меѓуетничките односи, Македонија е најстабилна од независноста до денес

MTM

Пендаровски: На полето на меѓуетничките односи, Македонија е најстабилна од независноста до денес

Press24

Пендаровски: На полето на меѓуетничките односи, Македонија е најстабилна од независноста до денес

Точка

Пендаровски: На полето на меѓуетничките односи, Македонија е најстабилна од независноста до денес

Centar

Вести плус

СДСМ: Само со СДСМ и Пендаровски Македонија може да биде членка на ЕУ

Макфакс - 14.04.2024

СДСМ и Коалцијата за европска иднина и претседателот Стево Пендаровски имаат јасна визија, знаење, храброст и конкретен план за обезбедување европска иднина на Македонија, велат од СДСМ. „Граѓаните сакаат и заслужуваат да имаат уште поголеми плати и ...

Ковачевски: Македонија ќе има проевропски претседател

Алфа

Ковачевски: Заедно со нашиот претседател Стево Пендаровски, имаме визија и план како да ја внесеме Македонија во Европската унија

Бриф

СДСМ: Глас за Пендаровски е глас за сигурна европска иднина

А1 On

СДСМ: Глас за Пендаровски е глас за сигурна европска иднина

Канал5

СДСМ: Глас за Стево Пендаровски е глас за сигурна европска иднина

Република

СДСМ: Пендаровски е надеж за европска иднина

МКД

Lider Скопје1 MTM Канал5 24Инфо Либертас Во Центар

Силјановска Давкова: Повеќе жени да се занимаваат со политика, Македонија не смее да се откаже од 50 проценти ум, ...

Курир - 13.04.2024

Кандидатот за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во обраќањето на митингот во Општина Карпош ги претстави насоките по кои ќе се раководи во извршувањето на функцијата доколку ја добие довербата од граѓаните.

Доведени сме до ѕидот на срамот со дијагноза – цикличен хибриден режим

Нетпрес

Пендаровски од Тетово: Да не е внатрешната опозиција, ви гарантирам дека за четири години ќе станеме членка на ЕУ

360 степени

Пендаровски од Тетово: Да не е внатрешната опозиција, ви гарантирам дека за четири години ќе станеме членка на ЕУ

365

Да не е внатрешната опозиција, ви гарантирам дека за четири години ќе станеме членка на ЕУ

Пулс24

Силјановска: Повеќе жени да се занимаваат со политика, Македонија не смее да се откаже од 50% ум, знаење, креација, посветеност

MakPress

Силјановска Давкова: Повеќе жени да се занимаваат со политика, Македонија не смее да се откаже од 50 проценти ум, знаење, креација, посветеност

Вечер Прес

Пендаровски од Тетово: Никогаш не сум амнестирал некого, ниту имам намера да амнестирам

Канал5 - 13.04.2024

Пендаровски му одговори на Мицкоски дека веројатно го заменил со неговиот претходник Иванов. „Мислам дека на Мицкоски му се привидува нешто. Тој ме заменил со еден што беше пред мене претседател, Ѓорѓе Иванов - тој помилуваше криминалци.

Пендаровски за Мицкоски: Стравот е толку голем и му излегува од очи, да не случајно му се врати Груевски

А1 On

НЕ СУМ АМНЕСТИРАЛ, НИТУ ИМАМ НАМЕРА ДА АМНЕСТИРАМ НЕКОГО Пендаровски му порача на Мицкоски „да се обрати кај Иванов“

+инфо

Пендаровски: Мицкоски се плаши да не му се врати Груевски

24Инфо

Пендаровски: На Мицкоски му е страв да не му се врати газдата Груевски

Фокус

Пендаровски: За 4,5 години ќе ги завршиме сите преговори и ќе станеме полноправна членка на ЕУ

Рацин

Пендаровски: Никогаш не сум амнестирал некого, ниту имам намера да амнестирам

ТВ21

4NEWS MakPress

Пендаровски од Брвеница: Ќе продолжам да градам мостови на соживот, разбирање и на почит

Канал5 - 13.04.2024

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница. Истакнувајќи дека во изминатите пет години како претседател се залагал и работел сите етнички заедници да ...

Пендаровски од Брвеница: Ќе продолжам да градам мостови на соживот, разбирање и на почит

Макфакс

Пендаровски од Брвеница: Ќе продолжам да градам мостови на соживот, разбирање и на почит

Опсервер

Пендаровски од Брвеница: Ќе продолжам да градам мостови на соживот

А1 On

(Видео) Пендаровски: Народот не смее да ѝ да даде шанса на другата политичка опција

Макфакс - 13.04.2024

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните од полошко – тетовскиот регион, односно со жителите на Желино, Јегуновце и на Теарце. Говорејќи за нашето општество коешто е составено од различни етнички заедници, ...

Пендаровски: Народот не смее да и да даде шанса на другата политичка опција – таа ќе донесе неизвесна иднина за сите нас и Македонија ќе стагнира

ТВ21

Пендаровски: Народот не смее да и да даде шанса на другата политичка опција – таа ќе донесе неизвесна иднина за сите нас и Македонија ќе стагнира

4NEWS

Пендаровски: Народот не смее да ѝ да даде шанса на другата политичка опција

Канал5

(Видео) Пендаровски: Народот не смее да ѝ да даде шанса на другата политичка опција

Опсервер

Пендаровски: Другата политичка опција носи стагнација за Македонија

А1 On

Пендаровски: Народот не смее да и да даде шанса на другата политичка опција

Курир

Фокус +инфо 24Инфо Независен Вечер Прес MakPress

Венко Филипче: Во Струмица очекуваме голема победа на Стево Пендаровски во првиот круг

Канал5 - 13.04.2024

Кандидатот на СДСМ и носител во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче, денес ја посети Струмица каде оствари низа средби со граѓаните. Филипче ги посети пазарите во градот. Кандидатот на СДСМ и носител во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче, денес ...

Филипче: Во Струмица очекуваме голема победа на Стево Пендаровски во првиот круг

24Инфо

Филипче: Во Струмица очекуваме голема победа на Стево Пендаровски во првиот круг

Press24

Филипче: Доколку победи ВМРО-ДПМНЕ, функцијата претседател на државата ќе нема важност

Рацин

Филипче: Во Струмица очекуваме голема победа на Стево Пендаровски во првиот круг

Макфакс

Филипче: Во Струмица очекуваме голема победа на Стево Пендаровски во првиот круг

Бизнис Вести

Филипче: Во Струмица очекуваме голема победа на Стево Пендаровски во првиот круг

Опсервер

Centar Вести плус Денешен Во Центар Локално Бриф Курир 24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Стево Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

Канал5 - 13.04.2024

Стево Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно? Дали амнестија на поранешни политичари преку измена на кривичниот законик, што е осудено од Фридам Хаус? Пендаровски го нема да каже ништо 5 години за ниту еден ...

Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски? Дали амнестија на поранешни политичари преку измена на кривичниот законик, што е осудено од Фридам Хаус?

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски? Дали амнестија на поранешни политичари преку измена на кривичниот законик, што е осудено од Фридам Хаус?

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски придонесе за судството да биде на дното, што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

Денешен

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

Press24

Точка

Пендаровски: Две работи се клучни за Македонија – стабилни меѓуетнички односи и интеграција на земјава во ЕУ

Локално - 13.04.2024

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендровски денеска во рамки на предизборната кампања одржа средби со граѓаните на тетовскиот регион. Во попладневните часови Пендаровски ја претстави својата програма пред жителите на Желино, Јегуновце и ...

Пендаровски од Тетовско: Бев претседател на сите граѓани движејќи ја државата во евроатлантското семејство

Zoom

Пендаровски: Две работи се клучни за Македонија – стабилни меѓуетнички односи и интеграција на земјава во ЕУ

Слободен Печат

Пендаровски: Две работи се клучни за Македонија – стабилни меѓуетнички односи и интеграција на земјава во ЕУ

Либертас

Пендаровски: Две работи се клучни за Македонија – стабилни меѓуетнички односи и интеграција на земјава во ЕУ

Алфа

Пендаровски од Тетовско: Бев претседател на сите граѓани движејќи ја државата во евроатлантското семејство

Во Центар