TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајден кокаин, приведени две лица од Струга

Алсат-М - 11.06.2021

Доцна синоќа во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. При преглед во патничко возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, во кое биле двајцата, ...

Пронајден кокаин, приведени две лица од Струга

Курир - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга, информира МВР. При преглед во патничко возило „ауди“ со струшки регистарски ...

Пронајден кокаин, приведени две лица од Струга

24Инфо - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. При преглед во патничко возило „ауди” со струшки регистарски ознаки, во кое ...

Пронајден кокаин, приведени две лица од Струга

Centar - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. При преглед во патничко возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, во кое ...

Пронајден кокаин, приведени две лица од Струга

Локално - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. При преглед во патничко возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, во кое ...

Пронајден кокаин, приведени две лица од Струга

Frontline - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. При преглед во патничко возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, во кое ...

Двајца стружани приведени за поседување кокаин

Нетпрес - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода 26-годишнит И.Р. и Ј.К., двајцата од Струга, информира МВР.

Приведени две лица од Струга, кај нив бил пронајден кокаин

Независен - 11.06.2021

Во населбата Плитишта во Струга, во текот на вчерашниот ден полициски службеници од полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. Како што информираат од МВР при преглед во патничко возило „ауди“ со струшки ...

Две лица од Струга уапсени поради дрога

Фокус - 11.06.2021

Вчера вечерта две лица од Струга се уапсени, затоа што кај нив бил пронајден кокаин, информираат од МВР. „На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.

Приведени две лица од Струга, кај нив бил пронајден кокаин

Опсервер - 11.06.2021

– Во населбата Плитишта во Струга, во текот на вчерашниот ден полициски службеници од полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. Како што информираат од МВР при преглед во патничко возило „ауди“ со ...

Пронајден кокаин, приведени две лица од Струга

MakPress - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 22.30 часот во населба Плитишта во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р.(26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. При преглед во патничко возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, во кое ...

Приведени двајца стружани со кокаин

Република - 11.06.2021

Во текот на вчерашниот ден, во населбата Плитишта во Струга, полициски службеници од полициската станица Струга ги лишиле од слобода И.Р. (26) и Ј.К.(26), двајцата од Струга. Како што информираат од МВР, при преглед во патничко возило „ауди“ со ...