TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штипскиот ветеринар: Кучето Бренда беше усмртено зашто беше старо и агресивно

А1 On - 12.07.2019

Гневни и револтирани граѓаните на социјалните мрежи реагираат што улично куче од Штип беше еутаназирано по новинарски прилог со наслов „Куче скитник во заложништво држи семејство“. Граѓаните бараат одговорност од медиумот и новинарката за ширење ...

Глутници агресивни кучиња почнаа да гризат и гуми!

Вечер - 12.07.2019

Автомобилот на жител од Ново Лисиче е жртва на блиска средба со агресивни кучиња-скитници. Тој се пожали дека додека возел со автомобилот кај Реонски центар, глутница од десетина кучиња трчајќи и лаејќи трчала по неговиот автомобил.

По прилогот на штипската телевизија, еутанизирано кучето со болви - Анима Мунди бара кривична одговорност

Точка - 12.07.2019

Пред два дена, ТВ Стар објави прилог за бездомно куче, кое во “заложништво” држело семејство во Штип. Во прилогот се наведува дека кучето повремено било агресивно, но и дека претставувало опасност за околината поради болести и присуството на голем ...

Новинарски прилог уби куче со болви во Штип, Анима мунди ќе бара кривична одговорност

Фокус - 12.07.2019

Негрижата на надлежните општински органи за бездомните кучиња повторно ја бранува јавноста. Прилогот на една телевизија за бездомно куче во Штип, кое жителите го нарекувале Бренда, резултираше со еутаназија затоа што луѓето не сакале да гледаат куче ...

Еутаназирано куче во Штип по новинарски прилог дека имало крлежи

1tv - 12.07.2019

Куче кое едвај се движеше, а за кое штипска телевизија направи прилог дека држело семејство во градот во „заложништво“ затоа што имало крлежи, беше еутаназирано од надлежните општински органи.

Известувањето на ТВ Стар го уби кучето со болви прогласено за најголем непријател на штипјани

AKO - 12.07.2019

Наместо да му помогнат на кучето кое мирно лежеше додека пензионерка тврдеше дека е агресивно поради болвите, Ветеринарната станица од Штип која го доби тендерот за згрижување на кучињата бездомници, поттикнати од ТВ Стар, најдоа наједноставно ...

ВИДЕО: Штипско семејство во паника, куче скитник дома ги чува како заложници

Курир - 11.07.2019

Куче скитник веќе неколку недели во заложништво држи семејство од Штип на улицата Карл Маркс кај некогашната ветеринарна станица. Кучето кое до пред извесно време било маалски миленик, поради очигледните здравствени прблеми во последно време ...

Штип: Наместо да му помогнат, надлежните го убиле кучето за кое луѓето со месеци апелирале да се тргне од пред нивните ...

Слободен Печат - 12.07.2019

Невладината организација за заштита на животните „Анима Мунди“ ќе бара кривична одговорност. Негрижата на надлежните општински органи за бездомните кучиња повторно ја бранува јавноста. Прилогот на една телевизија за бездомно куче во Штип, кое ...

Ветеринарната станица од Штип го еутаназираше кучето за кое известуваше „Тв Стар“

Либертас - 12.07.2019

Наместо да му помогнат на кучето кое мирно лежеше додека пензионерка тврдеше дека е опасно поради крлежите кои „качувале по ѕидовите на зградата“, Ветеринарната станица од Штип која го доби тендерот за згрижување на кучињата бездомници, по прилогот ...

Еутанизирано куче во Штип по новинарски прилог дека имало болви

1tv - 12.07.2019

Негрижата на надлежните општински органи за бездомните кучиња повторно ја бранува јавноста. Прилогот на една телевизија за бездомно куче во Штип, кое жителите го нарекувале Бренда, резултираше со еутаназија затоа што луѓето не сакале да гледаат куче ...