TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Можно е да има и осми преживеан во автобуската несреќа

360 степени - 25.11.2021

Иако биле регистрирани 52 патници во автобусот, пронајдени се 44 трупови, а во болница се седум преживеани, посочуваат бугарските истражни органи Можност да има уште еден – осми преживеан во страшната автбуска несреќа на автопатит „Струма“ изразија ...

Сарафов со првични детали: Најверојатно се работи за човечка грешка, немало туби со бензин, а опасност е и банкината

МКД

Сарафов: Нема докази за експлозија во автобусот

Алсат-М

Бугарско обвинителство: На местото на трагедијата се пронајдени 44 тела, спасени се 8, но едниот го нема

Слободен Печат

Државно јавно обвинителство објави од што починале жртвите во несреќата во Бугарија

ТВ21

АУТОПСИЈАТА Е ЗАВРШЕНА, ПОЧИНАТИТЕ СЕ ЗАДУШИЛЕ Обвинителството вели спасени се 8 луѓе, најдени се 44 тела

+инфо

Соопштена првичната можна причина за автобуската трагедија и палењето на возилото

Скопје1

Локално 4NEWS Либертас Локално Н.Македонија Скопје инфо

Истрага за автобуската несреќа: Бугарските обвинители ги отфрлаат верзиите за туби со гориво и за терористички акт

360 степени - 25.11.2021

Сарафов рече дека досегашната истрага води кон тоа дека повеќето патници во автобусот починале од задушување од чадот, како што покажала аутопсијата која е завршена Бугарскиот обвинител Борислав Сарафов ја отфрла верзијата за туби со гориво во ...

Обвинителот Сарафов кажа од што починале настраданите во автобусот

Алсат-М

Сарафов: Главна причина за несреќата човечка грешка, патниците умреле од задушување

Независен

Сарафов: Загинатите починале како последица на задушување од пожарот

Слободен Печат

Сарафов: Жртвите умреле од задушување, најверојатна причина за несреќата е човечка грешка

Канал5

Се проверувало дали несреќата со автобусот е терористички акт, оваа верзија отфрлена

Курир

Сарафов: Жртвите починале од задушување, најверојатна причина за несреќата е човечка грешка

OhridNews

Телма ТВ21 Сител Либертас 24Инфо

Се прават распити, тубите за гориво биле празни – бугарското обвинителството со детали за несреќата

Скопје1 - 25.11.2021

Главниот сомнеж на бугарските обвинители е дека човечка грешка е причината за автобуската несреќа на автопатот „Струма“ каде загинаа 45 македонски државјани. До овој момент, иако во јавност говорат десетици сведоци, во Обвинителството не се јавил ...

Бугарското обвинителство: Тубите за гориво биле празни, денес продолжуваат распитите

Lider

Бугарско обвинителство: Тубите за гориво во автобусот биле празни

Скопје инфо

Бугарско обвинителство: Имало три туби кои не биле полни и не се запалиле

Сител

(Видео) Сарафов со првични детали - што е утврдено во врска со наводите дека во автобусот имало туби со гориво

Точка

Бугарските обвинители се соменваат дека човечка грешка ја предизвикала автобуската несреќа

Денар

„45 ЖИВОТИ ПЛАТЕНИ ЗА ЦЕНА ОД 40 ДЕНАРИ ПО ЛИТАР“ – хронолошка анализа на „24 часа“ со детали кои прв пат ќе ги прочитате досега

Курир

Lider Zoom 24Инфо Денешен