TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куман наместо да најде решение, крева раменици и се прашува што да направи

Спортманија - 22.11.2020

Тренерот на Барселона е во незавидна ситуација „Имавме две чисти шанси за да израмниме. Се сложувам дека тоа не се многу шанси, но против еден ваков тим секогаш е тешко да се создадат добри позиции.

Барса под критики – каков клуб праќа 17-годишник да се правда по пораз?

TopSport - 22.11.2020

Шпанските медиуми ја нападнаа Барселона за бизарната одлука да го пратат 17-годишниот Педри да зборува со медиумите по поразот од Атлетико Мадрид (1:0) за да го имаат најлошиот старт на сезоната од далечната 1992 година.

Барса 25 години не стартувала вака лошо – Куман бил подобар и со Саутемптон

Екипа - 22.11.2020

Поразот од Атлетико Мадрид уште повеќе ја продлабочи кризата во редовите на Барселона, каталонскиот гигант по првите осум кола има освоено само 11 бода, што е најслаб старт на Барса во Ла Лига во последните 25 години.

Каде исчезна храброста на Меси? Лидерот во „оган“ турна тинејџер! 🎥

СуперСпорт - 22.11.2020

Барселона повторно ги разочара своите фанови во Ла Лига, откако загуби на гостувањето кај Атлетико Мадрид со 0-1. Натпреварот го одбележа грешката на Марк Андре Тер Штеген, а очигледно и Лионел Меси ја загуби храброста, па во „оган“ го турна младиот ...

Барселона ваков кошмарен старт немала од распадот на Југославија

СуперСпорт - 22.11.2020

Барселона синоќа во Мадрид беше поразена со 0-1 од Атлетико Мадрид во 10. коло од шпанската Ла Лига. Атлетико во последните 10 години под водство на Диего Симеоне игра добро против Барселона, а вчера на Каталонците им пресуди глупоста на голманот ...

Ваков кошмарен почеток, Барса немала уште од распадот на Југославија

Спортклуб - 22.11.2020

Барселона синоќа во Мадрид беше поразена од Атлетико во 10. коло од шпанската Ла Лига. Конечно Атлетико успеа под водство на Диего Симеоне во последни 10 години да ја победи Барселона во првенствен натпревар, благодарение на индиспонираниот гостин ...

Кукавички потег на ѕвездите: Барселона го испрати најнеискусниот играч да дава одговори по поразот од Атлетико (Фото)

Дерби - 22.11.2020

Барселона одигра доста лош натпревар на гостувањето во шпанската престолнина и поради една своја голема грешка загуби од Атлетико Мадрид, но третиот пораз од стартот на сезоната привлече и внимание поради испратениот соговорник во стандардното ...

Најлошата Барса во последните 18 години

Локално - 22.11.2020

Атлетико Мадрид ја совлада Барселона во дербито на 8.коло од Примера дивизион, со што ја продолжи агонијата на каталонскиот гигант. „Јорганџиите“ со голот на Јаник Караско и го нанесе третиот пораз на Барселона оваа сезона во само осум кола, па така ...

Без храброст и одговорност: Меси и другите ѕвезди наместија тинејџер да ги вади

Спортклуб - 22.11.2020

Барселона им приреди на своите навивачи уште едно разочарување во Ла Лига, овој пат на гостувањето кај Атлетико Мадрид. Натпреварот беше одбележан од големата грешка на Марк Андре Тер Штеген, а се чини дека полека избледува и магијата на Лионел ...

Барселона го има најлошиот старт на сезоната после скоро три децении

Спортски - 22.11.2020

Барселона синоќа во Мадрид е поразена од Атлетико во рамките на 10. коло од шпанската Ла Лига. Овој пораз ја разбуди кризата која владее во Барселона. Каталонците се во финансиски проблеми, некои од играчите веќе сакаат да заминат, клубот неодамна ...

Куман: Не смееме да примаме такви голови, но јас сум одговорен за резултатот

24Фудбал - 22.11.2020

Барселона синоќа загуби на гостувањето кај Атлетико Мадрид со 1-0 и дополнително си ги намали шансите за шампионската титула. Барселона во моментов е на десетото место на табелата, има дури девет бода помалку од Атлетико Мадрид со ист број на ...

Барселона ја игра најлошата сезона во последните 18 години

SportMedia - 22.11.2020

Барселона продолжува со очајните резултати во новата сезона. Каталонците го запишаа третиот пораз во осмиот меч во Ла Лига, овој пат на гости кај Атлетико. Лионел Меси и неговите другари се наоѓаат на десетото место на табелата со 11 бодови, што пак ...

Чоло по рушењето на Барселона: Ви зборувам, извесен период сме многу добри!

Спортклуб - 22.11.2020

Атлетико Мадрид по победата над Барселона, даде сериозна најава дека сезонава и тоа како се подготвени да се борат за титулата. Во дербито од 10. коло во Примера, тимот на Диего Симеоне, победи со 1:0 против Барселона и уште повеќе си ја зголеми ...

Каде е храброста и одговорноста на Меси и ѕвездите на Барселона?

Спортски - 22.11.2020

Барселона на своите навивачи им приреди уште едно разочарување во Ла Лига, овој пат на гостувањето кај Атлетико Мадрид. Натпреварот го одбележа големата грешка на Тер Штеген, а се чини дека полека исчезнува и магијата на Лео Меси кој до сега ...

Куман: Што можам повеќе да направам?

Спортски - 22.11.2020

Барселона загуби ново дерби. После Реал, Каталонците ги победи и Атлетико со минимални 1:0. Натпреварот на Ванда Метрополитано се реши во судијското продолжение на првото полувреме кога после грешката на Тер Штеген, Караско погоди за водство.

Куман се соочи со реалноста по дерби поразот од Атлетико: Не смееме да си дозволме вакво нешто, имаме тим кој….

Дерби - 22.11.2020

Роналд Куман не криеше дека е загрижен за незгодата повреда која ја заработи Жерард Пике на големото дерби против Атлетико Мадрид, но уште повеќе беше разочаран од голот кој го прими неговиот тим на исклучително тешкото гостување во шпанската ...

Куман: Што можам да направам повеќе?

SportMedia - 22.11.2020

Барселона загуби ново дерби. По Реал Мадрид, Каталонците беа поразени од Атлетико Мадрид со 1-0, со голот на Јаник Караско во судиското продолжение од првото полувреме и несфатливата грешка на Германецот Тер-Штеген.

Куман по поразот: Што треба уште да направам?!

Спортклуб - 22.11.2020

Барселона синоќа го загуби големото дерби против Атлетико Мадрид со минимални 1:0, а „душекчиите“ на Симеоне уште повеќе се наметнаа како сериозен и прв фаворит за освојување на титулата сезонава.

Диего Симеоне со својата прва победа над Барселона во Ла Лига на 18 натпревари

Акцент - 22.11.2020

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ја прослави првата победа над Барселона во Примера во 18 натпревари. „Душеците“ ги совладаа Каталонците со 1-0 во натпревар од 10. коло, а успехот дојде по грешка на голманот Андре Тер Штеген на крајот на ...

Куман ја презеде вината за поразот од Атлетико

Акцент - 22.11.2020

Тренерот на Барселона, Роналд Куман ја презеде вината за поразот од Атлетико Мадрид со 0:1 во мечот од 10-тото коло на Ла Лига. Единствениот погодок дојде по огромната грешка на каталонскиот голман Марк-Андре тер Штеген, кој излезе на 30 метри од ...

Атлетико по речиси 11 години, конечно ја победи Барселона во Примера

Спортманија - 22.11.2020

Глупоста на голманот на каталонскиот гигант го реши дербито во Мадрид Атлетико Мадрид ја победи Барселона минимално со 1:0 и прекина една неверојатно лоша традиција за мадридскиот тим. За Јорганџиите ова е прва победа во првенството против ...

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

TopSport - 21.11.2020

Атлетико, во Мадрид, ја победи Барселона со 1:0, во дерби мечот одигран во рамките на 10.коло, во Ла Лига. Оваа победа е прва за тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, против Барселона во Ла Лига.

(ВИДЕО) Кој чека, ќе дочека: Симеоне, конечно, ја победи Барса

Спортклуб - 21.11.2020

Девет години откако го презеде Атлетико, Диего Симеоне успеа да ја победи Барселона во домашното првенство, Барселона која е најслаба од неговото доаѓање во мадридскиот клуб. Очајниот натпревар од двете екипи го одлучи глупоста на Марк Андре Тер ...

ВИДЕО: Атлетико до „минималец“, Чоло по девет години ја победи Барса во Примера

Gol.mk - 21.11.2020

Атлетико Мадрид со еден гол во мрежата на Тер Штеген се радува со победа од 1-0 во дуелот од десеттото коло на Примера . Во судиското надополнување од првиот дел, голманот на Барселона излета и прими наивен гол, со кој Атлетико поведе, а по ...

ВИДЕО: Грешката на Тер Штеген фатална за Барса!

Слободен Печат - 21.11.2020

Во дербито на 10 коло во најсилното шпанско првенство вечерва Атлетико Мадрид беше подобар од Барселона минимално со резултат 1:0. После 10 години Атлетико успеа да слави против Барселона во првенството.

Атлетико ја доби дерби пресметката со Барселона, каталонците загубија и двајца првотимци (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Тимот на Атлетико Мадрид успеа да слави над Барселона со 1-0 во дерби натпреварот од 10. рунда во шпанскиот шампионат. Средбата на „Ванда Метрополитано“ не донесе ниту убавина, ниту многу возбудувања, а како клучен момент се покажа грешката која ...

Една несфатлива грешка на Тер-Штеген и пресуди на Барселона на „Ванда Метрополитано“ (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Само една глупава реакција на голманот на Барселона, Германецот Тер-Штеген беше пресудна Барселона да го загуби големото Ла Лига дерби во Мадрид. Со голот на Јаник Караско во судиското продолжение од првото полувреме, тимот на Диего Симеоне дојде до ...

Барселона скапо ја плати грешката на Тер Штеген, Атлетико го доби големото дерби! (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Атлетико Мадрид славеше во големото дерби против жестокиот ривал Барселона со 1-0 на „Ванда Метрополитано“ во 10. коло од шпанската Ла Лига. Избраниците на Диего Симеоне постигнаа гол за водство во финишот на првото полувреме, откако голманот на ...

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне по 9 години успеа да ја победи Барса (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците“. Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига.

ВИДЕО: Клупата на Куман се тресе, Атлетико ја совлада Барселона во Мадрид

Дриблинг - 21.11.2020

Атлетико Мадрид е на добар пат да избие на првото место на табелата во Ла Лига откако ја совлада Барселона со 1:0 во натпревар од 10 коло. Единствениот гол на натпреварот го постигна Караско пред крајот на првото полувреме.

Се случи и тоа во 2020 – Чоло за првпат ја доби Барселона во Ла лига (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Атлетико Мадрид забележа голем триумф во дербито од 10. коло во Ла лига против Барселона од 1-0. Клучниот момент во мечот се случи во 45. минута кога по лошото излегување на Тер Штеген најдобро се снајде Караско кој успеа да донесе вредни три бода ...

Кикс на Тер Штеген – Атлетико води против Барселона

TopSport - 21.11.2020

Атлетико Мадрид води по првиот дел против Барселона со 1:0. Единствениот гол го постигна Јаник-Фереира Караско во последните секунд од првиот дел. Белгиецот ја искористи катастрофалната грешка на голманот на Барселона Марк Андре тер Штеген и од 30 ...

(ВИДЕО) Така е кога сакаш да го глумиш Нојер: Неверојатна глупост на Тер Штеген

Спортклуб - 21.11.2020

Веројатно сите го очекуваа последниот свиреж на главниот судија во првото полувреме и очекуваа 0-0 по 45 минути игра на дербито од Ла Лига меѓу Атлетико и Барселона, кога домаќините дојдоа во водство. Всушност, се играше 48.

Тер Штеген направи голема грешка, Барселона губи на „Ванда Метрополитано“ (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Атлетико Мадрид има предност против Барселона од 1-0 по првото полувреме на дерби средбата која вечерва се игра на „Ванда Метрополитано“. Домаќините дојдоа до предност во самата завршница, последните секунди од првиот дел и тоа благодарение на ...

ВИДЕО: Каде ли тргна Тер Штеген - Атлетико почестен во дербито

Gol.mk - 21.11.2020

Атлетико Мадрид успеа да поведе во дербито против Барселона, ама само по грешката и излетувањето на Тер Штеген. Голманот на Барселона излета предалеку од својот гол и не можеше адекватно да реагира по акцијата на Караско, па откако испадна, ...

Тер Штеген сакаше да го глуми Нојер и на Атлетико му подари гол (Видео)

Спортманија - 21.11.2020

Голем кикс на голманот на Барселона Атлетико Мадрид води со 1:0 на полувремето против Барселона во дербито од Примера дивисион. Најзаслужен за ова водство на Јорганџиите е голманот на гостите.

Тер Штеген излета во празно, Караско погоди за водство на Атлетико (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Атлетико Мадрид води со 1-0 против Барселона на „Ванда Метрополитано“, откако во судиското надополнување на првото полувреме Јаник Караско ја погоди мрежата на Каталонците. Голманот на Барселона, Марк Андре Тер Штеген излета во празно, а тоа знаеше ...

Глупоста на Тер-Штеген му донесе водство на Атлетико (М) (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Едно сосема непотребно излегување скоро до половина терен на голманот на Барселона, Марк Андер Тер-Штеген е причината поради која Атлетико (М) води на полувреме на дербито во шпанската Ла Лига.

ВИДЕО: Караско ја казни Барселона, Тер Штеген направи катастрофален кикс

Дриблинг - 21.11.2020

Алететико Мадрид води против Барселона со 1:0 по првото полувреме во Ла лига, пред се благодарение на киксот на Тер Штеген. Comments are closed for this ...

Голема глупост на Тер Штеген – Атлетико води на полувреме против Барса (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Атлетико Мадрид води на полувреме со 1-0 во дербито на 10. коло во шпанската Ла лига. Пред крајот на првиот дел голманот на Каталонците, Тер Штеген направи голема грешка која ја искористи Караско и донесе водство за ...

Официјални состави: Куман со Гризман го напаѓа Атлетико

Спортски - 21.11.2020

Во дербито на колото во шпанската Ла Лига вечерва ќе играат Атлетико Мадрид и Барселона. И Куман и Симеоне пред овој натпревар имаа проблеми со составот, па мораа да комбинираат, за Куман најголем проблем беше што не може да смета на Бускетс .

Дојде ли денот на Диего? Симеоне уште не ја победил Барса во Ла Лига!

Спортклуб - 21.11.2020

Десет години, девет месеци и седум дена Атлетико Мадрид чека првенствена победа против Барселона. Во меѓувреме два пати ја елиминира во Лигата на шампионите, еднаш и во Суперкупот на Шпанија, но под водство на Диего Симеоне уште чека триумф против ...

Куман е убеден дека Меси ќе остане во Барселона

24Фудбал - 21.11.2020

Холандскиот фудбалски стратег верува дека првата ѕвезда на Каталонците ќе остане на „Камп ноу“ и покрај зачестените шпекулации дека тој би можел да си замине уште во јануарскиот преоден рок.

Прекрасна вест за „каталонците“: Куман го убедил Меси да остане во Барса

Спортклуб - 21.11.2020

Манчестер Сити изгледа пак ќе остане со куси ракави, ако им се верува на медиумите во Шпанија. Според нив, актуелниот тренер на каталонскиот гигант Роналд Куман успеал да го убеди Лионел Меси да остане во клубот и по завршувањето на оваа сезона што ...

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне во 18-от обид се радува на победа против Барса (ВИДЕО)

МКД - 21.11.2020

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците". Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига.

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

Макфакс - 21.11.2020

Атлетико, во Мадрид, ја победи Барселона со 1:0, во дерби мечот одигран во рамките на 10.коло, во Ла Лига. Оваа победа е прва за тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, против Барселона во Ла Лига.

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

Опсервер - 21.11.2020

Атлетико, во Мадрид, ја победи Барселона со 1:0, во дерби мечот одигран во рамките на 10.коло, во Ла Лига. Оваа победа е прва за тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, против Барселона во Ла Лига.

Куман: Не може да примаме вакви голови (ВИДЕО)

МКД - 22.11.2020

Барселона синоќа загуби на гостувањето кај Атлетико Мадрид со 1-0 и дополнително си ги намали шансите за шампионската титула. Барселона во моментов е на десетото место на табелата, има дури девет бода помалку од Атлетико Мадрид со ист број на ...

Кукавички потег на ѕвездите: Барселона го испрати најнеискусниот играч да дава одговори по поразот од Атлетико

Точка - 22.11.2020

Барселона одигра доста лош натпревар на гостувањето во шпанската престолнина и поради една своја голема грешка загуби од Атлетико Мадрид, но третиот пораз од стартот на сезоната привлече и внимание поради испратениот соговорник во стандардното ...

Куман се соочи со реалноста по дерби поразот од Атлетико: Не смееме да си дозволме вакво нешто, имаме тим кој….

Точка - 22.11.2020

Роналд Куман не криеше дека е загрижен за незгодата повреда која ја заработи Жерард Пике на големото дерби против Атлетико Мадрид, но уште повеќе беше разочаран од голот кој го прими неговиот тим на исклучително тешкото гостување во шпанската ...