TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рохо избегнал ќотек од Ибрахимовиќ, Аргентинецот за малку ќе зажалел за своите зборови

Спортклуб - 18.02.2020

Кога го имате Златан Ибрахимовиќ во тимот забавата е загарантирана. Неретко Швеѓанецот со својата харизма и победнички менталитет создава тимска хемија која подоцна е темел за добри резултати.

Рохо за конфликтот со Златан – Знаев дека ќе ме убие, па му реков: Замолчи, носле!

TopSport - 18.02.2020

Маркос Рохо ја откри причината поради тепачката во соблекувалната со Златан Ибрахимовиќ кога двајцата беа фудбалери на Манчестер јунајтед. Рохо, кој сега е во Естудијантес, беше колега со Златан, кој сега е во Милан од 2016 до 2018.