TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сашо Тасевски најчитан автор меѓу два саема на книгата

+инфо - 12.04.2014

Актерот Сашо Тасевски е овогодинешниот добитник на наградата „Најчитан автор“во Македонија. Како што соопшти НУБ „Св.Климент Охридски“, во конуренција од домашни и странски автори, делата на Тасевски ...

Најчитан автор е Сашо Тасевски

еМагазин - 12.04.2014

Актерот Сашо Тасевски е овогодинешниот добитник на наградата „Најчитан автор“ во Македонија, соопшти НУБ „Св.Климент Охридски“. Во конуренција од домашни и странски автори, делата на Тасевски биле ...