TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Макрон: Целите на Франција не се блокада на Huawei и технолошка војна

Денар - 16.05.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека целта на Франција не е блокада на Huawei ниту пак започнување на било каква технолошка војна, еден ден откако американската влада го ставила кинескиот телекомуникациски гигант на “црната листа”, ...

Реакција на Huawei на најновите мерки на Доналд Трамп

Скопје1 - 16.05.2019

„Huawei е неспоредлив лидер во 5G технологијата. Ние сме подготвени да соработуваме со американската влада и да изнајдеме ефикасни мерки за да ја достигнеме ултимативната безбедност на ...

Реакција на Huawei на најновите мерки на Доналд Трамп

Црнобело - 16.05.2019

„Huawei е неспоредлив лидер во 5G технологијата. Ние сме подготвени да соработуваме со американската влада и да изнајдеме ефикасни мерки за да ја достигнеме ултимативната безбедност на производите.

Huawei: Мерката на САД само ќе се усмери на поскапи решенија

Денар - 16.05.2019

Компанијата Huawei соопштила дека ограничувањето на нејзината активност нема да го направи САД побезбеден или посилен, после мерката на администрацијата на САД која треба ги заштити американските мрежи од напад на “странски противници”.

Трамп ќе потпише наредба со која се забранува американските компании да користат технологија на Huawei

Иновативност - 16.05.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неделава ќе потпише наредба со која ќе им забрани на американските компании да користат телекомуникациска опрема која ја произвеле компании за кои смета дека претставуваат ризик по националната безбедност, а ...

Овој потпис на Трамп ќе ги разбесни Кинезите: Оваа наредба удира на познатата технолошка компанија која САД ја обвинува ...

Точка - 15.05.2019

Се очекува претседателот на САД, Доналд Трамп, оваа седмица да ја потпише извршната наредба со која на американските компании им се забранува да користат телекомуникациска опрема од компанијата која претставува ризик по националната безбедност, со ...

Трамп ќе го забрани Huawei во Америка

Денар - 15.05.2019

Трамп оваа недела би требало да потпише налог кој на фирмите во САД ќе им се забранува користење на опрема на компаниите кои претставуваат ризик за националната безбедност. Како што јавува Reuters, налогот кој го отвора патот за забрана за ...

Huawei: „Ќе потпишеме договори за нешпионирање“

Точка - 15.05.2019

Huawei се подготвени да потпишат договори со владите за нешпионирање, вклучувајќи ја Британија, изјавил претседателот на оваа кинеска телекомуникациска компанија, Лианг Хуа. САД ги притискаат европските земји да ја избегнат таа компанија поради ...

Хуавеј е подготвена да потпише договори за нешпионирање со владите

ЗаЗабава - 15.05.2019

Хуавеј е подготвена да потпише договори за нешпионирање со владите, вклучително и британската Влада, изјави денеска претседателот на кинеската телекомуникациска компанија, Лианг Хуа. САД им порача на сојузниците да не ја користат Хуавеј ...

Реакција на Huawei на најновите мерки на Доналд Трамп

Smartportal - 16.05.2019

„Huawei е неспоредлив лидер во 5G технологијата. Ние сме подготвени да соработуваме со американската влада и да изнајдеме ефикасни мерки за да ја достигнеме ултимативната безбедност на производите.

Huawei подготвен да потпише договори за нешпионирање

USB - 15.05.2019

САД им порача на сојузниците да не ја користат Huawei технологијата за изградба на новата 5G телекомуникациски мрежи поради загриженоста дека истата би можела да биде средство за шпионирање. Компанијата ги негира таквите обвинувања.

Huawei реагира на најновите мерки на Доналд Трамп: Ние сме неспоредлив лидер во 5G технологијата

Фактор - 16.05.2019

„Huawei е неспоредлив лидер во 5G технологијата. Ние сме подготвени да соработуваме со американската влада и да изнајдеме ефикасни мерки за да ја достигнеме ултимативната безбедност на производите“, реагираат од оваа компанија посочувајќи дека о ...

Реакција на Huawei на најновите мерки на Доналд Трамп

USB - 16.05.2019

Ограничувањето на Huawei од бизнисот во САД нема да ги направи посигурни или посилни, се вели во соопштението на кинеската компанија. „Huawei е неспоредлив лидер во 5G технологијата. Ние сме подготвени да соработуваме со американската влада и да ...