TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Нема договарања за поткуп во разговорите обезбедени од ПИ мерките

24 Вести - 16.04.2018

По рочиштето за случајот „Поткуп" кое зад затворени врати траеше повеќе од два часа, премиерот Зоран Заев посочи дека нема ништо незаконско во прислушуваните разговори кои се користат како доказ во постапката.

Заев ги преслуша разговорите од случајот Поткуп

Сител - 16.04.2018

Цели два часа зад затворени врати премиерот Зоран Заев ги преслуша сите 30-тина телефонски разговори и смс пораки поврзани со судскиот предмет Поткуп. Поради тајноста на доакзите обезбедени со послебни истражни мерки, јавноста беше исклучена и од ...

(Видео) Следното рочиште за „Поткуп“ закажано за 30 април

Макфакс - 16.04.2018

Премиерот Зоран Заев денеска во кривичниот суд, на рочиште затворено за јавност, ги слушаше телефонските разговори обезбедени со посебни истражни мерки во случајот „Поткуп“. Следното рочиште е закажано за 30 април.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е единствениот политичар, кој врши државна функција, а истовремено е обвинет за земање мито

А1 On - 16.04.2018

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на изјавите на премиерот Зоран Заев. „Зоран Заев е единствениот политичар во Европа, кој врши државна функција, а во исто време е обвинет за земање мито.

Јавноста не ги слушна снимените материјали за „Поткуп“

Алсат-М - 16.04.2018

Без новинари, премиерот Зоран Заев заедно со неговите адвокати ги слушаа денеска снимените разговори од посебните истражни мерки за случајот „Поткуп“ каде тој е обвинет. Ги прегледале и разменетите СМС пораки.

Заев: Ниту во разговорите, ниту во СМС пораките нема договарање на поткуп

+инфо - 16.04.2018

По завршувањето на рочиштето Заев рече дека ниту во разговорите ниту пак во СМС пораките немало договарање на поткуп. На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот ...

Заев: Нема договарање за поткуп во разговорите обезбедени со ПИ мерки

МКД - 16.04.2018

По рочиштето за случајот „Поткуп" во Основниот суд Скопје 1 кое траеше повеќе од два часа, премиерот Зоран Заев кој е обвинет во постапката во изјава за медиумите рече дека нема ништо незаконско во прислушуваните разговори кои се доказ во оваа ...

Заев зад затворени врати ќе ги слуша доказите од прислушуваните разговори

Алсат-М - 16.04.2018

Започна судењето за случајот „Поткуп“, каде обвинет е премиерот Зоран Заев, но рочиштето е затворено за јавноста. Ќе се слушаат 30-тина разговори обезбедени со пи-мерки кои се доказ за делото за кое премирот се товари за барање мито.

Продолжува судењето за „Поткуп“

МКД - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп", во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Заев: Нема ништо незаконско на снимките од ПИ мерките

Н.Македонија - 16.04.2018

Нема ништо незаконско во прислушуваните разговори кои се користат како доказ во постапката, изјави денеска премиерот Зоран Заев по рочиштето за случајот „Поткуп”, кое зад затворени врати траеше повеќе од два часа.

Заев: Нема договарање за поткуп во разговорите

24Инфо - 16.04.2018

Заев: Нема договарање за поткуп во разговорите Цели два часа зад затворени врати премиерот Зоран Заев ги преслуша сите 30-тина телефонски разговори и смс пораки поврзани со судскиот предмет Поткуп.

ВМРО-ДПМНЕ:Заев го деградираше правото и ја урниса правната држава

Канал5 - 16.04.2018

Зоран Заев е единствениот политичар во Европа, кој врши државна функција, а во исто време е обвинет за земање мито, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев .

Заев: Ниту во разговорите ниту во СМС пораките нема договарање на поткуп

А1 On - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Продолжува судењето за „Поткуп“

CivilMedia - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

ВМРО-ДПМНЕ: По преземањето на функцијата премиер, Заев својот коруптивен начин на работење го имплементира и на државно ...

Курир - 16.04.2018

Зоран Заев е единствениот политичар во Европа, кој врши државна функција, а во исто време е обвинет за земање мито. Целата македонска јавност го виде видео записот, од кој се слуша како Заев бара поткуп во висина од 200.000 евра.

Заев за разговорите и пораките обезбедени со ПИ мерки: Нема ништо во нив за договарање на поткуп

Фокус - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Продолжува судењето за „Поткуп“

еМагазин - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е единствениот политичар во Европа, кој врши државна функција, а во исто време е обвинет за ...

24 Вести - 16.04.2018

Зоран Заев е единствениот политичар во Европа, кој врши државна функција, а во исто време е обвинет за земање мито. Целата македонска јавност го виде видео записот, од кој се слуша како Заев бара поткуп во висина од 200.000 евра.

Заев: Ниту во разговорите ниту во СМС пораките нема договарање на поткуп

Локално - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Рочиште за „Поткуп“, ќе се продолжи со слушање на разговорите од ПИ – Мерките

Фокус - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Заев: Ниту во разговорите ниту во СМС пораките нема договарање на поткуп

Стандард - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Продолжува судењето за „Поткуп“

Канал5 - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Заев: Ниту во разговорите ниту во СМС пораките нема договарање на поткуп

Кајгана - 16.04.2018

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Продолжува судењето за „Поткуп“

Курир - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Заев: Ниту во разговорите, ниту во СМС пораките немаше договарање за поткуп

еМагазин - 16.04.2018

Премиерот Зоран Заев по завршувањето на рочиште за случајот „Поткуп“, рече дека ниту во разговорите ниту пак во СМС пораките немало договарање на поткуп. „Апсолутно нема ништо што е поврзано со обидите за да бидам осомничен како лице кое земало ...

Продолжува судењето за „Поткуп“

24Инфо - 16.04.2018

Продолжува судењето за „Поткуп“ Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ).

Заев: Ниту во разговорите, ниту во СМС пораките – нема договарање на поткуп

CivilMedia - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Продолжува судењето за „Поткуп“

А1 On - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Заев: Ниту во разговорите ниту во СМС пораките нема договарање на поткуп

Независен - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Продолжува судењето за „Поткуп“

Сител - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Заев: Ниту во разговорите ниту во СМС пораките нема договарање на поткуп

Сител - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Продолжува судењето за „Поткуп“

Кајгана - 16.04.2018

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ).

Заев вели дека во ПИ-мерките немало поткуп, судењето продолжува на 30 април

Мета - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста, во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со Посебни истражни мерки (ПИМ) и беа прочитани и СМС-пораките.

Поткуп: И денеска ќе се слушаат разговорите од ПИМ

Нова ТВ - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Заев: Ниту во разговорите, ниту во СМС пораките нема договарање поткуп

Нова ТВ - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Продолжува судењето за „Поткуп“

Р.С.Европа - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки. Слушањето на разговорите поврзани со предметот почна на минатото рочиште без ...

Заев вели дека во ПИ-мерките немало поткуп, судењето продолжува на 30 април

Либертас - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста, во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со Посебни истражни мерки (ПИМ) и беа прочитани и СМС-пораките.

Продолжува судењето на Зоран Заев за „Поткуп“

Независен - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Заев: Ниту во разговорите ниту во СМС пораките нема договарање на поткуп

Слободен Печат - 16.04.2018

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите разговори обезбедени со ПИ мерки и беа прочитани и СМС пораките.

Продолжува судењето за „Поткуп“

Алсат-М - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Телефонските разговори од Заев за „Поткуп“ и денеска ќе се пуштаат во судница

+инфо - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Продолжува судењето за „Поткуп“

Тера - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп”, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Денеска продолжува судењето за „Поткуп“

Слободен Печат - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Продолжува судењето за „Поткуп“

Канал 77 - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Продолжува судењето за „Поткуп“

Локално - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Продолжува судењето за „Поткуп“

Точка - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Продолжува судењето за „Поткуп“

24 Вести - 16.04.2018

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, треба да продолжи слушањето на разговорите од Посебните истражни мерки (ПИМ). Слушањето на разговорите од ПИ мерките поврзани со предметот почна на ...

Во судот ќе се слушаат телефонските разговори од предметот „Поткуп“

Макфакс - 16.04.2018

Во Кривичниот суд, денеска ќе продолжи судењето за предметот „Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев за барање поткуп во времето кога бил струмички градоначалник. Денеска се очекува да продолжи слушањето на разговорите од посебните истражни ...

Продолжува судењето за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет Заев

Мета - 16.04.2018

Во Основен суд Скопје 1, на денешното рочиште за предметот „Поткуп“, во кој е обвинет премиерот Зоран Заев за барање поткуп во времето кога беше градоначалник на Струмица, треба да продолжи слушањето на разговорите од посебните истражни мерки (ПИМ).

Во судот ќе се слушаат телефонските разговори од предметот „Поткуп“

Sky - 16.04.2018

Во Кривичниот суд, денеска ќе продолжи судењето за предметот „Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев за барање поткуп во времето кога бил струмички градоначалник. Денеска се очекува да продолжи слушањето на разговорите од посебните истражни ...